8 תשובות
קודם כל!
את לא עבד של אף אחד, תזכרי את זה!
דבר שני
אפשר לעשות בכל יום קצת והיות ואת בטח גם מבשלת, מכבסת, תולה ומגהצת אז אפשר להשתלט כל יום על משהו אחר בהתאם לבית.
אלי.ב.
מניסיון אומא לך שלא משנה כמה שתעשי לא יעריכו אותך. עבודת בית בשילוב עם משרה מלאה גורם לשחיקה מוגברת לגוף ולנפש ועדיין אין לי ילדים אז שיהיו לי מה יהיה? לא רק זה, אם אני שוטפת רצפה לדוגמה והבעל בא לפני הזמן במקום שינשק לי את הידיים והרגלים שאני מנקה את הזוהמה שלו הוא מתלונן שהרטבתי את הרצפה ואיפה הנעלי בית שלי? מצפה שאתכונן לבואו של הוד מלכותו וזה בגלל שהרגלתי אותו שאני עקרת הבית. לא כדאי להרגיל את הבעל שאת סמרטוט להיפך תחנכי אותו מעכשיו שיתחלק עימך בכל עבודות הבית. מה, אנחנו משרתות?
אנונימי
שואל השאלה:
תקשיבו זה לא שאני משרתת טוב? אני פשוט רוצה ללמוד איך להיות עקרת בית טובה כי אני החלטתי ככה! אז בבקשה אם תוכלו לתת לי טיפים על איך לנקות את הבית טוב וכמה פעמים בשבוע? ואיזה אוכל להכין כדי שיהיה בריא? ואם מישהו יכול להביא לי סדר יום לעקרת בית טובה. תודה!
אנונימי
עניין הנקעון הוא די אינדיבידואלי. מה שחשוב שהבית יראה נורמלי ולא מבולגן היות ואנו חיים באקלים מדברי יש הרבה אבק יש לנקותו כפעם עד פעמיים בשבוע. שטיפה רגילה יש לעשות כרשא רואים הצטברות ליכלוך. שטיפה יסודית בין פעם בשבוע עד' שבועיים. לא להשאיר כלים שיצטברו במטבח. אם יש מדיח להכניס הכל למדיח ולהפעיל תוכנית חסכוננית. זה גם מוריד מעסמת כלים וגם חוסך במים ומפנה זמן לדברים חשובים יותר.
בישול זה עניין של טעם ניתן לבשל שניצלים שמכינים לבד שיחסית זה פשוט טבילת השניצל לביצה שלתוכה ניתן להוסיף טיבול על פי טעם אישי ואז בפירורי לחם. וטיגון.
אם לא רוצים טיגון מטבלים השניצלים ללא ביצה ופירורי לחם. ומשחימים על מחבת סטקים עם פסים בולטים. ניתן גם על מחבת קרמי או טפלון עם מעט שמן. ממש 1-2 דקות מכל צד כדי שלא יתייבש. השניצל צריך להיות דק במקרה זה.
אורז, פתיתים, קוסקוס תפוחי אדמה (פירה או בתנור) כתוספת
כמובן סלט מכל מיני ירקות עם טעמים שונים כל פעם
ויש עוד המון בישולים שהמקום צר מלהכיל.
בישול זאת אומנות האילתור
האם יש לך בן זוג? אולי תבדקי איתו מה הרצונות שלו והציפיות שלו ותעשו תיאום עמדות.
את רוצה להיות עקרת בית טובה או אשתו/בת זוגו/חברתו ומה שעוד משתמע מכך.
צר לי להגיד לך זו לא הדרך.
לא מדובר בטכניקה כי אם בכוונה (לפי זה יודעים מה ואיך צריך לעשות)
את מוזמנת להיות בקשר אם את מעונינת בליווי ובהדרכה
עדנה אישית
קבעי לך ימים קבועים לעבודות השונות זה עוזר לרכז וליעל את העבודה:

נקיון הבית - ניקיון כללי פעם בשבוע. אני ממליצה על יום ג' או ד' כי אז זה מחזיק מעמד עד יום שישי וביום שישי רק מטאטאים והבית נראה נקי לשבת. בנוסף אם רוצים שהבית יראה טיפ טופ אפשר להקדיש כ-חצי שעה כל בוקר לסידור כללי של הבית.

כביסה וגיהוץ - ימים א' ב' ג' - כדי שיהיה לך יותר כוח בסוף השבוע.

בישול - פעמיים בשבוע: ביום ו' לקראת שבת מבשלים לשלושה ימים-ארבעה ימים, ואז ביום ג'-ד' מבשלים שוב לשלושה ימים.

קניות אפשר לרכז ביום רביעי או חמישי.

לגבי בישול בריא - השתדלי שכל ארוחה תכלול את כל מרכיבי המזון: פחממות (תפוחי אדמה, אורז, ספגטי וכו'), חלבונים (בשר, סויה, קטניות, חלב), וויטמינים ומינרלים (ירקות חיים ומבושלים). להוסיף מעט שמן רצוי שמן זית מכבישה קרה ולקינוח פירות טריים.

שיהיה בהצלחה.
רונית
אשריך על רצון חיובי זה, קיבלת תשובות יפות ורק תוספת קטנה וחשובה, יש לדעת שפעמים צד מבני הזוג לא יודע להעריך את מה שהצד השני עושה למענו זה לא צריך לשבור אותנו משתי סיבות האחת שאנו צריכים להיות הבסדר בעולם הזה ללא קשר לאחרים, אבל מכיוון שאנו בני אדם עם מידות רעות וקשה לנו לקבל עובדה כזאת ישנה הסיבה השניה כאשר אנו עושים טוב לצד השני גם הוא ירצה לעשות לנו טוב אלא שלא די רק בפן אחד כגון שלך יש ללמוד הנהגות הבית (שני הצדדים) ורק כך אפשר להגיע למצב של "גן עדן" בעולם הזה בתוך ביתנו.
אם תרצי בכך תוכלי לקבל ממני מבוא להנהגות הבית חינם, עליך לפנות אלי דרך האתר שלי.
בהצלחה רפאל.
רפאל אלמקיאס מומחה סטיפס
השאלה אם את טובה, או לא טובה, איננה תלויה במספר הפעמים שאת מחליפה מצעים או מנקה את השירותים. את יכולה להיות 'משוגעת לניקיון', להרוס את הבריאות שלך ולקרוס מרוב עבודה, ועדיין להרגיש שאת לא טובה, ומצד שני- את יכולה להיות טובה גם כשהצעצועים של הילדים פזורים בבית והשטיח לא שאוב.
מה שחשוב זה שתרגישו טוב בבית, יהיה לכם נעים (לא נעים שהשירותים מלוכלכים, אז מנקים כשצריך. מה זה כשצריך? אם יש לך ילדים קטנים, זה יכול להיות כל יום. אבל זה באמת תלוי).

לגבי אוכל בריא- אני מצרפת לך קישור לאתר שלי ובו מתכונים של אוכל בריא ומזין לכל המשפחה.

המון בריאות, והכי חשוב: היי בטוחה בעצמך, ובמי שאת. ההגדרה שלך לא תלויה במשימות ומטלות חיצוניות.