11 תשובות
שואל השאלה:
ולכתוב כל יום חיבור של דף
אנונימית
אם תחיי באמריקה כן
שואל השאלה:
לא באמריקה נו ברצינות
אנונימית
אם תנסי לדבר אנגלית בבית כל יום, תעברי על החוקים באנגלית כל יום אז אני מאמינה שכו
שואל השאלה:
יש לי עם מי לדבר
דודה שלי דוברת שוטף וגם אמא שלי אז זו לא בעיה לדבר איתן יום יום
אנונימית
שואל השאלה:
יש לי קליטה ממש מהירה וידע קודם רחב אבל לא מספיק
אנונימית
אז כן, אני מאמינה שתצליחי
בעיקרון כן, אני הצלחתי בשנה ללמוד אנגלית שוטפת חוץ מכמה מילים בודדות. תשמעי המון אנגלית, תקראי המון, תראי סדרות וסרטים באנגלית, תנסי לדבר עם אנשים באנגלית
כן, אפילו בפחות מזה תצליחי לדעתי.


גם אם לומדים בקצב *מאוד* עצל (אבל בהתמדה ראש בקיר), אפשר לסיים את כל הדקדוק באנגלית תוך חודש או משהו.
כדי לתפקד ברמה טובה בשפה צריך לדעת באזור ה-2000-3000 מילים (כמובן שבכל שפה יש הרבה יותר מילים, אולם לא כולן הכרחיות. באנגלית יש *המון* מילים בגלל שזו שפה גרמאנית עם השפעות לטיניות חזקות כך שלכל מילה כמעט יש מיליון מילים נרדפות, שלא חייב לדעת את כולן כדי להתבטא היטב).

כתיבה ושימוש בפועל של אוצר המילים שלומדים הם הדרכים הטובות ביותר לקליטה משמעותית.

אם את כותבת חיבור בכל-יום, הייתי ממליץ שככל שתתקדמי בחומר, תעשי לעצמך guidelines יותר ויותר נוקשים/תובעניים לכתיבה; שימוש באוצר מילים שלמדת לאחרונה, שימוש בזמנים, להשתמש כמה פעמים בצורות מסובכות של איווי או תנאים וככיו"ב, ועם הזמן תשתפרי. שנה זה באמת די והותר כדי ללמוד, במיוחד שיש המון חומר באינטרנט, ואני מניח שאת גם לא מתחילה מאפס.
קשה לי להאמין שאפשר לבד לשנה להתמיד בלוז כזה לבד בלי שום עזרה או מסגרת מסודרת בסגנון קורס כמו וול סטריט..וגם לא יודעת עד כמה זה יעיל.
הכול בסופו של דבר תלוי כמה תשקיעי בזה וכמה תיכנסי לזה. אני הייתי שוקלת גם לבדוק אופציה לעשות קורס מקצועי שיכול לתת לך כלים יותר משמעותיים להצלחה בשביל שתגיעי ליעד שלך. קחי למשל את וול סטריט שאצלם קודם עושים מבחן רמה שמחלק אותך לקבוצת לימוד, נותנים לך מערכת מולטימדיה לעבודה בבית והגעה לשיעור עם המנחה שעובר איתך על הטעויות. כל חודש- חודשיים גם עושים בדיקה על מנת לראות אם התקדמת ברמה בצורה מסודרת. מקווה שתצליחי להגיע למטרה שלך (: