5 תשובות
- להספיג נייר סופג בחומץ ולהצמיד אותו לכתם, להשאיר שעה שעתיים ולהוריד.
- לנקות בשוטף עם חומץ.
- לבדוק מתחת לשטיח אולי יש נזילה.
מאלינדה
בנוסף לנ"ל יש לייבש בסוף התהליך היטב ואח"כ להרטיב בחומר המשמש לניקוי שמשות (הכחול), לשפשף בתנועות מעגליות מבחוץ כלפי פנים ולייבש
לפני כל פעולה עצמאית, רצוי מאוד להזמין (לפחות פעם אחת) ניקוי מקצועי מחברה מומלצת. לאחר ניקוי יסודי ומקצועי, אפשר להמשיך לבד. יש לבקש מבעל המקצוע טיפים לניקוי עצמאי, אך לא להסתפק בכך. כן, לפעמים חשוב לשלם, ולזכות בתוצאות בטוחות וטובות.
אלון,

עובש או פטריה בשטיח מקיר לקיר זה לא עניין של כתם פשוט "נגב וסע". ראשית יש לחשוב על מקור הפטריה, האם יש נזילה כלשהי? פטריה לא יכולה להתקיים היכן שאין רטיבות. פטריה זה לא דבר בריאותי, יש לטפל בזה בהקדם.

הנה תשובה שנתתי למישהי ששאלה את השאלה "כיצד לנקות שטיחים מקיר לקיר"?

שטיח מקיר לקיר אינו מטבח, לכן לא הייתי מציע לשים עליו לא חומץ ולא מוצרי מזון אחרים. הדיעה לנקות שטיחים בחומץ מתאים יותר לדור העבר שהיה מבריק את שטיחי העבודת היד לאחר הניקוי השטיח בנהר או בגיגית לסיום היו מבריקים בחומץ.

עכשיו לעניינו :

בשטיח במקיר לקיר ישנם 3 סוגי לכלוך :

1. לכלוך שאינו מתפרק במים - חול, אבק, שערות וכו'
פתרון : שאיבת אבק בטופן קבוע באמצעות שואב חובט טוב.

2. כתמים נקודתיים : אלו הם אותם כתמים שנוזלים על השטיח בזמן השימוש כמו: קפה, קולה, כתמי אוכל, מסטיק, יין, שתן וכו'.

פתרון : מזגי לתוך בקבוק שפריצר ריק מים פושרים(חצי בקבוק), תוסיפי לתוכו מעט נוזל כלים(חצי כפית מדידה), תערבבי את החומר והתיזי אותו על הכתמים. הברישי את הכתמים באמצעות מברשת ניילון עדיה. נגבי את הכתם שפורק באמצעות מגבת נקייה מכותנה לבנה.
שיטה זו תפעל בעיקר על כתמים שחורים. לא תפעל על כתמים צבעוניים כמו: כחול(דיו), אדום(יין)חום(שתן, קפה וכו')

3. לכלוך כללי - לכלוך זה נראה כעננות שחורה על רקע השטיח ונוצר בעיקר מסוליות הנעליים. זפת, גריז, אספלט, פיח מהאוויר וכו'.

פתרון : כאן כבר אנו זקוקים לציוד שטיפה יסודי של השטיח. ציוד כזה שיכניס מים חמים עם חומר ניקוי, ייפרק את הלכלוך ויעלה את כל הלכלוך מהשטיח בצורת מים מלוכלכים וישר לאסלה.

יש לתת עבודה זו לבעלי מקצוע "טובים", השוק מלא בחאפרים. לעשות סקר שוק טוב, לא הזול הוא גם האיכותי ביותר. לבדוק טוב טוב את מי מכניסים הביתה.

באופן כללי ניקוי של חדר שטיח מקיר לקיר לוקח בערך שעה ניקוי ואמור להתייבש לא יותר מ-24 שעות.

בהצלחה,

איציק קלינ-טק
למה לנקות אם אפשר להסיר?
הכי טוב בלטות...
כנסו לקישור לתמונות לפני אחרי..
..
..
.
.
.
.
יגי