6 תשובות
צריכה עוד טיעון ללמה כדאי לשלב אותם?
שואל השאלה:
אשמח !
אנונימית
זה עוזר לילדים בעלי המוגבלויות להשתלב בחברה רגילה - הרי בשלב כלשהו בחייהם הם יצטרכו לעשות זאת.
שואל השאלה:
זה היה הנימוק הראשון שלי. (ראשית, זה יתן לאותם ילדים להרגיש חלק מהחברה כלומר, מגיע לילדים בעלי מוגבלויות להיות בחברה שתקבל אותם, מגיע להם יחס שווה זאת אומרת הילדים בכיתה שלהם צריכים לקבל אותם להתייחס אליהם כמו שהם מתייחסים לחברים הרגילים בכיתתם ואז כתוצאה מכך הילדים בעלי המוגבליות ירגישו אהובים ונאהבים וחלק מהחברה.) מה אומר\ת זה בסדר? מה את\ה חושב\ת שצריך להוסיף?
אנונימית
ראשית, שילוב אותם הילדים יגרום להם להרגיש חלק מהחברה. ילדים אלה יצטרכו, במוקדם או במאוחר, לחיות בחברה הרגילה, לכן כדאי שכבר בבית הספר ישלבו אותם בכיתות רגילות. בנוסף, שילובם בכיתות רגילות יגרום להם להרגיש שייכים לחברה, בניגוד למקרה בו ילמדו בכיתות מיוחדות - שם יהיו תחת ההגדרה של "בעלי צרכים מיוחדים" באופן כולל, מה שעשוי לגרום לתחושה של זרות וחוסר שייכות בקרבם.

ככה הייתי כותב את זה
אממ ביסודי שלי היו ילדים עם מוגבלויות מעורבים עם "רגילים" (כשעליתי לחטיבה אני עברתי עיר וכמובן בצפר אבל כל החברים שלי והם עלו לחטיבה משותפת..) אם את רוצה לדעת איך זה הרגיש מהצד שלי (וגם שלהם-היה לי פעם פרוייקט בקשר לזה אז יש לי כבר תשובות להכל) אז מוזמנת לשאול בפרטי ואני אספר לך כל מה שרק תרצי❤