3 תשובות
תלוי מאוד בסוג העור שלך וברמת הכוויה אבל מה שאפשר כן לעשות כדי לצמצם את הפגיעה אי הנוחות והכאבים ואולי לצמצם את הצלקת העתידית זה להקפיד למרוח אלוורה על המקום זה עוזר ומרגיע, במקלחת להשתדל לא להתקלח עם מים חמים מדי זה סתם ישרוף, יש משחה מיוחדת להרגעת העור במקרה של משחות אולי כדי לקנות בבית מרקחת בלי מירשם..
כל זה אם זה סתם כוויה אבל אם זו כוויה קשה אולי די רופא משפחה?
אם יש לך צריבות וכאבים הכי טובועוזר זה לשים קרח ומים קרים מרגיע מאוד..
תרגיש טוב:)
הכל תלוי במצב העור שלך, סוג הכוויה ושטח הכוויה.
אם הכוויה היא אודם בלבד (דרגה 1), כמו מהשמש, העור יכול להיות שיירד, אבל רוב הסיכוי שלא תהיה צלקת. בכל מקרה, הקפד לשים אלוורה או קרם אחר נגד כוויות כדי שהאודם יירד יותר מהר ובעתיד היזהר מכוויות.

אם הכוויה היא עם שלפוחיות (דרגה 2), יש סיכוי שהן יזדהמו. הקפד לשמור על המקום יבש ונקי, תמרח משחה בשם Silverol אם יש בבית (ובתנאי שאינך אלרגי לפול ואופטלגין, אחרת זה סכנת חיים ואסור לשים את המשחה), כמו גם אלוורה מסביב. אין לפוצץ אץ השלפוחיות, ורצוי לכסות אותן על ידי תחבושת נקיה עם משחה שומנית עליה (שלא יידבקו). כאן יש סיכוי לצלקת, אם תפוצץ שלפוחיות והן יזדהמו, לכן תן להן להחלים לבד. אם תשמור על המקום נקי, לא יהיו צלקות.

בשני המקרים מותר לקחת משהו נגד כאבים, בהתאם לגיל ומשקל שלך.

אם הכוויה היא חמורה, העור נעשה לבן וחסר רגישות, או אם השלפוחיות הן על שטח הגדול מכף ידך, תפנה מיד לרופא משפחה. עזוב אותך צלקות, זה יכול להיות מסכן חיים.
אינה מ מומחית סטיפס
ראי טיפים בתגית "צלקות"
ד״ר ענת פלדמן מומחית סטיפס
באותו הנושא: