7 תשובות
בעיקרון אין הרבה נשים ששינו את המציאות למה שאנו חיים בה כיום מכיוון שעד לפני כמה שנים לא היו זכויות לנשים ולא הייתה להן אפשרות לשנות
כרגע יש המון שיותר עסוקות בהעצמת האישה ופחות בשיוויון
ומצד שני אני בטוח שעוד כמה שניך יהיו המון נשים שיעשו דברים גדולים
לדוג' אישה לא הייתה ממציאה פעם את הנורה מהסיבה הפשוטה שלא היו נותנים לה לעשות את זה..
היו נשים ששינו, אתה לר מודע לזה אבל היו. נשים מדעניות ששינו את תפיסת המציאות שלנו פשוט זה עולם שוביניסטי אז לא שומעים עליהן כ"כ או נותנים להן הזדמנות
שואל השאלה:
תאמין לי אני שמעתי על נשים מדעניות
אנונימי
תיקרא את זה "סיפורים לפני השינה לילדות מורדות"
ואז תחפור על הנושא הזה
מארי קירי, עדנה יונת, נשים שינו את העולם! הן השתתפו בתעשייה עוד מאז מלחמת העולם הראשונה, כשהגברים נקראו למלחמה הן יצרו את הנשקים שהם השתמשו בהם, הכינו אוכל, ארגנו את המדינה ואת חיי המשפחה שלהן תוך כדי, סרינה וויליאמס, המלכה אליזבת, פרידה קאלו, קורין שוויצר, אונה בוגוישה, נשים הן מדהימות וחזקות ויכולות בדיוק כמו גברים, וזלזול כזה לא מקובל!
אנונימית
יש הרבה נשים ששינו את המציאות
מי שגילתה את הדנ"א הייתה אישה, מתכנתת המחשב הראשונה הייתה אישה, מארי קירי גילתה שני יסודות והיא גם זכתה בשני פרסי נובל, מי שהמציאה את אפוד המגן הייתה אישה וזו פשוט רשימה שלא נגמרת.
אל תשכח שפעם נשים לא יכלו לרשום על השם שלהן רכוש (לא יכלו להכריז על פטנטים) אז הן היו צריכות לרשום את זה על שם של מישהו אחר.
ולא רק זה גם נשים לא יכלו לפעול במוסדות אקדמיים, וגם פעם לא לקחו נשים ברצינות ובטח שלא את הרעיונות שלהן.
ועזוב רגע את ההמצאות יש נשים שגרמו למהפכות בחיים של האנשים ונשים בפרט כמו פרידה קאלו, מרי וולסטונקראפט, וירג'יניה וולף, שרה שנירר, פלורנס נייטינגייל וכו'..
אשמח שתגיב למה שכתבו פה
אנונימית