11 תשובות
היה לי בן זוג שנה ו 3 והייתי ממש בתוך ההפרעת אכילה, בהתחלה הסתרתי ואז אמרתי לו, הוא הגיב מדהים, כי הוא באמת אהב אותי, והוא תמיד עודד אותי לצאת מזה והיה שם בשבילי, הוא תמיד היה נותן לי לאכול ואומר לי לאכול עוד קצת אבל לא היה לוחץ עלי, הוא היה ממש רגיש לזה.
אבל אני חושבת שלהפרעת אכילה שלי יש חלק גדול בסיבת הפרידה שלנו.
בנים שבאמת אוהבים, רגישים.
לי לא אבל לחברה שלי כן והחבר שלה קיבל את זה טוב
בהתחלה לא ידע, כשסיפרתי לו הוא לא ממש הבין מה זה. אח"כ הוא הבין יותר וממש תמך בי. הוא לא התערב יותר מדי אבל זה כייף כשמישהו שאוהבים יודע לדאוג ולעמוד לצידך. וגם לעודד.
ובכללי הוא הרבה ניסה לעבוד איתי על דימוי עצמי ולהעלות לי את הביטחון.
הוא ידע את זה מההתחלה, עוד לפני שנכנסנו לקשר
הוא לא לוחץ עליי לאכול אבל הוא תמיד דואג שיהיה לי אוכל בהישג יד, לרוב הוא שואל אותי אם אכלתי ואם כן אז לפרט לו נגיד, לפעמים הוא גם עושה לי שיחה על זה שאם אני לא אוכל אני אהיה חלשה
אבל הוא אף פעם לא הכריח אותי ואם אנחנו מדברים על זה ומתחיל להיות לי קשה ואז אומרת די אז הוא ישר עובר נושא בשביל שאני ארגיש נוח
הוא מאוד רגיש
אבל כל בן אדם מגיב בצורה אחרת
מישהי מוכנה להסביר לי מזה הפרעת אכילה? תודה(:
הוא ראה שאני לא אוכלת כמו בן אדם רגיל והוא אמר שאני לא אשמה בזה, חוץ מזה לא עשה משהו מיוחד, פעם אחת הוא אמר לי שאני לא נהנת מאוכל. חוץ מזה פשוט קיבל את זה כנראה.
בן זוג שלי יודע והוא מנסה לאכיל אותי כמה שיותר כדי שיהיה יותר בריאה
הוא לקח את זה בהתחלה קצת קשה כי הוא דאג לי שתעלף וכו.. ביקש ממני שאשלח מתי שאני אוכלת ופשוט עודד אותי לאכוח ואין לי יותר בעיות אכילה בזכותו:) אין לך ממה לפחד אם הוא יוצא עליך זה אומר שפה זה ניגמר.. אם את רואה שהוא דואג לך שתאגלי כמה שיותר לאט לאט סימן שהוא ממד אוהב אותך.
מה זה אומר הפרעת אכילה?
לכל מי ששאלה על הפרעות אכילה

יש 3 סוגים של הפרעת אכילה:

1. אנורקסיה- צימצום של אוכל עד לאי אכילה גמור, עיסוק מרובה במשקל, קלוריות ורזון (שלד ועצמות). אנורקסיה דוגלת בשיטה של אי אכילה וספורט, ועל ידי כך מגיעים לשלד ועצמות (הקבוצה שלהן נקראת אנה)
המערכות בגוף קורסות לאט ובסוף מגיעות למצב של אי תיפקוד .

2. בולימיה- מתחיל בדר"כ מאנורקסיה, ועובר לבולימיה, בולימיות הן בנות שלא שעד עכשיו היו כמו אנורקסיות (רובן) ומצאו שיטה שבה הן יכולות גם לאכול וגם להוציא את האוכל, כדי להרגיש כמו אנורקסיות הן לא אוכלות, יום שלם, כמה שעות או כמה ימים (תלוי באותה ילדה) ואחרי פרק הזמן הזה, היא בולסת (יש לה בולמוס- אי שליטה והכנסה של המון אוכל לגוף בצורה לא מווסתת, קראתי שהשיא היה 125 לחמניות בפחות מחצי שעה)
לאחר הבולמוס שנקרא התלכלכות, הן מנסות להיטהר על ידי הקאה או שימוש במשלשלים וכו'. הן מרגישות אשמה על מה שעשו ולכן הן מנסות להיטהר.
הבולמוסים הולכים וגודלים וכך גם ההקאות, זו התמכרות לכל דבר.
(הקבוצה שלהן נקראת מיה)
הקאה ממושכת גורמת להרס בתוך הגוף, חומצות עולות ושורפות את הקנה, בשלב מסויים אין כבר ריפלקס הקאה, והגוף מקיא מעצמו כל אוכל שנכנס לגוף.
יש מקרים של הקאת דן שזה ממש מסוכן, וזה יכול לגרום למוות ע"י דום לב.

3. אכלני יתר- כמו בולמוס רק בלי ההקאה, הם לא מסוגלים להרגיש שבעים ולכן ממשיכים לאכול וזה ההקצנה השניה של אנורקסיה ובולימיה, במקום רזון, הם משמינים בצורה קיצונית, הרסנית ולא בריאה.

אני מניחה שאנחנו מדברות פה על אנורקסיה ובולימיה ופחות על אכלני יתר.
זאת בעייה די רצינית... אני ממליץ להשיג מטפל כמה שיותר בקרוב... השיר הזה יכול לעזור להתגבר על הבעיה, או לפחות קצת לעזור.
https://www.youtube.com/watch?v=36qmyirav-y
חושבת שהיא יודעת. היא מנסה לדאוג שאני אוכל כמה שיותר, זה לא ממש הולך לה. אני לא מסתירה את זה או מדברת על זה, אז אני לא בטוחה שהיא יודעת. מבחינתי זה לא ביג דיל. אני חושבת שכדאי לך לשתף את בן הזוג שלך במה שקשה לך כי זה יועיל לך נפשית, ואם את לא מסוגלת לשתף את בן הזוג שלך בשלב הזה, מוזמנת לדבר איתי בתור אחת שחווה את זה גם.