90 תשובות
הניתוח מצליח - תודה לאל!
הניתוח לא מצליח - תובעים את הרופא
שואל השאלה:
יואו מדוייק^
אנונימית
שואל השאלה:
פאק נואו^ ממש לא
אנונימית
כי אנשים מעדיפים להודות לאיזה ישות עליונה, במקום להיות אסירי תודה למי שבאמת הציל אותם.
וואו, לא מבינה מה אכפת לך במה אנשים מרמינים יש כאלה שחושבים שהחיילים והרופאים הם שליחים של אלוהים לא מתאים לך אל תאמיני אבל מאיפה הזכות ככה לזלזל?!
כי בורא עולם יצר את הכל!!
את האנשים שהצילו את אותם אנשים.
את החיילים ששומרים עלינו יום ולילה שה' ישמור אותם!וגם את הטכנולוגיה הוא יצר בזה שהוא ברא את אותם מדענים שיחשבו על כל הטכנולוגיה שיש לנו היום בעולם ויפתחו אותה! ולרופאים הוא נתן את השכל האדיר שלהם ללכת וללמוד ואת הרצון להציל חיי אדם!! אז תודה לבורא עולם על כל הטוב שהוא נתן לנו ולכל אותם אנשים שהוא יצר כדי לעשות לנו עולם טוב יותר!
שואל השאלה:
לא זלזלתי באף אחד. זו דעתי. מתי זלזלתי לול. אמרתי שלדעתי זה בכלל לא נכון, בתור מתנדבת במדא
אנונימית
שואל השאלה:
תודה לרופאים ותודה לחיילים ותודה למדענים. לא לבורא עולם, תדייק.
אנונימית
כי חוץ מהקב"ה אף אחד לא יכול לעזור לאף אחד בכלום. הקב"ה הוא זה שנתן לנו את הכל והוא נותן לנו את כל האמצעיים ואת השכל ואת עזרתו. בני האדם יכולים להיות רק השליחים שלו.
שואל השאלה:
שוב טעות. המדענים והרופאים והחיילים הם אלו שצריכים לקבל את הקרדיט הענק הזה
אנונימית
אני מצטער בשבילך, זה בטח מזה מבאס להעביר את החיים שלך כשאתה שטוף מוח שבעצם חושב ככה ^
אז אני בתור אחת שאוהבת רפואה גם חושבת שאלוהים ברא את הכל, ואותי, ונתן לי את השכל ואת היכולות כדי לשבת וללמוד ולרכוש יכולות כדי לעזור לאנשים אחרים,וחשבתי שאת מזלזלת מזה שמי שכתבה כי ד ברא את הכל ואת ישר אמרת פאק נואו בלי להגיד אני חושבת ההפך ממך... נובע מזלזול, יש מצב שטעיתי אם כן- מצטערת...
רק לבורא עולם זה שאין לך אמונה בו זה לא אומר שאני טעיתי במה שכתבתי! תודה לך אנונימית אם את חושבת שאת זו שעושה הכל לבד בכוחות עצמך ואין מי שמכוון אותך בדרך שלך את טועה אבל אני לא אכנס איתך לוויכוח הזה לילה טוב שיהיה לך
שואל השאלה:
וזה שלך יש אמונה בו לא אומר שאני טעיתי.
אתם בטח לא יותר ממני
אנונימית
שואלת השאלה: זה הגיוני שמישהו יצליח שהרופא יציל מישהו כאשר ה' אינו חפץ בכך? ני שולו על הכל: אתם או ה'? השאחה אמורה להיות מפונית כלפייך: למה את מודה רק לשליחים ולא לבורא עולם שהוא בי של כל המציאות והוא לבדו עשה, עושה ויעשה את כל המעשים.
שואל השאלה:
כן בתור מתנדבת במדא די כואב לי שאת כל הקרדיט על האדם שהצלתי ועל ההוא שעשיתי לו החייאה ואת ההוא שפיניתי והייתי לו כאוזן קשבת ברגעים הכי קשים שלו, מביאים לדמות בידיונית במקום לי. תחשבו מה שאתם רוצים
אנונימית
שואל השאלה:
כן זה פאקינג הגיוני. למה שאודה לבורא עולם שלך אם דבר ראשון, אני לא מאמינה בו בכלל, ודבר שני, אם הרופא הוא זה שהציל אותי, בן אדם שאשכרה קיים לי מול העיניים ולא רוח רפאים
אנונימית
איפ ממש לא.. נמאס כבר מההכללות האלה.
אם יש אדם שיצא בריא ושלם מניתוח, ברור שהוא יגיד תודה לרופא
ברור שאנחנו אומרים תודה לחיילים
ברור שאנחנו אומרים תודה לכל אדם שעושה איתנו חסד
אבל אנחנו גם מודים לה', כן, מודים לה'.
תפסיקו כבר עם השטויות האלה
מבינה אותך, אבל שכל אחד יאמין במה שיעשה לו טוב, בכל אופן גם אנשים שמאמינים באלוהים טוענים שאם הצלת חיים אז את תקבלי על זה שכר, זה לא שהם שוללים לגמרי את הדבר שעשית.
שואל השאלה:
לאלאלא
אתם מחליטים דבר ראשון להגיד תודה לאלוהים ורק אז לאשכרה אדם שעשה את זה
אנונימית
בטח שאת טעית ויש לזה מיליון הוכחות שהוא קיים ומחייה את העולם הזה בכל רגע את פשוט בוחרת להתעלם מזה ויש עוד הרבה כמוך...מי שמאמין לא מפחד את לא מאמינה את מפחדת מהאמת...
שואל השאלה:
שלא תבינו אותי לא נכון. אני מתכוונת לאנשים שאומרים תודה אך ורק לאלוהים, יצא לי להיתקל בכאלו.
אנונימית
מבינה אותך זאת חשיבה שונה, עדיין צריך להודות לך כי לא סתם את השליחה להציל ולעשות טוב-everything happends for a reason. אבל אם אבל גדול מי שנתן לך את היכולת להציל את האדם זה לא את אלא אלוקים! לפחות לפי מה שאני מאמינה... אם את מרגישה אחרת, הכל טוב, אבל אל תתעצבני אל האנשים שלא עושים ממך אלוקים כשהצלת אותם כי הם חושבים אחרת ממך.
שואל השאלה:
ולא אמרתי שהם לא צריכים להאמים, הבנת הנקרא. אמרתי שיש קודם להוקיר תודה לאדם שעשה את זה ורק אז לאלוהים. סדר עדיפויות שהרבה הרבה יותר נכון
אנונימית
תקשיבי, אני גם לא מאמינה, כל מה שאני אומרת זה שהם לא שוללים לגמרי את המעשה הטוב שעשית וחוץ מזה מה אכפת לך מה אנשים אחרים חושבים? תעריכי את עצמך על הדבר המדהים שעשית.
שואל השאלה:
אני לא מתעצבנת. זו צורת הדיבור שלי. אני רק אומרת שהבחירה והסדר עדיפויות פה ממש לא נכון
אנונימית
^^^^^^^^^^^^^^בטח שטעית, כי כל דעה שהיא נוגדת את דעת תורה - היא דעה כוזבת:
"אִם ה' לֹא יִשְׁמָר עִיר - שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר" (תהלים קכז, א).
נכון, בן אדם מודה לה' שזכה לחיות למרות איזה מחלה קשה שהייתה לו. הוא יודע שאם ה' לא היה מסייע לו, גם אלף רופאים לא היו מצליחים להציל אותו.
אבל את לא יכולה לומר שאנחנו לא אומרים תודה לבן אדם שעזר לנו.
הכרת הטוב/תודה זו מידה שכל אדם משתדל לפתח.
שואל השאלה:
אני לא מפחדת משום אמת כי לי יש אץ האמת שלי ואני מתמודדת בזכות עצמי. לא נשענת על אף אחד. לא טעיתי בשום דבר חמוד, מיליון הוכחות? אץה בטוח? כי בטח עכשיו תגיד לי שנסטרות דרכי האל
אנונימית
אבל שוב^^^ מבחינתי אלוקים זה מי שנתן לך את היכולת לרפאות אותי. אז למי אני אמורה להודות קודם?!
שואל השאלה:
למי שריפא אותך, לרופא, חד משמעית
אנונימית
אבל איך??? תחשבי שניה בראש נקי לא לפי מה שאת מאמינה אלר לפי מה שאני מאמינה 1 נתן ל2 יכולת לעזור ל3 למי בדיוק להודות קודם ל1 או ל2?
ולפחות מקווה שהחשיבה שלך עלזה אלה שמאמינים שלא מודים למי שעזר להם שגויה...
שואל השאלה:
תאמין לי שחשבתי על זה 1000 פעמים
בלב שלם
קודם למי שהציל אותך
לאדם המוחשי
גם בתור אדם מאמין.
מתוך כבוד אפילו
נימוס
דבר ראשון להגיד תודה.
כי שאני באה להציל אדם, מצליחה, ורואה את המשפחה מודה ככ לאלוהים במקום לי, ורק אחרכך לי, כאילו אני לא חשובה בכלל. אז זה כואב
אנונימית
את השליחה שלו לא אמרתי שלא צריך להגיד לך תודה את עושה עבודת קודש את מצילה חיי אדם אבל הוא זה שנתן לך את כל הרצון הזה ללכת ולעשות דברים טובים כאלה ולראות לפעמים דברים לא נעימים ובכל זאת את עדיין נמצאת בתפקיד הזה כי את מרגישה שזה היעוד שלך בעולם אבל הוא זה שהכניס בך את כל הכוחות האלה להתמודד עם הדברים האלה הגוף שלנו הוא בסה"כ דבר גשמי שמחייה הרוחניות את הנשמה שלנו שנמצאת בתוכו והנשמה מזיזה את הגוף לעשות פעילויות בעולם הזה יום ולילה שיהיה לנו שכר טוב בעולם הבא...אף אחד לא בא אלייך בטענות
שואל השאלה:
זה לא הייעוד שלי בעולם קודם כל, שליחה אך ורק של עצמי, לא תשטוף לי את המוח. אני פה בזכות עצמי, עושה את זה אך ורק בזכות עצמי. מה לא היה ברור שדברים כאלו לא שותפים לי את המוח
אנונימית
אני אומרת תודה גם וגם
אנונימית
^^סדר עדיפויות ממש נכון. לעשות הפוך - זה זלזול בה' יתברך. הרבה שליחים למקום. אם מישהו ניצל - זה קודם כל כי ה' חפץ בכך והאדם הוא רק שליח שה' בחר בו. אם הוא לא היה - לא חסר שליחים לקב"ה.
בל אופן, אביא לך הוכחה שחובה להודות קודם כל לבורא עולם ורק אחר כך לשליחים. מלכי צדק פעל הפוך ונענש:
"אמר רבי זכריה משום רבי ישמעאל ביקש הקב"ה להוציא כהונה משם שנאמר (בראשית יד) "והוא כהן לאל עליון". כיון שהקדים ברכת אברהם לברכת המקום הוציאה מאברהם שנאמר (בראשית יד) "ויברכהו ויאמר ברוך אברם לאל עליון קונה שמים וארץ וברוך אל עליון.". אמר לו אברהם: ו"כי מקדימין ברכת עבד לברכת קונו?" - מיד נתנה לאברהם שנאמר (תהילים קי) "נאם ה' לאדני שב לימיני עד אשית אויביך הדום לרגליך" ובתריה כתיב "נשבע ה' ולא ינחם אתה כהן לעולם על דברתי מלכי צדק" -על דיבורו של מלכי צדק והיינו דכתיב "והוא כהן לאל עליון" - הוא כהן ואין זרעו כהן" (נדרים לב ע"ב).
את באמת צודקת!! אם משהו נזכר להודות לך רק בסוף ובשביל לצאת ידי חובה זה באמת לא בסדר לא אמרתי אתזה גם אם משהו יעזור לי אני ישר יגיד לו תודה אבל בעצם אדע שזה אלוקים שנתן לו את הכוחות ובאמת שאת עושה עבודה טובה, את צריכה לביות גאה בזה שיש לך את הזכות לעזור ככה לאנשים סתם מבנאדם לבנאדם אומרת לך אתזה.
כי בסופו של דבר כולנו בני אדם וצריכים לעזור לכולם אז תודה רבה כי זה באמת חשוב מה שאת עושה...
שואל השאלה:
תוצאה- לא ציינתי שלך אני לא מגיבה?
אנונימית
שואל השאלה:
קפה ומאפה- תודה על ההבנה. התכוונתי רק למי שנותן את הקרדיט הראשוני לאלוהים במקום לאדם שהציל. אין לי בעיה עם אמונות כאלו או אחרות של אלוהים.
אנונימית
שואל השאלה:
שיגיב אבל שלא יצפה לתגובה ממני אחרי דברים שהוא כתב בעבר
אנונימית
בעייני זה ויכוח אבוד מראש, כי מי שמאמין יטען שצריך להודות קודם למי שנתן את היכולת לאדם לרפא, כמו שאם בן אדם היה נותן לך סכום כסף והיית מקבלת את זה על ידי שליח היית מודה קודם למי שנתן לך את הכסף לא לשליח. ככה גם הם מאמינים שהרופא הוא רק שליח ,לעומת זאת מי שלא מאמין יודע שהוא ריפא את האדם בכוחות עצמו ולכן לדעתו מגיע לו הקרדיט. הויכוח פה הרבה יותר עמוק השאלה היא האם מאמינים באלוהים או לא, כי אם מאמינים אז ודאי שצריך להודות קודם לאלוהים למי שלפי דעתם נתן את היכולת לרופא לרפא.
חחח אף אחד כאן לא מנסה לשטוף לך את המוח את תמשיכי להאמין בעצמך ובמה שאת מאמינה מצידי תאמיני בבודה אם זה עושה לך טוב...
שואל השאלה:
אם קפה ומאפה הבינ.ה את הנקודה שניסיתי להעביר, ואשכרה מישהו הצליח להבין שאת הקרדיט הראשוני מגיע לאנשי הביטחון, אני את שלי עשיתי, לילה טוב(:
אנונימית
שואל השאלה:
אנונימית תקראי קצת מהתגובות, שם הסברתי שאת התודה הראשונית מגיע לאדם שעזר
אנונימית
לילה טוב;) תמיד כאן בשביל להבין אנשים אחרים... בשביל זה יז את סטיפס.
ככ נכוןן
אנונימית
שואלת השאלה: את מציגה את העובדה שקודם כל כל מודים לבורא עולם (שככה באמת צריך לעשות) כזלזול בך, כאילו את "יותר חשובה, מבורא עולם, שזה ממש גאווה. אבל מה את אומרת לאנשים ישרים שיודעים למי צריך להודות באמת? שייתחסו לבורא עולם שלמעשה הכל תלוי אך ורק בו כמו למישהו "לא חשוב" חס ושלום? מה שאת רואה בפגיעה בכבוד שלך (שלא בצדק) אלת אומרת לעשות לבורא עולם?!
שואל השאלה:
אוקי אנונימית, הובנה הפואנטה
אנונימית
סליחה?! בחיים לא שמעתי על משהו על משהו שאמר משהו ככ מנוגד לדעה כדי לקבל פאקינג פרח מזו*ן. אם אתם כאלה זה בעיה שלכם...
ובאמת הבנתי את מה שהיא אומרת תחשבו על כמה אתם תשקיעו על דבר מסוים ובסוף תקבלו תודה בשביל לצאת ידי חובה?! מתסכל רצח...
שואלת השאלה, אני לא עוקב אחרי כל תגובה ברגע האמת, אבל ללא משנה. באמת אין כאן שום מקום לדיון. את דואגת אך ורק לכבוד של עצמך, לא מתביישת לכפור בבורא עולם ועוד אומרת שאחרים צריכים לזלזל בו יתברך. את סוברת שלא מתאים לך להיות "מספר 2", אבל לבורא עולם - "כן", חס ושלום. זה נורמלי?
אני באמת לא הבנתי מה אכפת לך
הבן אדם מעדיף להגיד תודה קודם לאלוהים מה הבעיה? זאת האמונה שלו
אנונימית
אז למה באת לפה אם "השאלה" שלך?! לא לקבל תשובה, נכון? רק להראות את את דואגת לכבוד של עצמך אפילו על חשבון כבודו של בורא עולם. בשביל זה שואלים שאלות?! ששואלים שאלה - צריך לקחת בחשבון שיהיה מי שיענה לך על דבר שאת לא מקבלת אותו (שלא בצדק).
שואל השאלה:
בעייתי בעיניי שכשאני מצילה אדם אז בוחרים לומר קודם תודה לדמות בדיונית כל שהי מאשר לי, כן מפריע לי.
אנונימית
שואל השאלה:
טוב תוצאה, לילט
אנונימית
בעייתי להיות כפוי טובה לבורא עולם - וזה מה שאת.
שואל השאלה:
טוב אחי, מה שתגיד, לא מזיז לי
אנונימית
תקשיבי אני לעומתך לא מזלזלת באמונה של בן אדם וכן אם הוא רוצה להגיד תודה למי שהוא מאמין הוא יעשה את זה
אנונימית
שואל השאלה:
תקשיבי, לילה טוב
אנונימית
לילה טוב. ילדותית
אנונימית
מי שמאמין באלוהים מאמין שהכל נהיה בדברו/עזרתו וכדומה אז בגלל זה.
אישית אני מסכים זה דיי מטומטם, שמשהו טוב קורה אז זה בזכותו והקרדיט מגיע לו אבל שמשהו רע קורה חלילה להגיד שהאשמה עליו.
את פאקינג צודקתת
אנונימית
מה את מכלילה
למה את חושבת שאני לא אומרת תודה לחיילים או לרופאים וכו? ברור שאני אומרת!!
אני אומרת לשניהם. ברור לי שהחיילים שלנו עושים המון למען המדינה ואני מעריכה את זה כלכך, אבל גם ברור לי שזה הכל מאת ה' ושזה מכוון מלמעלה.
תתבגרי, תלמדי משהו בחיים שלך ותפסיקי להסית. אומרים תודה לשניהם. זה שאת קמה בבוקר ולא אומרת תודה לאלוקים שהחזיר לאחת כמוך את הנשמה זה כבר כפיות טובה.
אנונימי
תגידו תודה עוד שאחרי כל הכיפות טובה שלכם ואחרי שהשואלת עוררה כבר שנאה כלפיה עדיין בורא עולם העיר אנשים בזויים וכפויי טובה כמוכם בבוקר.
אנונימי
החיילים מוסרים את החיים שלהם בשבילנו ואנחנו מעריכים אותם בלי סוף אבל גם את הקב"ה!
רופא הוא רק שליח של הקב"ה שמציל חיים וכשניתוח מצליח מעריכים אותו בלי סוף! ואם הניתוח לא מצליח לא תובעים אותו אלא צריך להבין שזה מהקב"ה וזה מה שהוא רוצה!!!!

וחלאס כבר עם השאלות האלה לכו תשאלו רב אם זה כ"כ מעניין אתכם
אנונימית
עוד אתאיסט ממורמר.
אמונה מחזקת את הבן אדם, אם חס וחלילה אני אעבור ניתוח אני אגיד תודה לרופא, אבל גם לאלוקים.
מתחזקת ;-)❤
זה ממש לא נכון.
ישראל ניצחה בכל כך הרבה מלחמות בעבר אך ורק בזכות העזרה המטורפת של ארצות הברית.
לפני שאת אומרת שטויות וחושבת שאלוהים גרם לניצחונות האלו
עדיף שקודם תקראי, תלמדי ולא תגיבי בצורה כזו.
שואל השאלה:
תקראו שוב ותראו שהסברתי שסדר העדיפויות שונה, קודם תגיד תודה לרופא שהציל אותך ורק אז לאמונה ולאלוהים שלך.
אנונימית
שואלת השאלה,
אני איתך בדברים שאת אומרת.
אני אתאיסט
"אלוהים" בשבילי הוא קוסם.
אני מעדיף להאמין בתיאורית המפץ הגדול
ובאבולוציה
אני מעדיף להאמין במחקרים ועובדות

ולכל המאמינים ה"שליחי ה' פה"
סתם שתדעו שיש התאמה של כ98% בDNA בין אדם לקופים.
את צודקת זה ככ לא בסדר רק שמשהוא מצליח אומרים זה אלוהים ושזה נכשל מאשימים את הבן אדם. אנשים עושים את זה כי זה יותר נוח להודות למשהוא לא קיים ולהאשים את הקיים.
אתם ככ צודקים אני אוהבת אתכם3>
אנונימית
נכון. עצוב
את יוצאת מנקודת הנחה שזה חייב להיות "או" להגיד תודה לאל "או" להכחיש שקיים אל או להכחיש שהוא מתערב בדברים בצורות שונות וזה תלוי "רק" בנו.

יש גם אמצע את יודעת - מקום של גם וגם.
שואל השאלה:
כן. תקרא שוב את התגובות שלי. ותראה שציינתי שיש לומר קודם תודה לאותו אדם שהציל אותך ורק אז לאמונה שלך
אנונימית
^זה שיבוש, כאילו שהקב"ה הוא האחרון שהציל את האדם. אם יש משיהו שניצול זה בגלל שקודם כל הקב"ה גזר עליו החיים.
זה לא אומר שני צריך לשתוק לך. זה בושה מה שאת עושה פה. לחפש איך למעט כבוד שמיים, אבל זה אפילו יותר מזה - זה כפירה גמורה. ודווקא את האנשים הישרים שכן מודים קודם כל לבוראם את מציגה באור שלילי.
זה כל העניין. שאפשר גם וגם.
ההודיה לאלוהים היא בלב.. היא לא קשורה למה שקורה בתוך העולם אולי חוץ מאשר בעוד תפילה או כשהיה בית המקדש אז גם קורבן.

ובנוסף לזה מודים לאדם . זה לא בא במקום. אלא בנוסף.
אפשר וצריך להודות לאדם בתור שליח ה' יתברך שהוא זה שזימן אותו ונתן לו את הכלים ואת החכמה להציל אותו. אבל שואלת השאלה אינה חפצה בכך, היא חושבת שקודם כל צריך להודות לה ורק אחרי זה לאלוקים אם בכלל. מקווה שאת מבין עד כמה שזה אבסורדי.
תוצאה. אפשר גם וגם.. החיים לא בנוים משניה אחת..

בסיטואציה הספציפית מודים לבן אדם. ובסיטאוציה המתאימה מודים לאלוהים. זה לא "או או" .
לאלוקים תמיד צריך להודות, כי ללא אלוקים ההצלה פשוט לא הייתה. לאדם מגיע להגיד תודה מצד הכרת הטוב ועל כך שעשה את שליחותו.
אוקיי תוצאה אבל זה לא "או ואו".

אתם שניכם מדברים על המצב בצורה "שטוחה" כאילו באותו רגע חייבים לבחור - או להודות לבן אדם , או להודות לאלוהים .
זה לא "או ואו" כי יש זמן לעשות גם וגם.
אתה רוצה לשאול מה צריך לבחור אם יש סיטואציה שחייבים ממש ממש לבחור באותו רגע מה עושים? אז המצוות של "בין אדם לחברו" חשובים יותר מהמצוות שבין "אדם לאלוהים" . אז מודים קודם לאדם ואחרי זה מודים לאלוהים - וזה על פי הדת...
^שיקול דעת לא נכון. גם הסברתי להמ למה שייל להודות לאדם לפני שמודים לברוא עולם. עיין גם בגמרא שהבתאי למעלה שמסבירה שמלכי צדק נענש על כך שהקדים את ברכת אברהם אבינו לברכת המקום (נדרים לב עמוד ב).
תוצאה - אתה מביא לי סיטואציה שאולי אז היא באמת שונה.. לא אמרתי שזה ככה "בכל סיטואציה". אלא הגזמתי על מקרה קיצוני. המקרה עם מלכיצדק יכול להיות אולי לא קיצוני ולכן הוא נענש.

ובנוסף אני לא יודע לקרוא ארמית.. להפנות אותי למקומות שמדברים בארמית אין לי מה לעשות עם זה.
שואל השאלה:
ממש לא בושה מה שאני עושה פה.
לא אכפת לי מכפירה גמורה.
זה בושה איך שאתה כותב באתר.
יש להודות קודם לאדם, חד משמעית.
אנונימית
בטח שכן!
יש משהו יותר גרוע מלכפור במי שברא אותך ונתן לך את הכל?
לעומת זאת אני אין לי במה להתבייש. במה? שאני מודה קודם כל לברואי שזה אמור להית ככה?
בושה לחשוב שכבודו של אדם למעלה מכבודו של אלוקים.
שואל השאלה:
איך לעזעזל אתה שואל אותי אם יש משהו יותר גרוע מזה אם אני לא מאמינה? מה היה לא ברור בזה שאני לא מאמינה? להקליט ולשלוח לינק כדי שתעקוב אחרי המילים שאני אומרת?
אנונימית
זה מה שגרוע בזה שאת מתכחשת למי שברא אותך ולא רואה בזה שום עוון. העיקר לחפש פגמים באנשים ישרים. למעשה, את עושה לאלוקים בדיוק מה שאת חושבת שעושים לך ואת לא אוהבת את זה, נכון? אז למה את עושה את זה לאלוקים?
למה את חושבת שמאמין אמיתי אמור להתייחס בכלל לדברים שלך? אם זה יקרה, חס ושלום, סימן שהוא לא אמיתי, כי המאמין האמיתי אמור לדעת שהקב"ה הוא עילת העילות וסיבת הסיבות וקודם כל צריך להודות לו יתברך. לאנשים אפשר להודות רק בתור שליחים של ה' יתברך. אם מישהו היה שולח לך כסף דרך מישהו - למי את מרגישה חייבת יותר - לשולח או לשליח?
שואל השאלה:
כי אני לא מאמינה בו! מה לא היה ברור?!?!! וואוו מה הלוזז
לא ביקשתי שתתייחס לדברים שלי
לא ביקשתי שתגיב לי בכלל
כי אתה כותב בצורה דוחה למי שלא מאמין.
אנונימית
תוצאה - ביהדות מצוות בין אדם לחברו קודמות לבין אדם ואלוהיו.
זה לא אומר שהכבוד של אדם יותר משל אלוהים זה פשוט בידיעה שאנחנו קודם כל מתעסקים עם הסיטואציה אבל כמובן לא על חשבון אלוהים - אלא בנוסף.