11 תשובות
זה לא אוסף קטן חחח
ולא הבנתי כמעט כלום
שלו
שואל השאלה:
^מה בעיה שתקראי לאט כל פסקה. אני סה"כ הבאתי אוסף קטן של הוכחות...
אפשר לקצר?
שואל השאלה:
לא, אין דת כזאת בעולם:
"כִּי שְׁאַל נָא לְיָמִים רִאשֹׁנִים אֲשֶׁר-הָיוּ לְפָנֶיךָ, לְמִן-הַיּוֹם אֲשֶׁר בָּרָא אֱלֹהִים אָדָם עַל הָאָרֶץ, וּלְמִקְצֵה הַשָּׁמַיִם, וְעַד-קְצֵה הַשָּׁמָיִם: הֲנִהְיָה, כַּדָּבָר הַגָּדוֹל הַזֶּה, אוֹ, הֲנִשְׁמַע כָּמֹהוּ. לג הֲשָׁמַע עָם קוֹל אֱלֹהִים מְדַבֵּר מִתּוֹךְ-הָאֵשׁ, כַּאֲשֶׁר-שָׁמַעְתָּ אַתָּה--וַיֶּחִי. לד אוֹ הֲנִסָּה אֱלֹהִים, לָבוֹא לָקַחַת לוֹ גוֹי מִקֶּרֶב גּוֹי, בְּמַסֹּת בְּאֹתֹת וּבְמוֹפְתִים וּבְמִלְחָמָה וּבְיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה, וּבְמוֹרָאִים גְּדֹלִים: כְּכֹל אֲשֶׁר-עָשָׂה לָכֶם יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם, בְּמִצְרַיִם--לְעֵינֶיךָ. לה אַתָּה הָרְאֵתָ לָדַעַת, כִּי יְהוָה הוּא הָאֱלֹהִים: אֵין עוֹד, מִלְּבַדּוֹ" (דברים ד, פסוקים לב-לה).
שואל השאלה:
קרא מה שהבאתי לך. אין שום היטורי בעולם כדוגמת מעמד הר סיני והתורה התחייבה על כך. על סמך מה? איך אפשר לקחת אחריות שלא יהיה כזה עם?
שואל השאלה:
^1.אז מישהו שכנע את עם ישראל שהם יצאו ממצרים? זה אבסורד.
2. אז האבות משקרים לבניהם בליל הסדר? זה אבסורד
3. יש מצוה לזכור את יציאת מצרים כל יום. איך אפשר לזכור משהו שלא היה?
שואל השאלה:
^^ מה שאר הדתות? שאר הדתות מצוות את מאמיניה להאמין שהם שמעו את קולו של אלוקים ולזכור את זה?
שואל השאלה:
לא, אין שום עם שיש לו מסורת שכל העם שמעו את קולו של אלוקים. התורה מתחייבת על זה.
שואל השאלה:
^^ בטח שהיא מצוה מן התורה. אז מאיפה בכלל יש לנו מצוות? מסתם אנשים שהמציאו אותן, חס ושלום? התורה היא יכולה לצוות על אותן מצוות רק את העם שעבר את האירועים שכתובים בה, כי היא מדברת בלשון נוכח כלפי העם שעבר את הדברים המוזכרים בה. היא לא יכולה לצוות את הדברים האלה על העם שלא עבר את זה - כי עבורם - אותם דברים אינם רלוונטים.
שואל השאלה:
^ אתה רוצצה להגיד לעי שמדובר באנשים זרים שלא קשורים לעם ישראל? מה להם ולהם ולעם ישראל? לא יצרו קשר עם עם ישראל כדי לאמת את האירוע הזה? ובפרט שזה אירוע שאמור להיות מפורסם בכל העולם. למה לא אמרו "לא שמענו על דבר כזה?".