5 תשובות
שואל השאלה:
ובכלל מידע על וירוסים מה הם עושים ואיך נזהרים?
בגדול זה מתחלק לוירוסים, תולעים, סוס טרויני ואולי עוד סוגים, ההבדל המעותי הוא בדרך הפעולה למשל תולעת יותר עצמאית די שתפתח את התיקיה ומיד היא משכפלת את עצמה וירוס פחות עצמאי, וירוס נדבק לקובץ וברע שפותחים את אותו קובץ הוא מתחיל לפעול, מבחינת הנזק יש הרבה סוגים יש כאלה שפוגעים קשות אבל רק בתאריך מסויים ויש כאלה שרק מציקים, מעמיסים את הזיכרון או מריצים על המסך כדור או משהו אחר ויש כאלה שמוחקים את הכונן ויש כאלה שמסוגלים אפילו לגרום לנזק בחומרה. לכן חובה להיות תמיד עם אנטי וירוס מעודכן.
מאחל לך מחשב נקי ממזיקים כאלה. כל טוב רפאל.
רפאל אלמקיאס מומחה סטיפס
שואל השאלה:
אם יש לי אנטי וירוס מעודכן של אייויג'י אני יכול להיות רגוע מהוירוסים האלו?
כמו שרפאל כתב, ישנם סוגים שונים של וירוסים, לכולם צריך סוג של טריגר על מנת שיפעלו. הוירוס יכול להיות חלקי קוד ששתולים בסרט על מנת להתחיל להפיץ את עצמו ולהדביק את המחשב.
AVG היא תוכנה טובה, אבל לעולם אין אבטחה מלאה. ישנם כמה סוגי פעולה של אנטי וירוס, אלו הסורקים את המחשב בזמן אמת, זאת אומרת כל קליק וכל לחיצה נבדקים, אולם פעולה שכזו דורשת משאבים רבים (ראה נורטון אנטי וירוס) וישנם תוכנות הסורקות במועדים או על פי פקודה, זה כולם עושים. מעבר לכך ישנם כמה סוגי סריקה. 1: על פי קטעי קוד - חתימת הוירוס, לאחר שנמצא הוירוס המומחים מוציאים קוד המאפיין אותו וכשהתוכנה סורקת היא מחפשת את החתימות האלו על מנת למצוא את הוירוסים, הבעיה יודעים על הוירוס רק לאחר שהוא מתגלה, ישנם וירוסים שמשנים את הקוד וכך נמלטים מהסריקה. 2: סריקה היוריסטית - בודקת פעולות של התוכנה בסביבה סגורה (ארגז חול) במקרה והתוכנה עושה פעולות עויינות היא מוכרזת כוירוס, אם לאו היא יוצאת נקייה.

על מנת למנוע הידבקות, יש להימנע מלהכנס לאתרים מפוקפקים, להוריד ולהפעיל קבצים ממקורות לא אמינים ולערוך סריקות על כל קובץ חדש שנשמר על המחשב.
תוכל לבצע סריקת וירוסים אונליין.
תהליך הסריקה גם יגלה אם יש לך וירוסים וגם יטפל בוירוסים שימצא
זה בחינם וללא צורך בהורדת תוכנה כלשהי