12 תשובות
יש מלא אפליקציות שעוזרות
לקרוא ספרים באנגלית, אני הייתי קוראת ספרים באנגלית גם באינטרנט וגם ספרים רגילים מגיל קטן וזה אחת הסיבות למה אני יודעת אנגלית די טוב
אפשר ללמוד גם משירים וסירטונים של יוטיוברים באנגלית
תלמדי קודם כל עברית, שוטף*
אנונימי
שואל השאלה:
אני רואה מלא סרטים באנגלית עם כתוביות אבל כלום לא עוזר לי אני מטומטמת
אנונימית
אומרים שספרים הכי עוזרים ללמוד אנגלית, גם אני התחלתי ואני רואה התקדמות אצלי
את לא מטומטמת גם אני התקשתי בהתחלה ושיננתי מילים
שואל השאלה:
שאני אתחיל ללמוד האפליקציה ולראות סרטונים זה ישפר לי את האנגלית נכון? ותוך כמה זמן יהיה לי אנגלית טוב? כי אני מרגישה ממש מטומטמת
אנונימית
אני יודעת אנגלית ועברית כשפות אם, ולומדת איטלקית לבד.

אני יכולה להגיד לך מניסיון: תתחילי בללמוד את הבסיסים, אוצר מילים וכו (באפליקציות).
אחר כך, תשמעי שירים באנגלית ותתרגמי אותם לעברית על דף (מילים שאת לא מבינה- גוגל טרנסלייט)
ולבסוף, תקני ספר מסויים בשתי שפות- עברית, ואנגלית- ותקראי אותו אחד ליד השני. ככה שכל פעם שתיתקעי, תוכלי לקרוא את המשפט בעברית ולהבין.

חוץ מזה, ללמוד שפה זו דרך ממש ארוכה. את לא תדעי אנגלית בשבועיים, וגם לא בחודשיים. אם את מוכנה להתמסר לזה וזה משהו שאת באמת רוצה- אז תשקיעי זמן ומאמץ.

אני לומדת איטלקית כבר פחות או יותר חצי שנה, וזה עדיין לא מושלם.
שואל השאלה:
תודה ממש עזרת לי, חבל שאני לא יכולה לתת לך פרח
אנונימית
אני יודעת אנגלית כשפת אם ואפילו יש לי מבטא אמריקאי למרות שנולדתי בישראל ואפילו לא ביקרתי באמריקה. אישית אני חושבת שהדברים שהכי עזרו לי זה להקיף את עצמי באנגלית, הפכתי את זה לדרך חיים סוג של.

ללמוד שירים באנגלית מאוד עוזר במיוחד עזר לי שמאוד אהבתי לזכור שירים בעל פה ואהבתי ראפ אז יצא שלמדתי הרבה יותר טוב לבטא ולעקוב אחרי מילים באנגלית.

סדרות גם עוזרות אבל אני לא חושבת שזה העיקר שעזר, אגב אני רואה סדרות באנגלית בלי הכתוביות בעברית או עם כתוביות באנגלית. בהתחלה זה קשה אבל זה הרבה יותר עוזר. אני יכולה להגיד שלמדתי לדבר כמעט שוטף ספרדית רק מזה שציפיתי בטלנובלה בספרדית "כמעט מלאכים" בכיתה ו ואני זוכרת שהייתה עונה שלא היה בVOD אז ציפיתי באינטרנט ולא מצאתי איך לצפות בחינם עם כתוביות בעברית אז צפיתי בלי כתוביות ולאט לאט התחלתי להבין מה הם אומרים למרות שזאת הייתה שפה שזרה לי(גם מזה שצפיתי בעברית שתי עונות לפני עזר לי לקלוט את השפה ואז לצפות בלי כתוביות חיזק את זה).

משחקי מחשב אם את אוהבת אז כאלו באנגלית גם עוזרים במיוחד כאלו בהם את צריכה לפתח שיחה עם מישהו אני יכולה להגיד על עצמי שכשהייתי קטנה(כיתות ג-ו) שיחקתי הרבה משחקים באנגלית ובהתחלה לא ידעתי כלום וכל שנייה שאלתי את אחים שלי ושיגעתי אותם שיתרגמו לי ויעזרו לי ולאט לאט התחלתי קצת יותר להבין ויצא שבערך בכיתות ד וה כבר ניהלתי שיחות עם אנשים באנגלית(שיחקתי World Of Warcraft אז) וגם ממש אהבתי סימס ואני כמעט מרגישה שאת רוב האנגלית ידעתי מסימס, זה התחיל מגיל צעיר(נראה לי כיתה ג או ב) שהאחים תרגמו לי הכל עד שהכרתי את המשחק בעל פה וידעתי מה כל דבר אומר ורק מסימס נראה לי כבר רכשתי המון ידע והרחבתי אוצר מילים.

אני אחת ששונאת לקרוא או לפחות שנאתי ולכן ברוב העבר שלי לא קראתי הרבה אבל בשנים האחרונות התחלתי להתעניין בלקרוא באנגלית בין אם זה מאמרים/סיפורים וכו ומצאתי שזה כל כך עוזר לאוצר המילים שלי ואני באמת רואה שיפור מאוד גדול אז מאוד ממליצה.

אני יודעת שהמליצו פה על אפליקציות ויכול להיות מאוד שזה עוזר לאנשים אבל אני יודעת שאני תמיד מנסה ולי זה לא עובד בכלל, ניסיתי ללמוד גרמנית וספרדית בשלב מסוים באפליקציות ופשוט לא הלך יותר מידי גם היה קשה להתמיד באפליקציה והזנחתי את זה בסופו של דבר.

עבורי אני מרגישה, המסע עם אנגלית הלך בצורה שאת הבסיס ממש למדתי בבית הספר, תמיד מאוד אהבתי שיעורי אנגלית והשקעתי ואהבתי להתקדם מהכיתה אבל מה שהפך את הרמה שלי לבאמת מאוד מתקדמת מהר מאוד זה שהקפתי את עצמי באנגלית, הדברים שהכי עזרו לי לדעתי הם משחקי מחשב, ספרים/קריאה באנגלית,שירים וגם סדרות-בלי תרגום די עוזר. אני גם לפעמים אוהבת לחשוב באנגלית או לדבר עם קרובים באנגלית או סתם לנסות לנהל שיחה באנגלית-בלי תרגול לא משתפרים.
מצטרפת לשאלה
אני יודעת ספרדית
ואני ממש סתומה באנגלית
והמון צוחקים עליי
אנונימית