7 תשובות
כי הם חיו בשבטים,אכלו בשר נא,חלק ישנו על הסוס שלהם והמוטו שלהם היה למה להשיג משהו בקלות כשאפשר להתאמץ ואולי לרצוח בשבילו.
הם היו נחותים בעיניהם, וזו הייתה מילת לעג שמקורה בשפות של העמים הקלטים הגרמאנים והסלבים, שקללה יותר עיצורים נוקשים מאשר השפות הלטיניות והייתה לא מובנת ופרימיטיבית בעיניי הרומאים. לכן הם נקראו ברברוס, אלה שמברברים (יעני מדברים מוזר). דומה לשימוש בעברית במילה "צ'חצ'ח" בשביל לתאר את המזרחים לפני כמה עשרות שנים
קודם-כל, המילה "ברברים" היא מיוונית, לא לטינית.
הסיבה לכך היא בגלל שהדיבור שלהם לא היה מובן ולכן הם חשבו שהם חסרי תרבות ומדברים רק "בר-בר-בר" (כמו בלה בלה בלה).

העונה הראשונה טועה בגדול. הגותים למשל, שהיו עם גרמאני, היו מפותחים מאוד מבחינה חקלאית ובגדול שוחרי שלום בעוד הרומאים היו אלו שהתעללו בהם ועשו להם בעיות.

ואם כבר מדברים על "אולי לרצוח בשבילו" אז רומאים וואלק. מי החריב את בית המקדש? מי הרס את קרתגו? מי שיעבד משהו כמו כמעט את כל עמי אירופה, שלט בכוח הזרוע ודיכא את את המדינות מסביב הים התיכון במשך מאות שנים?
צודק טעות שלי, התבלבלתי בין השפות.
- ברברי, או איש מברבר
זה מה שהמורה שלי להיסטוריה אמר.
מורים להיסטוריה טועים לפעמים, מה גם שיכול להיות שהוא רצה לפשט לכם את זה. חוץ מזה, זה היה הנרטיב היווני, יש מצב שהוא הציג אותו לא בתור עובדה מוגמרת אלא בתור נקודת מבט. ממש ברברוס אנתרופוס ;)
הונים ומונגולים זה לא שבטים גרמאניים, וגם כל שבט גרמאני הוא שונה. היו כאלה שהיו בוזזים והורסים ומחריבים ורוצחים את כל מה שאפשר (הויקינגים בתקופות מסוימות למשל), אבל ההכללה היא לא נכונה, כשם שלומר ש"כל האינדיאנים אותו דבר" או "כל הערבים אותו דבר" זה לא נכון, כי לכל עם ולכל מקום יש תרבות משלו, מנהגים, מבנה חברתי ייחודי (במיוחד בעת העתיקה). כשם שלא כל עמי אירופה הם אותו הדבר, כך גם שאר העולם (וכך גם אירופה העתיקה).