18 תשובות
צודקת
יום האישה דבר ראשון לא נועד להראות שיש שוויון. זה יום שבא להעצים את האישה ללא כל קשר לגבר.
דבר שני, ברוב המקרים כל קטע המתנות הזה הוא הדדי. זאת אומרת, חוגגים שנה? יום האהבה? מחליפים מתנות, גם האישה וגם הגבר.
אישה שמבקשת מתנות כל הזמן זה באמת חזירי אבל את לא יכולה להכליל את כל הבנות כי זה לא משהו שמאפיין כל מערכת זוגית.
מסכים
בטח תכף הרבה יכתבו פה שזה בגלל שפעם נשים לא יכלו לעבוד, להצביע והיום חוגגים את השוויון

כאילו שחייתם אז שאתם צריכים לקבל עכשיו מתנות, נו באמת, את מי זה מעניין
Calliope למה את צריכה העצמה?
אם את שווה לגבר אז את לא צריכה העצמה.
אם את צריכה שיעצימו אותך אז את כבר לא שווה לגבר
שואל השאלה:
זה העניין, יום האישה בא להעצים את האישה כי לא היה שווין בתכלס? לא צריך יום האישה כי לא חסר מעצמה לעם הנשי. מעבר לזה שבתכלס מתנות לא כל כך הדדיות בחורה מצפה מהבן זוג שלה שיקנה לה את כל הדברים בעולם שהיא רוצה אבל גבר יסתפק גם אם תקני לו בזוקה. ההבדל פה שנשים נהיו כבר חזירות כל הזמן אני רואה פה בנות שמתבכיינות על זה שהחבר שלהן לא קנה להן כלום ליום האהבה או ליום האישה. הוא לא חייב לקנות לה שום דבר נקודה. חבר שלי אפילו לא אמר לי יום האהבה שמח ביום האהבה ושרדתי כמו גדולה גם בלי מתנה ובלי ערב רומנטי וקיטשי.
Young Cari
אם כך, למה יש יום המשפחה? יום האהבה? נטו כדי להעצים ולהעריך ליום אחד.
אגב, אם תעשה בדיקה קצרה אתה תראה שיש גם יום הגבר.

ולשואלת השאלה- זה עניין שלך. וזה בסדר גמור, לא כל אחת צריכה קישטשיות, אבל יש בנות שזה כיף להן וזה גם בסדר.. שוב אני אומרת- אם מדובר בחזירות אז זה לא בסדר כבר, אבל ברוב המקרים המתנות הן הדדיות ולא מדובר בחזירות מוקצנת כמו שאת מתארת את הנשים בקשר רומנטי.
שואל השאלה:
זה שמעל התגובה שלי צודק לגמרי אם את שווה לגבר את לא צריכה העצמה. ואני בטוחה ב100% שכל אישה ואישה פה יכלה לשרוד בלי מתנה מהבן זוג שלה ביום האישה או ביום האהבה. הפכו את הימים האלו לימים נטו בשביל לרצות את הבחןרה והבני זוג יוצאים עם חור בכיס ומינוס בכרטיס אשראי (ואני אומרת את זה בתור אישה)
וואלה אני יודע שיש את יום הגבר ואני לא חוגג אותו.
מה אני צריך לחגוג ביום הזה? שאני גבר? נורא שונה ומיוחד.

יום האהבה ויום המשפחה זה בשביל להביע הערכה לאחר, על האהבה ועל זה שיש לך משפחה- כי זה לא לכולם יש.

על מה אני מביע הערכה ביום האישה? תודה על הנשים?
שואל השאלה:
וביום הגבר יצא לך אי פעם לקנות לחבר שלך מתנה? את מבינה את העניין פה? יש יום הגבר אבל אף אחד מעולם לא חגג אותו כי הוא אף פעם לא היה חשוב כמו יום האישה. את לא צריכה יום האישה ואת לא צריכה מתנות כדי להעצים את הנשיות שלך כמו שגבר לא צריך מתנה או שיחגגו לו יום כדי להעצים את הגבריות שלו
ד"א יום הגבר נוצר 80 שנים אחרי יום האישה. אני לא יודע איך אנחנו הגברים שרדנו עד אז בלי ההעצמה הזאת
בעייני יום האישה זה יום שהוא חשוב
לאו דווקא מבחינת מתנות
יום שאפשר לפרגן לעצמך ולהעצים את עצמך. וכן, זה מתבקש. זה שקשה לך לפרגן לעצמך או את לא מוצאת סיבה למה לפרגן לעצמך, זה כבר עניין אחר. אני לא רואה למי היום הזה מפריע, להפך הוא רק תורם.
ושוב פעם אגיד לא יודעת למה אני צריכה לחזןר על זה כל כך הרבה פעמים- עניין המתנות צריך להיות משהו הדדי. האישה קונה לגבר הגבר קונה לאישה- במערכות יחסים שזה לא קורה זה לא תקין, אבל, זה תקין ברוב המערכות יחסים. אתם סתם מוציאים לנשים שם של חזירות על כלום ושום דבר, וחבל. כי זה לא ככה אתם סתם מקצינים.
אני בחיים לא דרשתי מתנה גם לא ליום הולדת ואם יש מתנות זה הדדי לחלוטין.
מפרגנים כשיש על מה
על עבודה חדשה, מבחן שעברת, רשיון נהיגה-משהו שהשגת בכוחות עצמך, משהו שעבדת בשבילו.

תחשבי על זה רגע. את צריכה פרגון כי נולדת אישה? "כן כן חברים, נולדתי עם שני כרומוזומים x. אני אשמח אם תעריכו אותי על זה"

אם נשים היו חוגגים את יום האישה לפני 50 שנה זה היה מקובל, כי רוב מי שחיו באותה תקופה כן חיו באפליה מגדרית, כשהן לא יכלו להצביע ולעבוד.

אני לא חושב שילדה בת 14 צריכה שיפרגנו לה על זה שלפני 100 שנה סבתא שלה לא יכלה לעבוד
שואל השאלה:
אצלך ספציפית זה הדדי לחלוטין. בחורות פה כל היום מתבכיינות שהן לא קיבלו מתנה ליום האישה (ובניינו אף אחת מהן לא מודעת אפילו ליום הגבר ומעולם לא קנתה לגבר שלה "מתנה" ביום הגבר וגם לא תקנה) וזה מה שהופך את המצב לחזירי. הן כל היום מצפות שחבר שלהן יקנה להן מתנות על ימין ועל שמאל ועל חגים ושטויות. והחברה הפכה את זה לנורמה שהאישה כל היום מקבלת מתנות מהבן זוג שלה וזה כבר חזירי ומיותר.
מעבר לזה שבתכלס? לא לא צריך את יום האישה.בתור אישה? את לא צריכה יום מיוחד כדי לחגוג את זה שאת אישה ואת "ההעצמה הנשית" שלך כי בכל יום זה יום האישה מבחינתך ובכל יום זה יום האהבה ובכל יום זה יום שמח שקמת בבוקר. חאלס לחגיגות יום האישה ויום האהבה זה סתם תירוץ לקבל עוד מתנות וזה לא משנה מה תגידי על זה את יודעת שזה נכון. לא משנה כמה תגידי שהמתנות זה הדדי זה מעולם לא יהיה הדדי כי מעולם לא בזבזת כסף על הבן זוג שלך כמו שהבן זוג שלך מבזבס עליך. כי הוא צריך לשלם עליך במסעדה, בסרט, בבית קפה, בכל מקום זה כבר הנורמה -בחיים לא יהיה שוויון אם זה ימשיך ככה
שואל השאלה:
אישה שמעצימה את הנשיות שלה מצפה לשוויון ואם את מצפה לשוויון את אמורה לדעת בוודאות שאת לא צריכה את היום הזה ושאת לא צריכה מתנות אפילו ליום הולדת ולחצי שנה ול5 דקות הראשונות שלכם ביחד ובנוסף לא צריכה שהוא ישלם עליך בבית קפה או בסרט.
אוקיי
דבר ראשון, מי אמר שגבר צריך לשלם עליי בדייט? למה להכניס לי מילים לפה?
דבר שני, לדעתי בן אדם שמדבר ככה על ימים כמו יופ האהבה או יום האישה זה סתם להתמרמר. זה לחפש את הרע בכוח. יש דברים יותר חשובים שמפריעים בחיים מאשר יום האהבה או יום האישה, תשקיעי בדברים אחרים את הזמן והמאמץ הזה.
הימים האלה לא פוגעים באף אחד, להפך, הם נהדרים. זה שאת רואה אותם בצורה כזו שלילית אומר עלייך יותר מאשר על הימים.
בלי קשר, מסכימה לגבי מה שאת אומרת על מתנות, אבל זה משהו אינדבידואלי. הבעיה היא לא בימים אלא בנשים שאת מדברת עליהן, אי אפשר לחנך את כל הנשים בעולם. ולא חסר נשים לחנך. אה כן גם גברים.
ולא, אגב, עדיין אין שוויון מלא לנשים וגברים.
אוקי
במה אין שוויון?
לא יודע... כיף לי לראות את החיוך שלה
פשוט קבלי תיום הזה...
אם הגבר שלך יקנה לך מתנה קבלי.. אם לא, קבלי...