6 תשובות
זו באמת שאלה שמעסיקה המון אנשים.

1. עוסק פטור: בכדי להיות עסק מסוג זה עליו להיות במקצוע המאפשר זאת : רופא, יועץ, רואה חשבון, עורך דין, מורה לנהיגה וכד' לא יכולים להיות עוסק פטור ומחויבים להיות עוסק מורשה.
עסק מסוג זה אינו מתחשבן עם מעמ בכל השנה אלא רק פעם בשנה ולכן הוא אינו גובה מע"מ מלקוחותיו, בעקבות זה הוא אינו יכול להנפיק חשבוניות מס אלא רק קבלות.
עוסק פטור הוא עסק שסך ההכנסות שלו אינם עוברים את התקרה בחוק = 74495 +- ש"ח נכון לשנת 2011.

2. עוסק מורשה: רוב האנשים יעדיפו להיות עוסק מורשה בגלל הבעית תדמית שיש ל עוסק פטור, עוסק מסוג זה תמיד נראה גדול יותר, אמין יותר.
כמובן שבתור עוסק מורשה יש לו חובת גביית מעמ מלקוחותיו וחובת דיווח למעמ פעם בחודשיים, בעקבות זה עליו להנפיק חשבוניות מס על רוב העסקאות.
מבחינת מחזור, בהנחה ומחזור הכנסותיו עולה על 74495ש"ח הוא חייב להיות עוסק מורשה

אני ממליץ לך להתייעץ עם רואה חשבון או יועץ מס לפני שאתה עושה משהו.
מצטרף למגיב הקודם ואומר לך - שמע לאדם עם ניסיון. לא משנה כמה הסבירו לי את ההבדלים בין כל הסוגים, זה לא נקלט, זה כאילו איזה מחסום כזה של כל מה שקשור למס הכנסה וכל החוקים האלה. יש דברים שפשוט, כמו שהקודם אמר צריך לעשות עם ליווי צמוד. מה אתה צריך טעויות עם מס הכנסה. בקיצור, תיכנס לקישור הזה - http://www.cpa.co.il/ והם יסדרו לך את כל העניינים האלה, יהיה לך ראש שקט ותוכל להתרכז בלעשות עסקים
שלמה יהודה
עוסק פטור הינו מעמד רשום במס הכנסה שעל פי חוק רשאי לרשום הכנסות בהיקף של עד 72,972 ש"ח (הכוונה להכנסות - לא רווח), ואינו חייב בתשלום ו/ או בקבלת מע"מ מלקוחותיו, כמו גם דיווח של כל הכנסה / הוצאה כספית הנרשמת על שם העסק. סעיפים אלו חוסכים טרחה רבה מצד עוסק פטור המתפנה מעיסוק טרחני בניירת רבה ("טופסולוגיה") לפעולה החשטבה למעשה: ניהול העסק, שיפור מתן השירות, שיווק וייעול פעילויותיו.
עוסק פטור
אני רואה שכבר הגיבו לך תגובות מאוד מפורטות. בגדול עוסק פטור אינו צריך לשלם מיסים במהלך השנה עד גובה של מסויים של הכנסות שכבר פירטו לך עליהם. עוסק מורשה כן משלם מיסים מתוך הנחה הוא עובר את גובה התקרה של ההנכסות.
קודם כל אין כבר עוסק זעיר, כיום ניתן להתאגד באמצעות עוסק פטור או עוסק מורשה. יש סיבות אשר בגינן רצוי להתאגד כעוסק פטור ולעתים עדיף להתאגד כעוסק מורשה או אף כחברה. אני צירפתי לך קישור למידע היסטורי על עוסק זעיר וכן מדריך לעוסק פטור ומידע על עוסק מורשה. בהצלחה.
רואה חשבון
שלום יוסי,

כנס לקישור ותקבל את התשובה לשאלתך-

http://www.bshcpa.co.il/?p=1027

בהצלחה
באותו הנושא: