3 תשובות
לא בטוח שנהרסו. תראי שהן שלמות ולא נחתכו שימי בכלי האחסון שלהן עם התמיסה ונסי לשים אותן שוב.
זה קורה לי עם שלי לא מעט - והכל בסדר.
ד״ר ענת פלדמן מומחית סטיפס
היי

שוב ושוב עולה הצורך להגדיר שאלות בנושאי בריאות, כשאלות שרק למומחים יהיה את האפשרות לענות עליהן. עצות גרועות בעדשות מגע, יכולות להביא לנזק חמור מאד לעין ולראייה, ובמקרי קיצון אף לנזק בלתי הפיך!

הסיבה שממליצים להמנע ממגע של מים בעדשות מגע, היא שבמים יש כל מיני יצורים מיקרוסקופיים, העלולים לשגשג בסביבה מימית וטמפרטורה רגילה. במגע עם העין, הם יכולים לגרום לכיבים, דלקות וזיהומים.

אז להלן כמה קווים מנחים, עליהם כדאי להקפיד בשימוש בעדשות מגע:
1. שימוש בעדשות מגע יומיות בלבד, אותן זורקים לאחר שימוש בודד. תחשבו על מוצרים היגניים אחרים שאתם משתמשים בהם, ואז תגידו לי אם הייתם מוכנים לעשות בהם שימוש חוזר, יום אחרי יום במשך חודש!
2. להמנע מכל מגע עם מיים ועדשות מגע: לא ג'קוזי, לא סאונה, לא מקלחת, לא ים ולא שימוש במי ברז במקום תמיסה מחטאת!
3. החלפת מחסנית עדשות מגע לפחות פעם בחודש, ולזרוק את הישנה.
4. שטיפת ידיים במים ובסבון, לפני הכנסה והוצאה של עדשות מגע. לאחר שטיפת היידים, יש לייבש אותן בנייר נקי ויבש ולא עם הבגדים.
5. ביקורת שגרתית אצל רופא עיניים, אחת לשנה.
6. הקפדה על לא יותר מ-8 שעות הרכבת עדשות מגע ביום, וכן יום אחד בשבוע לפחות בו לא מרכיבים אותן כלל.

בברכה,
רון

שלום,
לרון: מעולם לא יכולתי להסכים עמך יותר, התשובות צריכות להיות מוגבלות לתחום ההתמחות בלבד, כאשר מדובר בנושאי בריאות. עצה לא נכונה בתחום זה עלולה להביא במקרי קיצון להרס העין.
לשואל: כאשר שואלים אותי מטופלים האם העדשות תקינות, אני יכול להשיב על השאלה רק לאחר שבחנתי אותן דרך המקרוסקופ (SLIT LAMP). אני מסכים ומחזק את תשובתו של רון.

בריאות
מאיר בן-ורון
אופטומטריסט קליני
M.Sc PCO
www.meire.co.il

באותו הנושא: