10 תשובות
עושים קורס (בדרך כלל מהבית ספר) של תקופה מסויימת
אם אתנ עושה קורס חורף זה נמשך בערך 3-4 חודשים אצל כל עיר זה זמן אחר
אם אתה עושה קורס קיץ זה קורס אינטנסיבי וקצר ולדעתי אני לא ממליצה
אתה לומד בקורס על כל מיני מחלות, על דרכי טיפול, סימנים, החייאה, טראומה וכל מיני דברים שיכולים לקרות כשתעלה על האמבולנס
לאט לאט נהיה יותר חומר אבל אם תקשיב בשיעורים ותלמד בבית אתה תעבור
שואל השאלה:
אני בן ותודה חח
שואל השאלה:
בעצם דיברנו על זה כבר חחח ;)
אה חחח לא הסתכלתי
בקצרה:
תצטרך לעשות קודם כל ראיון לקורס/להירשם לקורס, אחר כך לעשות קורס 60 שעות עליו פורט לך מעליי, אחר כך השתלמות אמבולנס ואז תוכל להתחיל לעשות משמרות. בנוסף בחלק מהתחנות נדרש קודם כל מעבר יום קליטה.

בהרחבה:
זה משתנה מתונה לתחנה. כעיקרון קודם כל תצטרך לבוא לתחנה/להתקשר (לי לא עזר להתקשר אז ממליץ לבוא פיזית) לתחנת מד"א הקרובה לביתך ולברר מתי יש ריאיונית/איך ניתן להירשם לקורס הקרוב. אחר כך, תלוי במרחב תצטרך לעבר ריאיון או להירשם לקורס דרך האתר האתר/בצורה שיגידו לך. במידה ותצטרך לעבור ריאיון אז יגידו לך מתי לבוא ואחרי הריאיון תקבל תשובות. אם פשוט ביקשו ממך להירשם אז תצטרך לחכות למייל אישור על ההרשמה.

אחרי זה תתחיל קורס של 60 שעות (לפעמים יותר לפעמים פחות, הכל תלוי איפה אתה עושה את הקורס). כפי שנאמר מעליי אורך הקורס משתנה מתחנה לתחנה, יכול להיות שנה, יכול להיות מספר חודשים, הכל תלוי במדריכים שלכם ומספר פגישות וכו'. בקורס קיץ לרוב הקורס נמשך שבוע +-. בקרוס תלמד כל מה שתצטרך לדעת להתנדבות, הוסבר לך מעליי.

אחרי הקורס לרוב ניתן להתחיל לעשות משמרות (אחרי מפגש פתיחה והשתלמות אמבולנס), בחלק מהתחנות צריך לעבור גם יום קליטה ולאחר היום קליטה. צריך למלא טופס בקשה לשיבוץ למשמרות ואז לחכות לשיבוצים ולתשובה סופית. במידה וקיבלת תשובה סופית חיובית, מפגש פתיחה והשתלמות אמבולנס וזהו אתה יכול להתחיל לעשות משמרות.

במקביל תצטרך להירשם לאתר המתנדבים הארצי, למלא פרטים אישיים, לעלות טפסים ולעשות חיסונים. במידה ותצטרך עוד דברים כבר יעדכנו אותך.

*מחיר הקורס: 180-380 (אולי אפילו יותר, תלוי בתחנה).
הרבה הרבה בהצלחה וכל הכבוד על הרצון הטוב.
שואל השאלה:
קצת מוזר לשאול אבל הקורס שווה את הכסף?
לדעתי כן, המחיר דיי סמלי, הקורס עצמו ממש חוויתי ומעניין, הדברים שלומדים בקורס זה דברים חשובים שאחר יכולים לעזור ממש
שווה ביותר
אני שילמתי 200
לדעתי זאת התנדבות ממש משמעותית! כמו שאמרו פה הם לוקחים מחיר ממש סמלי (180), ז"א אתה מקבל קורס של 60 שעות במחיר של השתלמות של כמה שעות. בקורס לומדים החייאה, טיפול בפצועים תאונות דרכים ובחולים ועוד. בקיצור אני חושבת שהקורס כן שווה את ההשקעה (לדעתי זאת יותר השקעה של זמן מאשר כסף), כי גם תוכל להתנדב במד"א בעצם וגם יהיה לך ידע שישאר איתך כל החיים. מציעה לך לבדוק לגבי קורס בקרוב, כי עושים לפעמים קורסים מרוכזים בחגים כמו חנוכה. אגב, אתה צריך לעבור ראיון, להביא אישור על בריאות תקינה ואישור מההורים. מציעה לך להתקשר ל- *8101 כדי לקבל את שאר הפרטים. בקיצור, לדעתי, ההשקעה שווה את הסיפוק שיהיה לך מההתנדבות במד"א
שואל השאלה:
אבדוק תודה