8 תשובות
שזה לא מעניין..
זה משעמם
השפה קשה
המון פירושים שונים וסיפורים בלי היגיון
אנונימית
לי נגיד התנך לא רלוונטי. זה שאני חילונית זה לא תירוץ. אבל זה שאני אתאיסטית ולא מאמינה בכל הסיפורים האלה זה כן.
לדעתי זה לא תורם. אלו סיפורים נחמדים עם מוסר השכל אבל צריך פאקינג מילון כדי להבין במה מדובר חח
חוץ מזה, מעצבן אותי שמחייבים אותנו ללמוד משהו שמתקשר כל כך לדת. שוב - יש כאלה שזה נגד העקרונות שלך. כאלה שלא מאמינים ולא יאמינו. אז מה הטעם? זנ סתם לכפות עלינו את הדת. לא יוצא במוח אז בכוח?
זה לא רלוונטי,כי זה גם ככה לא אמיתי,סיפור שאנשים המציאו..
אנונימית
אני מסכימה שהסיבה של חילוניות ואתאיזם לא מוצדקת בכלל
את יכולה לטעון שזה לא מעניין, השפה מאתגרת. זה כתוב בצורה שאנחנו לא רגילים לקרוא או לדבר אותה. וזה לא בדיוק בנוי כמו סיפור רגיל שאנחנו רגילים לקרוא בספרות.
להרבה מהאנשים אין משהו נגד ללמוד תנך, יש להם משהו נגד הדרך שבה מלמדים תנך. חילוניים או אתאיסטים או מה שזה לא יהיה בחרו לא להאמין בתנך ובאלוהים, וזו הדעה שלהם, זה בסדר. עד שבאים אליהם בשיעורי תנך ואומרים להם שהדעה שלהם לא נכונה, שיש אלוהים, בייסיקלי מלמדים אותם שעתיים/שלוש בשבוע להאמין בדברים שהם בכלל לא רוצים להאמין בהם, ואחרי זה הם גם נבחנים על זה והציון הזה משפיע להם על תעודת הבגרות והעתיד. אם שיעורי תנך היו מועברים (בבתי ספר חילוניים לפחות) בצורה יותר ביקורתית, כמו סיפורים בשיעור ספרות ולא כמו אירועים משיעור היסטוריה, להרבה ילדים היה פחות על מה להתלונן.
*לא כולם ככה - זה גם די תלוי במורה, ותמיד יש את אלה שיתלוננו על זה שהם צריכים ללמוד תנך ולא משנה מה. אבל זו הדעה של הרבה אנשים. לא יודעת אם זו גם הדעה שלי, אני עדיין לא סגורה על זה, אבל זה מה ששמעתי מיותר מדי אנשים.
מאותה סיבה שלא מעניין ללמוד כמעט כל מקצוע אחר בבית הספר, צורת הלימוד היום בבית ספר היא מעיין תחרות אחרי ציונים, מעיין מרדף אחר מספרים שיכלילו האם אתה חכם או טיפש, כל-כך הרבה צדדים של בן/בת הנוער לא באים לידי ביטוי בבית הספר, כלכך הרבה חומרים מעניינים בית הספר הופך למרוץ שבועות ניהיה רציניים לרגע, אחרי הבגרות רובנו שוכחים כל מה שלמדנו, אני יודע שלי זה קרה כמעט בכל מקצוע! גם בתנ"ך למרות שאני אוהב תנ"ך סך הכל וכשאני לומד תנ"ך מחוץ למסגרת הלימודים, זה מעניין הרבה יותר
שזה סיפורים של פעם מה יעזור לי בגרות בתנך לחיים למדתי מהגן את בראשית והבנתי למה שוב ושוב??!!
באותו הנושא: