35 תשובות
זה אכן קרה
האמת שיש הוכחות.
מסכימה לגמרי
אם אתה לא יכול להוכיח שזה *לא* קרה אז אתה גם לא יכול להגיד בוודאות שזה לא קרה.
זה כן קרה ויש הוכחה ותאמת אם כבר זה חלק מהיסטוריה שלנו אז ככה ש..
חח...יש הרבה הוכחות, והרבה אנשים מאמינים בזה בגלל ש...הם מאמינים בזה (?)
האמת שיש הוכחות לעשרת הדיברות וליציאת מצרים יש סרטון הסבר להכל ביוטיוב אני לא זוכר איך קוראים לו אבל ראינו אותו פעם אחת בכיתה
שואל השאלה:
אני לא יכל להוכיח מלא דברים שלא קרו. אני גם לא יכל להוכיח שחד הקרן הקסום לא קיים.
חובת ההוכחה על טוען הטענה.
אנונימי
שואל השאלה:
אני יכל להביא לכם הוכחות מהתנך עצמו שזה לא באמת קרה, אפילו בלי להסתמך על מחקרים ארכיאולוגים והיסטוריים
אנונימי
אחי תעשה טובה אל תביך את עצמך^
אנונימי
א. יש ממצאים ארכיאולוגיים
ב. יש עדים למאורע , זה לא כמו הסיפור של ההיא שהתעברה מרוח הקודש וסיפרה לכולם וכולם מאמינים לה בזמן שאף אחד לא נכח בחדר..
יציאת מצרים קרתה


ותגיד לי , עוד 200 שנה ישאלו גם אם השואה קרתה ,הרי גם היום יש מכחישי שואה אז..?
יש עדים ויש מצצאים , כנל ליציאת מצרים.
שואל השאלה:
אני בטוח שאף אחד מכם לא טרח לקרא לעומק את התנך בכלל ואת ספר שמות בפרט, להביך את עצמי? אני לא חושב שאתה באמת מכיר את מעמד הר סיני ע"פ ספר שמות.
אנונימי
נישיונאל גיאוגרפיק עשו על זה מחקר והם גילו שזה היה אמיתי,אל תביך את עצמך,המחקר שלהם יושב איפהשהוא ביוטיוב
תמשיך להביך את עצמך^בהחלט שקראתי תתפלא
אנונימי
שואל השאלה:
איזה עדים יש ליציאת מצריים? העדות היחידה היא מהתנך עצמו. אין שום עדות מעמים אחרים, בתקופת "יציאת מצריים" בכלל מצריים שלטה בכנען!!! אם מצריים היתה כל כך חלשה, אני בטוח שעמים אחרים היו טורחים לספר על כך, בטח ובטח לנסות לכבוש את מצריים. אבל לא, מצריים היתה מעצמה חזקה והיא שלטה גם בארץ כנען.
בנוסף אין שום עדות ארכיאולוגית, לא כלים, לא קברים, לא כלום, אף תיעוד של מליונים שהגיעו לארץ כנען.
אנונימי
אתה לא מתמצא בזה בכלל יש עדות ארכיאלוגית
שואל השאלה:
בוודאי שהשואה קרתה, יש לה עדויות קונרטיות, לא רק מניצולי שואה יהודים, אלא גם מעמים אחרים, כולל ממצאים ארכיאולוגיים, תמונות וכו'. בניגוד ליציאת מצריים שהעדות היחידה שלה היא התנך
אנונימי
אחי אתה בהחלט מטומטם. ממזמן מצאו את הקברים, אפשר לראות סימנים פיזיים לעשר המכות ואפילו מצאו כרכרות סוסים בים סוף,יש מחקר מצולם ומתועד על זה.
שואל השאלה:
אין אף ממצא ארכיאולוגי, מוזמן לבדוק ללכת לכל אוניברסיטה בארץ, שעוסקת בארכיאולוגיה ובחקר המקרא, תשאל אותם.
אנונימי
אני מזמן בדקתי ומצאתי לזה עדיות..עזוב אתה לא כזה חכם
אני אמצא לך בקרוב את הסרט שנשיונל גיאוגרפיק בעצמם צילמו וחקרו על זה.

לביינתים קח משהו
שואל השאלה:
שימו לב לזה: משה אמר: "יהוה אלהינו כרת עמנו ברית בחורב... אנוכי עומד בין יהוה וביניכם בעת ההיא, להגיד לכם את דבר יהוה..." - כאן באים עשרת הדיברות, אם כי בנוסח שונה במקצת מזה שבשמות כ' - ומיד לאחריהם בא הסיכום: "את הדברים האלה דיבר יהוה ... ולא יסף [ולא אמר דבר נוסף]. ויכתבם על שני לוחות אבנים ויתנם אלי." (דברים ה', ב'-י"ט)

משמע - משה שולל את הנאמר בפרקי אבות, לעיל. לדבריו, היה מעמד חורב ולא מעמד סיני (על זה בהמשך) ובו השמיע אלוהים באזניו את עשרת הדיברות בלבד! ואף כתב אותם על שני לוחות אבנים, שאותם נתן למשה...

שתי תהיות:

יהוה דיבר אל משה? - והרי אמר הרמב"ם: "ודע שכל מי שאומר עליו הכתוב שמלאך דיבר איתו או בא אליו דיבור מאת האל, הרי זה לא היה בשום פנים אלא בחלום או במראה הנבואה" (מורה נבוכים, חלק שני, פרק מ"א). כלומר: אלוהי ישראל אינו כאלילי הגויים, המדברים, משחקים ומשטים במאמיניהם. - לאיזה כתב נזקק יהוה? שהרי הכתב היהודי העברי העתיק - "כתב דעץ" התפתח רק בתקופת המלוכה, כשלוש מאות שנים לאחר "יציאת מצרים". ואם כתב יהוה בכתב חרטומי מצרים, האם היה מישהו בעם ישראל, שיכול היה לקרוא אותו?

אני מניח, שרובכם תתפלאו לשמוע, שכאשר סיים שלמה לבנות את בית המקדש הראשון, הוא דאג "להעלות את ארון ברית יהוה" מאוהל מועד, שהיה בעיר דוד, "אל דביר הבית אל קודש הקודשים".

ו"אין בארון רק שני לוחות האבנים שהניח שם משה בחורב" (מלכים א, ח', א'-ט')'. כלומר: לא היה במדבר ובמקדש הראשון ספר תורה!!! - (עד ש..., בהמשך).

אולי ילמדנו יהושע פשר דבר? - "ויאסוף יהושע את כל שבטי ישראל שכמה", לספר להם את תולדותיהם. הוא מתחיל בתרח אבי אברם וצאצאיו, ממשיך ביציאת מצרים ובכיבוש הארץ ואינו מזכיר אפילו במילה את מעמד הר סיני ומתן תורה. (ראה יהושע כ"ד, א'-י"א).

מה פירוש הדבר? שהסופר שכתב את ספר יהושע - שנים לאחר האירועים - וכל עם ישראל אתו - לא ידעו דבר על מתן תורה בהר סיני, למרות שידעו מעשיות נחמדות על בלק בן ציפור ועל בלעם בנו בעור ואתונו. ברור, איפא, שלא ניתנה תורה בסיני ולא היתה תורה לישראל עד אשר: - בשנה השמונה עשרה למלך יאשיהו (כלומר כשישים שנה לפני חורבן בית ראשון או כשבע מאות שנים לאחר "כיבוש הארץ בידי יהושע") "ויבוא שפן הסופר אל המלך ... ויגד הסופר למלך לאמור: ספר נתן לי חלקיה הכהן הגדול" (מלכים ב', פרקים כ"ב-כ"ג). ומה היה ספר זה? "ספר הברית הנמצא בבית יהוה" (ספר "דברים", אומרים יודעי דבר) ובספר זה, בנוסף להרבה מצוות ואיסורים, נמצאה המצווה לעשות את הפסח ליהוה! וזאת אחרי שבמשך כששת מאות שנים, כשארון הקודש היה באוהל מועד ובמקדש הראשון, לא ידע על הספר ולא ראה אותו איש! לא מהכהנים ולא מהלוויים ששירתו בהם לדורותיהם!

למעשה היה עם ישראל, עד אז, עובד אלילים כמתואר במלכים ב כ"ג, ד' ואילך.
אנונימי
האמת שיש לא מעט,
פפירוס איפובר, ציורים וכו
אנונימי
שואל השאלה:
אגב צפיתי בסרטון שלך, ומהחיפוש הקצר שמצאתי לגבי ה"חוקרים" הללו, גיליתי את הדברים הבאים:
A review by Swedish archaeologist Martin Rundkvist stated that "Mller emphasizes that he is neither a theologian, a historian nor an archaeologist." and concludes with "The Exodus Case is such an extreme example of pseudo-science that any reasonably well-informed reader will wonder if Mller is joking."[13]

A review on the Studiengemeinschaft Wort und Wissen (Study Community Word and Knowledge) website, whose members take a literal approach to the Bible, stated that it contained such "serious substantive and methodological errors" that it could not be recommended while agreeing that the Exodus took place. Peter van der Veen and Uwe Zerbst specifically criticized his identification of Jabal al-Lawz with Mount Sinai and a number of the geographical locations he thought to be part of the Exodus route.

כלומר המחקר שלו לא אמין בעליל.

Zarins argued that the Garden of Eden was situated at the head of the Persian Gulf, where the Tigris and Euphrates Rivers run into the sea, from his research on this area using information from many different sources, including LANDSAT images from space. In this theory, the Bible's Gihon River would correspond with the Karun River in Iran, and the Pishon River would correspond to the Wadi Batin river system that once drained the now dry, but once quite fertile central part of the Arabian Peninsula. His suggestion about the Pishon River is supported by James A. Sauer (19451999) formerly of the American Center of Oriental Research[4] although strongly criticized by the archaeological community

אז גן עדן הוא לא שמיימי אלא מקום ארצי בכלל! מדהים.

עוד אחד, בעברית הפעם - רון אלדון ויאט (באנגלית: Ronald Eldon Wyatt; 19331999) היה אח מרדים וחוקר נוסע שחיפש סימוכין ארכאולוגיים למקצת מסיפורי ניסים מהתנ"ך.
אח מרדים, אתה מבין?
בעוד רון ויאט סוחף אחריו המון נוצרי המחפש ראיות מוחשיות לסיפורים המופיעים בתנ"ך, דבריו נדחו, לעיתים בכעס, על ידי אנשי האקדמיה, הארכאולוגיה וחוקרי התנ"ך המוסמכים.

ויאט טען כי ערך חפירה ארכאולוגית באזור גן הקבר אך הדבר נדחה במכתב ששלח הארכאולוג ג'ו זיאס מרשות העתיקות בשנת 1996, שם נכתב בין היתר כי "רון ויאט איננו ארכאולוג, ומעולם לא ביצע אף חפירה מורשית בירושלים או בארץ ישראל. כדי לבצע חפירה יש להחזיק בתואר ראשון בארכאולוגיה לכל הפחות - מה שאין לרון ויאט. אנו מכירים את טענותיו, הגובלות באבסורד, אין להם כל בסיס מדעי ומעולם לא פורסמו בכתב עת מקצועי כלשהו. הן משתייכות לקטגוריית ההבלים שניתן למצוא בצהובונים דוגמת הניישיונל אנקויירר, סאן וכדומה. מדהים שמישהו בכלל מאמין להן. יתר על כן, טענותיו נדחו אפילו על ידי ארגונים נוצריים כדוגמת "המוסד לחקר הבריאה" בקליפורניה."

כמובן שאני לא מזלזל בכל מי שעבד על המחקר הזה, לא מכיר את כולם, אבל זה רק מהמחקר הקטן שאני עשיתי בנוגע לאישים הפועלים. אומר די הרבה.

נפלא. מחקר מדהים.
אנונימי
שמע, המשפט שחוזר על עצמו בתנ"ך הכי הרבה זה "אשר הוצאתיך מארץ מצרים"
זה מוזכר פשוט בכל מקום, בכל הקשר.
אתה יכול לטעון הרבה דברים
אבל שאתה אומר שאפילו בתנך עצמו יש הוכחות שזה לא קרה אתה מביך את עצמך.
אנונימי
שואל השאלה:
יש ועוד איך, לא קראת מילה ממה שכתבתי.
תעלה למעלה, תקרא את התגובות שלי, ורק אז תגיד לי אם אני מביך את עצמי.
אנונימי
שואל השאלה:
ומי שכתב שפפירוס איוופר זה הוכחה, תעשה לי טובה ותקרא בבקשה את כ-ל!! הפפירוס ולא קטעים שמחזירים בתשובה עיוותו בכדי שזה יתאים ליציאת מצריים.
אנונימי
אבל יש הוכחות, מצאו שרידים למרכבות של המצריים
ואפילו תיעוד של המצריים בהסטוריה שלהם
שואל השאלה:
אין שוב תיעוד של המצרים על שיעבוד של עם ישראל. לפי מה שמתועד במצריים מי שבנה את הפירמידות היו עובדים בשכר, ואפילו נתנו להם קבורה מקודשת בתוך הפירמידה
אנונימי
שואל השאלה:
אני מתמצא בהיסטוריה מצוין.
לא לכל דבר צריך הוכחה? אז בואי נאמין בחד הקרן הקדוש הבלתי נראה.
את רואה את חד הקרן הקדוש הבלתי נראה שנמצא בכל מקום? לא.
את מאמינה שחד הקרן הקדוש הבלתי נראה קיים? לפי האנלוגיה שלך, כן.
אנונימי
שואל השאלה:
אני לא מאמין שיש אויר, אני *יודע* שיש אויר כי אני נושם אותו. בואי נאמין בכל מה שאנחנו לא רואים. אני גם לא רואה את מפלצת הספגטי המעופפת, ואת הוד אטריותה הקדושה וכו'
אנונימי
שואל השאלה:
וגם אם במקרה קלוש ותלוש מהמציאות היתה, הרי הבאתי לך למעלה הוכחה מהתנך שהיחיד ששמע ודיבר עם אלוהים זה משה, וזה מוזכר ומודגש בספר שמות איזה אלף פעם.
אז לפני שאתם קופצים ואומרים שמליונים שמעו את דבר אלוהים, עשו לי טובה וקראו את הפרקים הרלוונטים בספר שמות בעיון רב. תודה.
אנונימי
שואל השאלה:
אשמח לשמוע עוד הוכחות כמו הסרטון הלא אמין שהצלחתי להפריך במחקר פשוט על האישים שפעלו במחקר הנ"ל.
זאת עובדה שבקהילת ההיסטוריונים והארכיאולוגים בכלל ובקהילת חוקרי המקרא בפרט, אין כיום שום הוכחה קונקרטית ליציאת מצריים. ואיזה גלגל מכרכרה שאח מרדים מצא בלב ים זאת לא הוכחה.
אנונימי
שואל השאלה:
מי שמצא את ה"תיבה" היה האח המרדים שכתבתי עליו מקודם. הוא לא ארכיאולוג!! והפריכו את טענותיו ממזמן.
אנונימי
שואל השאלה:
טוב בואי נניח לרגע שהמחקר הזה אמין משהו, לפחות לא ברמה של הסרטון שהיה פה.
נניח שזה אמין, איך זה מוכיח משהו על אלוהים?
זה כמו שפעם חשבו שברקים מעשי האל הם, וגם צונמי, טורנדו אולי?
נניח והמחקר הזה נכון, לא חשבת לרגע שזו פשוט היתה תופעת טבע? וששיכו אותה לאלוהים כמו לכל שטות שקוראת בעולם בערך?
ושוב אין שום הוכחה שזה האלוהים שלנו כי, מה לעשות הוא לא התגלה בפני כל העם, אז אין בעצם שום הוכחה שהוא קיים.
אנונימי