4 תשובות
אולי את צריכה למצוא את הסגנון שאת מתחברת אליו יותר.
תנסי לקרוא את המאחורה של הספרים לפני שאת קונה אותם.
תראי, אני לא חושבת שכדאי לך להכריח את עצמך לעשות את זה... אחרי הכל קריאה אמורה להיות פעילות שאת עושה בשביל הכיף, ואם תעשי אותה בכוח, כחובה, זה יוציא ממנה את הכיף...

אם את נהנית מקריאת ספרים, אבל קשה לך להתחיל (שזו בעיה שיש לי ניסיון ארוך איתה) אז... אין ממש דרך להתגבר על זה חוץ מפשוט להתחיל. לרוב מה שקשה זה ההתחלה, מרגע שאתה מתחיל אתה כבר נכנס לזה. אז פשוט, בזמן שבו אין לך מה לעשות, פשוט תשבי, תקחי ספר, תפתחי ו... תנסי לקרוא. אין שום קסם.

אם את בכלל לא נהנית מקריאה וקונה ספרים רק בגלל המבצעים או סיבות אחרות שהן לא הנאה מזה אז... תנסי להיגמל מההרגל הזה. לפני שאת קונה ספר תשאלי את עצמך, ותעני לעצמך בכנות: האם באמת תקראי אותו?
שואל השאלה:
אני קונה ספרים שמעניינים אותי ופעם אהבתי ממש לקרוא, עכשיו גם כשיש לי זמן קשה לי להתרכז... הרגשה כזאת שאני חייבת לעשות משהו ולא יכולה לבזבז את הזמן בקריאה(גם כשאין כלום)
אנונימית
הו, זה משהו שאני יכולה לגמרי להזדהות איתו. אני לא יודעת ממה זה מושפע אצלך, אצלי זה ככל הנראה נובע מעומס לימודי ועומס באופן כללי, אני מניחה שגם אצלך.

אולי תנסי לחשוב על זה אחרת? תחשבי על זה שקריאה היא לא בזבוז זמן, כי זה משהו שאת נהנית ממנו, ובין כל החובות שלך, כדי לשמור על שפיות (עד כמה שדבר כזה אפשרי XD) כדאי לעשות גם לפעמים דברים שאת אוהבת ושירגיעו אותך, לא? ומעבר לזה, אולי זה לא בזבוז זמן פשוט כי כבר קנית את הספרים ויהיה בזבוז (בזבוז מסוג אחר XD) לא לקרוא אותם?

אני יודעת שהרגשה כזאת היא הרגשה בלתי נשלטת ולרוב נוגדת את המחשבה הרציונאלית, אבל תנסי לסלק אותה עם חשיבה מודעת; זה המעט שאפשר לעשות כדי להתנגד לזה.