3 תשובות
ישנם קרמים של חברת נטורל פורמולה. הם ממש טובים לתלתלים. בעיקר הירוקים, וכן המוס שלהם..
אך מה שכן, הם מכילים חומרים כימיים- כמו כל קרם אחר שאינו טיבעי, על כן אם חשוב לך לשמור על בריאות השיער כדאי להשתמש בקרמים טיבעיים מחנויות הטבע..

זהו פתרון לסידור- אך הוא רק יכול לגרום יותר נזק לשיער, תוכלי לתת לשיער 'חופש' מכל הקרמים והמסכות למניהן למשך כמה שבועות, להשתמש בשמפו, מרכך ומסכה טיבעיים בלבד, כך השיער יהיה פחות יבש, יותר רך וגמיש.. ואז תשתמשי בקרמים טיבעיים בלבד..
המראה היבש והמסובך ילך במעט (אי אפשר להחזיר במאה אחוז.. שכן השיער כבר נהרס, אפשר לנסות לשקם..), ואז יהיה מראה יותר בריא, מלא, ויותר קל לסידור.
אופציה אחת היא לבצע ישור שיער קל ע"י פעולה כימית או להשתמש בקרם שיער איכותי של קרסטס בשם קרם אולאו סלים, קרם מקצועי מעצב וגם מוריד נפח, המלצה של מאות לקוחות מרותות אצלנו בסלון.
אבי קיי מעצבי שיער מומחה סטיפס
איך לגרום לשיער שלך להיות הכי מבריק ורך בעולם?

שיער מבריק הוא שיער בריא ונקי, אני בשום פנים ואופן לא מדברת על שיער מבריק שמרחו עליו ג'ל לשיער או מוס, אני שונאת את כל החומרים הללו וחוץ ממקרים קיצוניים אני לא חושבת שאף בחורה צריכה למרוח את הרעל הדביק הזה על השיער שלה (קרם לשיער גם גורם לחצ'קונים).

1. תשתי הרבה מים! ותאכלי המון פירות וירקות טריים. שתיה של הרבה מים עוזרת לעור להיראות מבריק וגם מסייעת לבריאות השיער.

2. חפיפה טובה. תחפפי את השיער לפחות פעמיים בשבוע.

3. מרכך שיער. תשתמשי באופן קבוע במרכך שיער, עדיף להשתמש בשמפו ומרכך של אותה חברה. את המרכך יש למרוח על השיער עצמו ולא על הקרקפת, אסור לעסות את המרכך לתוך הקרקפת בשום אופן!

4. לשטוף היטב! אחת הסיבות לשיער חסר חיים ודביק היא שאריות שמפו ומרכך שלא נשטפו היטב. אחרי החפיפה תשטפי את השיער היטב עד שהמים ייצאו צלולים לחלוטין וללא שאריות סבון או מרכך.

5. הברשת השיער. אם יש לך שיער חלק חשוב להבריש אותו פעמיים ביום לפחות. אם את בעלת שיער מתולתל אז תברישי אותו רק לאחר החפיפה כשהוא רטוב, כי הברשת שיער מתולתל יבש תביא לך תוצר של שיער "ליפה" נפוח ולא תצליחי להשתלט עליו!

6. טפחי את מברשת השיער שלך. המון בנות מסתרקות עם מברשת שיער מלאה באבק ולא מנקות לעולם את המברשת שיער. מברשת שיער מתלכלכת וצריך לנקות אותה לפחות פעם בשבועיים. סירוק השיער עם מברשת מלוכלכת ימרח על השיער הנקי שומנים, אבק וליכלוך. הפתרון פשוט : ריחצי את המברשת בקערה עם מים חמים וקצת סבון או שמפו ריחני.

7. פעם בשבוע תשתמשי במסכה לריכוך השיער.

איך להכין מסכה לשיער מחומרים טבעיים בבית?
ישנן היום המון המלצות למסכות לשיער שאפשר להכין בבית ממצרכים שנמצאים במטבח, במהלך השנים ניסיתי המון מסכות טבעיות, חלקן היו מעולות וחלקן נוראיות וגרמו לשיער שלי להיות מזעזע. לכן, אני אפרט כאן מסכות מומלצות לשיער ומסכות לשיער שבשום אופן לא כדאי לנסות!

מסכה מומלצת לשיער יבש וקצוות מפוצלים:
2 כפיות דבש נוזלי
½ כוס חלב
1 כף חומץ
ערבבי הייטב את החומרים (אפשר לשים בצנצנת סגורה ולנער את הצנצנת היטב).
תמרחי את כל השיער במסכה.
תעטפי את הראש במגבת חמימה וחכי 20 דקות ואת תשטפי היטב את השיער.
החלב מנקה את השיער, הדבש מזין את השיער והחומץ מוסיף לו ברק מדהים.