7 תשובות
3 קוים לאותו מאמט לא רצוי ולא חוקי לחבר. מי שחיבר את זה רצוי לא לקרוא לו חשמלאי..
אם אין לך הבנה בחשמל, תקראי לחשמלאי שיפריד לך את הקוים שכל קו יקבל מאמט. הוא גם יתאים לך את " חוזק" המאמט (האמפרז' ) שלו לפי הצרכנים על הקו.
ובעברית זה ממש לא רצוי עקב התחממות החוטים על המאמט היחיד
אנונימי
החלק הראשון בתשובה לפני נכונה, החלק האחרון חסר, יתכנו שתי בעיות: האחת במקרה שהממ"ט גדול באמת הקווים לא יהיו מוגנים השנייה במקרה שהממ"ט מתאים לכל אחד מהקווים (כלומר קטן לשלושה יחד) במקרה כזה העמסה של שלושתם תגרום עומס על הממ"ט והקפצתו, אני מניח שלא היה ממטי"ם פנויים בלוח וכן לא היה מקום להוסיף ממ"ט נוסף ולכן חיבר אותו חשמלאי כך, זה לא אומר שזה נכון לעשות זאת, היה עליו להסביר את הבעיה על מנת לאפשר לך לבחור בהשקעה כספית נוספת של החלפת הלוח לגדול יותר או הוספת לוח קטן ליד. כדאי להזמין חשמלאי אמין שיסביר לך בדיוק את התמונה אצלך בלוח החשמל, מה צריך לעשות וכמה יעלה לך.
אם במקרה את גרה בחולון תוכלי לקבל ממני יעוץ חינם.
בהצלחה וחג שמח רפאל
רפאל אלמקיאס מומחה סטיפס
איריס שלום וחג שמח

קודם כל טוב שאת עירנית. מה שעשו עשו לא נכון על פי חוק החשמל.

מומלץ להזמין חשמלאי מומחה עם ניסיון שיתן מענה לצרכים שלך. מאחר וזה עניין בטיחותי לא להתפשר על המחיר הזול כפי הנראה שיש להתקין אצלך לוח גדול יותר או לוח משנה נוסף.
רן
אולי מאידך עשיתם שיפוץ?
אולי הכנה ל3 פזות?
ואז אכן ישנם 3 חוטים לאותו ממ"ט,
אך כולם מוזנים מאותו קו..
תלוי מה גודל האמפר באותו ממ"ט כעיקרון לא מומלץ להעמיס שלושה מעגלים (כניסות)יתכן והארון חשמל שנמצא בביתך הוא ישן והחלוקה שם לא כמו שצריך לכן מי שטיפל שם לא היה באפשרותו להזין את אותם צרכנים כמו שצריך להיות ובחר כידי לאפשר לך באופן זמני להעמיס את 3 החיבורים על ממ"ט אחד. עכשיו אם אותו ממ"ט גודל האמפר שלו נמוך מכדי להכיל בו זמנית את שלושת החיבורים אז הוא יקפוץ תחשבי שאם יהיו כל אותם צרכנים שאותו ממ"ט מזין אותם ויעבדו בו זמנית תלוי מה ההספק של אותם הצרכנים, במידה וההספק יהיה גבוה מכדי שממ"ט יוכל להחזיקם אזי הממ"ט יקפוץ!(לכן לשאלתך אסור לפי חוק החשמל להזין ממ"ט עם שלושה מעגלים)הסכנה יכולה להיות בעומס שתקפיץ את הממ"ט אותו ממ"ט יכול להשחק עקב הקפצות מרובות ועם גודלו של הממ"ט במקרה בין 20-25 אמפר הוא יכול גם לשרוף את הגידים ואת השקעים שבקיר לכן אני ממליץ לך להזמין חשמלאי מנוסה שיעשה חלוקה טובה בארון.
אייל
איריס שלום

חד משמעי אסור

צריך לעשות הפרדה ע"י חשמלאי מורשה
אם זה מאמ''ט חד פאזי אז זה לא טוב. אם המאמ''ט הוא תלת פאזי אז אין כאן בעיה מפני שייתכן שהמאמ''ט נותן הזנה לרכיב תלת פאזי. אגב אתה לא נתנת מספיק נתונים ולפי מה שכתבת אני יוצא מתוך הנחה שאתה מתכוון לחלק העליון של המאמ''ט.
באותו הנושא: