18 תשובות
שהוא מסכן ואשנא אותו
אנונימית
זכותו
xm1
שכל עוד זה לא מפריע או פוגע באדם אחר, זכותו לעשות כל מה שמרגיש לו לנכון.
עמית - מומחה סטיפס מומחה סטיפס
אחלה גבר צריך עוד אנשים כמוהו
שיעשה מה שמרגיש לא לנכון, אני לא יכולה באמת למנוע ממנו את זה, פשוט יהיה לי חבל. צריך ללמוד לקבל את האחר, כל עוד זה לא פוגע בי אישית אני כנראה לא אעשה כלום
נ.ב
יהודי תמיש נשאר יהודי, גם אם הוא מתנצר
שהוא לא מאמין ביהדות היהודית וכנראה שהוא יותר מתחבר ואוהב את דרך הנצרות
ברוך הבא
שהוא בור בכל מה שקשור לנצרות, שיחקור קצת ויגלה שזו הטעות הכי גדולה שהוא יכול לעשות בחייו.
שיעשה מה שעושה לו טוב
אני לא חושב שהוא מבין אך דת או המטרה של דת עובדת.
מה זה "מה תחשבו" ?
ברור שאני חושב שיהדות זה אמת (אחרי חקירה של כמה דתות) והייתי רוצה שגם הוא ישאר בה אבל דת זה לא "תיק" שקונים לפי טרנד.
מדברים כאן על אמת פילוסופית\רוחנית על מה נכון. אני אניח שסביר להניח הוא לא באמת חקר דברים לעומק. זה הניסיון שלי גם כשדיברתי עם אנשים שהתנצרו או התאסלמו ראיתי שהידע שלי גם ביהדות וגם באיסלאם או נצרות גדול משלהם. הם עשו את זה מסיבות שלא קשורות ל"מה נכון" אלא רק מה הרגיש נכון.
אם הוא מרגיש לנכון להתנצר אז למה לנו למנוע זאת ממנו?! זוהי זכותו לעשות זאת...
רותם - כי לא מדברים כאן על הזכות לעשות מה שבא לך . זה לא המטרה בדת. דת ופילוסופיה באים לדבר על מה היא האמת הנכונה לעולם ומה היא המטרה של העולם. וכל בחירה כזאת יכול להיות לה השלכות אם אדם למשל עשה בחירה שגויה שעל פי האמת שהעולם באמת הולך לפיה יכול לגרום להשלכות .

זה לא עניין של "חופש" וכבר הבנו "כל אחד יכול לבחור מה שבא לו" . זה לא אומר שזה נכון או מוצדק או שלא יהיה לזה השלכות. ואם אנשים מאמינים אז מן הסתם אני יהודי לא רוצה לראות אדם יהודי לא רק עוזב את העם אלא גם יצטרך לסבול מהשלכות לגבי זה.
וגם בנוסף אנשים מאמינים לא אמורים לקחת בכזה קלות מעבר של דת . הם אמורים לדעת ולהבין שזה אומר משהו לגבי העתיד שלהם כי אנחנו מאמינים שלבחירות כאלה יש השלכות לא רק בעולם הזה אלא גם בעולם הבא.

אז כשמדברים על דת מעבר להיגיון חילוני של השלכות וגם להבין במה אתה בוחר להאמין (כי מאיפה לך אם הוא לא נכנס לדת שעכשיו מטיפה דברים ממש רעים או אלימים למשל ?) אתה צריך להבין שבתור אדם דתי יש בזה מעבר. ואדם צריך להבין את זה לפני שהוא מקבל החלטה כזאת גדולה ושורף הרבה גשרים.
שיהנה
אני בעצמי יהודיה
אבל כל אחד והאמונה שלו
שיעזווב לנצרות שלןלא צריכים בעם שלנו אנשים שלא גאים להיות ישראלים !!
שיגיד תודה שנולד ככה .
שהוא רוצה לחגוג כריסמס.
נו באמת מה כבר אפשר לחשוב עליו?
שיעשה מה בראש שלו.
NF.
שואל השאלה:
מה קשור לא גאה להיות ישראלי?
אני ממש גאה להיות ישראלי
אנונימי
אפילו שזה לא בדיוק נכון באמת עדיין בתור יהודי שבאמת בטענה הזאת משהו - חלק מהעניין בישראליות לפחות לאדם שנולד כיהודי זה ההבנה שישראל היא הבית הנצחי של היהודים שממנה יגיע המשיח ושחזרנו לפה מסיבה מסוימת. אז זה לא בדיוק לא נכון.