4 תשובות
שלום לך,
אני באופן אישי לא נוהג להכניס תרופות לגוף לפני שמציתי כל דרך אחרת.
לכן אני ממליץ לך לפנות לפסיכולוג או פסיכותרפיסט (לאו דווקא פסיכיאטר שממהר לרשום תרופות).
ישנו אתר מדהים שאתה משאיר בו פרטים וחוזרים אליך מטפלים פסיכולוגיים מאזור המגורים שלך עם הסבר והצעה כספית. מומלץ בחום.
ad1
ולריאן הוא צמח בעל השפעה מרגיעה ולכן יכול לעזור במצבים שהאדם אינו רגוע, חרדה כוללת גם חוסר רגיעה ולכן הולריאן יכול להקל אבל.. חרדה היא מצוקה נפשית וחוסר רגיעה הוא רק ביטוי חלקי שלה. הולריאן לא מטפל בחרדה באמת רק ממסך אותה זמנית ואינו מטפל בגורם. כשההשפעה פגה המצוקה עדיין שם והחרדה נוטה להתעורר שוב. במובן זה אין הבדל גדול בין שימוש בולריאן לנטילת כדור הרגעה (גם הכדור לא מטפל בחרדה אלא רק מפחית את ההרגשה החרדתית באופן זמני). גם לולריאן יש תופעות לואי, למשל עייפות, רפיון שרירים ובאופן כללי לא רצוי להרגיל את הגוף לצריכה קבועה שלו.
חרדה היא תוצאה של חוסר איזון רגשי ו\או נפשי וניתן לטפל בה באופן מקצועי. יעוץ פסיכולוגי הוא דרך אחת וישנן גם דרכים נוספות. טיפול ברפואה סנית יכול לעשות פלאים במקרים כאילו, במיוחד בגלל שהאבחנה הסינית מתמחה בזיהוי הגורמים השונים שיוצרים חוסר איזון נפשי וגופני ובהשבתם על כנם. מצורפים קישורים שיעזרו לך להבין טוב יותר את הסיבות ואפשרויות טיפול.
בהצלחה
איל מצרי-דורון
מומחה לרפואה סינית Dip Ac
איל מצרי-דורון מומחה סטיפס
תופעות לוואי בנטילת ואלריאן הן נדירות. (ובטח לעומת תופעות לוואי של תרופות נוגדות חרדה..)
אין לנהוג במשך כמה שעות אחרי נטילת הצמח, ואם אתה נוטל תרופות כלשהן יש להתייעץ עם הרבליסט/ית או נטורופת/ית לפני שאתה מתחיל ליטול את הצמח.
מבחינת התמכרות: עשויה להיות התמכרות כלשהי לצמח, אם נוטלים אותו במינונים גבוהים, ולכן כאשר מפסיקים את הנטילה יש לעשות זאת בהדרגה.

ומעבר לטיפול הצמחי, אני ממליצה לך בחום לפנות לטיפול בחרדות, אצל פסיכולוג/ נטורופת/ פסיכותרפיסט וכו'. הנטילה של צמח או תרופה לא יפתרו את הבעיה, הם רק טיפול סימפטומטי.
אפשר לקנות בחנות טבע חליטת ולריאן שפשוט עושים ממנה תה ושותים, זה קצת מר אבל מרגיע לכמה שעות..
באותו הנושא: