11 תשובות
גם לי מזמן לא היה תקופה גרועה ובכיתי כל הזמן! ואין אמרתי בא לי למות וזה.. בסוף בסוף זה יקח זמן אבל הכל יסתדר. כולם פתאום התחילו לאהוב אותי יותר ולדבר איתי יותר! הזמן עושה את שלו..
אנונימי
אולי תפרטי לנו? זה לא הסרט קליק אי אפשר להריץ את החיים, וגם אם היה אפשר, חבל על כל רגע. אז מה קורה איתך?
מנסה לעזור
את צריכה לחשוב חיובי, לא להתעסק בשלילי, לעשות דברים שישכיחו אותך מהמקרה, לצאת מהבית, לנסות לשמוח כי אחרי הכל חיים פעם אחת, כשקשה תוכלי לפנות לחברה טובה שלך , לספר לה מה עובר עליך איך את מרגישה, שקשה לך, דברי על זה עם מישהי שאת סומכת עליה בעיניים עצומות, אם אין כזאת נסי לדבר עם אמא שלך. אם זה בגלל החברות, נסי להכיר חברות חדשות, להתרחק, לנסות לשכוח, את יכולה לפנות לפסיכולוג ( זה לא רק של ' מפגרים ', יש מבוגרים, ילדים, נערים, שנגשים להתחזקות נפשית ), אל תעברי את זה לבד !
אגב, ' אנונימי' מעלי, השתדלי לא לכתוב בדבלים, לא מבקשים פרחים ! מקבלים כשמגיע על תשובה מצויינת.
האמונה שהתקופה תעבור ויהיה יותר טוב. גיוס תמיכה מכל מקור אפשרי. הפחתת לחץ עבודה כמה שאפשר, להיות טובה לעצמך, להקל על עצמך במה שאפשר. למצוא נקודות טובות בעצמך. להאמין ביכולתך להתגבר, להאמין שהתקופה הזאת תחסן אותך ותתן לך כוח. לא להתביש לבקש עזרה אם את זקוקה. להתפלל לקב"ה.
תרגישי טוב.
גליה
שתמיד יש יותר גרוע
אנונימי
שואל השאלה:
אני לא מצליחה לחשוב על החיובי כי אין כזה ! אין !
אני כל הזמן בוכה כל הזמן וזה לא נגמר ואני לא רעבה וכואב לי הראש ולהסתכל
במראה עושה לי בחילה ואני מטומטמת ואני מרגישה כאילו כולם שונאים אותי והכל סוגר עלי
ואני לא יכולה יותר.
אנונימי
לא סתם אמרתי לך לפרט, נראה שאת בדיכאון וזו הסיבה שאין לך חשק לאכול ויש לך מצב רוח רע ואין לך חשק לאכול, תבקשי מההורים שלך שייקחו אותך לפסיכולוג, זה יעזור לך !
אנונימי
אפשר לגשת לרופא המשפחה ולבקש טיפול תרופתי.
שני
אז ככה :)
קודם כל תגידי לעצמך "יאללה חפיף אני עוברת את זה! עוד מעט הכל יעבור". גם אם זה קשה לך להאמין שהתקופה הנוראית הזאת תעבור אי פעם, אני מבטיחה לך שעוד חודש מקסימום הכל יגמר ! מקסימום! זאת אומרת שהתקופה הזאת יכולה להגמר גם הרבה יותר מוקדם ממה שאת חושבת :)
גם לי לא מזמן הייתה תקופה כזאת. תקופה נוראית! הצלחתי להחזיק מעמד רק בכך שחיזקתי את עצמי ואמרתי לעצמי "לא נורא זה יעבורר"! כי הרי בסופו של דבר שום דבר לא נמשך לנצח.
אני מבטיחה לך שעוד מעט את תרגישי טוב יותר.
עוד דבר שעוזר לי - כשאני בדכאון וכשאני עוברת תקופה רעה בחיים שלי זה ממש עוזר לי לחשוב על אנשים שהמצב שלהם בהרבה יותר קשה משלי. וככה אני פשוט מודה לאלוקים על מה שהוא נתן לי :)
בכל מקרה, קטן עליך את עוברת את זה! D:
בהצלחה.
-אנונימית -
ואם את צריכה לדבר רק תגידי לי ואני יתן לך את האימייל / איסיקיו / פייסבוק שלי :)
בת כמה את? והאם יש סיבה לדיכאון?
בחור רגיש
תעשי דברים שאת אוהבת לעשות, תנסי דברים חדשים ומרגשים. תעשי פעילות גופנית , תחייכי גם בלי סיבה (עצם זה שאת מעקמת את השפתיים ומחייכת- זה יגרום לך להיות שמחה! ) , תהיי עם חברות, שופינג. (כן זה נשמע קצת רדוד אבל לי זה עזר.).
תחשבי שתמיד יש תקופות בחיים שהן פחות טובות אבל זה עובר ותמיד תמיד תמיד באות תקופות שמחות, שמסתכלים לעבר וחושבים שרק למדנו מהתקופות הרעות ושבלי מה שקרה לנו - גם הדברים הלא כ"כ טובים - לא היינו מי שאנחנו, אנשים טובים ומחושלים יותר.
הכל לטובה (פעם לא האמנתי בזה אבל עכשיו אני כן אחרי שקרה לי דבר לא הכי נחמד בעולם ובמבט לאחור אני כ"כ שמחה שזה קרה לי!) -גם אם לא רואים את זה עכשיו, מיד.
-גם אם לא תראי את זה אף פעם. זה תמיד לטובה.!
תחשבי ממש גם למה את חושבת שזו תקופה לא טובה. -האם זה באמת תקופה כ"כ גרועה כמו שנראה לך? או האם הוצאת את זה קצת מפרופורציות? (אני כמובן לא אומרת שזה המצב).

לסיכום - תעשי פשוט דברים שגורמים לך להרגיש טוב יותר , דברים שמשמחים וממריצים, דברים ש'שוברים את השיגרה'.
בהצלחה! :)
באותו הנושא: