4 תשובות
הדרך הטובה ביותר לטפל בדימוי עצמי נמוך, היא לראות את הדברים היפים והטובים שקיימים בנו, את היתרונות שלנו ואת כל זה להביא לידי ביטוי ביום יום.
דימוי עצמי נמוך נבנה מגורמים בעבר.
השאר את העבר מאחור ומהיום תראה את כל הדברים היפים שיש בך, אני בטוחה שיש בך הרבה דברים יפים ומה להציע לחברה,
התמקד בכל הדברים החיוביים שבך ותן להם לבוא לידי ביטוי -
כמו אם אתה חבר נאמן תפגין נאמנות כלפי חברייך, אם יש בך יכולת הקשבה – תקשיב, ולאט לאט תראה שהדברים ישתנו וישתפרו.
תבטח בעצמך ותבטח באחרים, יש הרבה מאד אנשים טובים, תן הזדמנות לעצמך ולאחרים להתקרב אלייך.
תעמוד מול המראה ותראה כמה שאתה יפה וכמה שאתה חשוב,
תחליף את המחשבות שלך במחשבות חיוביות. כסף או כל דבר טפל אחר לא משנים את המהות הפנימית שלך.
אתה צריכ להאמין בעצמך ולשדר כך, ויתנהגו אלייך בדיוק כפי שאתה משדר.
אני בטוחה שאתה יכול לעשות את זה, תחשוב על עצמך מהפן החיובי, כל יום, שבוע שבועיים,
ותראה שבתוך זמן קצר אתה תרגיש כך ותשנה את הדימוי העצמי שלך. ואז גם אחרים יראו אותך באור חיובי.
בהצלחה!

אנונימי
אחד הכלים שעוזרים זה לכתוב לעצמך הוקרות.
הוקרות הם דברים שאת או אתה מוקירים את עצמכם על ההתמודדות איתם או על כך שהם עשו לכם טוב.
הוקרות מאפשרות לנו לראות את המציאות בצורה עובדתית וכידוע, עם עובדות קשה להתווכח.
דוגמא להוקרה :
אני מוקירה את עצמי על כך שפירגנתי לעצמי ומצאתי זמן לקרוא ספר.
אני מוקירה את עצמי על כך שהושטתי עזרה לחברה
וכן הלאה..

מקווה שתרמתי.
ניתן לקרוא מאמרים בנושא בכתובת : WWW.MIRA-TSHUVA.DPAGES.CO.IL
מירה תשובה מומחה סטיפס
חבר יקר. אתן לך מספר עצות מעשיות שאם תפעל לפיהן תוכל לפתח את עצמך בזמן קצר וביעילות. ראשית תהיה ספציפי ומעשי. קח מחברת ועט וענה בכתב על השאלות הבאות. באילו תחומים בדיוק אני רוצה להאמין בעצמי? מתי איפה ועם מי אני רוצה להרגיש יותר טוב עם עצמי? מה זה ביטחון עצמי, ואיך אני אפעל עם ביטחון עצמי? מי אני כיום ומי אני רוצה להיות בעתיד? אילו חיים אני רוצה לחיות, אילו קריירה, זוגיות, ומשפחה יהיו לי? כמו מי אני רוצה להיות מי מהווה מודל לחיקוי עבורי? לאחר שענית באופן חפשי על שאלות אלו, סכם את הדברים בקצרה, וחזור לקרוא אותם מחר. מה אתה מרגיש כשאתה קורא את הדברים? אם אתה מרגיש נפלא, ואתה אומר לעצמך "וואו זה בדיוק אני, וככה אני רוצה לחיות" הרי שעשית את רוב העבודה. זכור, הכל תלוי בהרגשה, כאשר אתה מחובר לעצמך, ויודע מי אתה ומהי דרכך בחיים, כל השאלות ששאלת מקבלות תפנית ותשובה חיובית ! עכשיו מה שנשאר לך זה להתחיל לפעול להשגת מטרותיך. מאחר ונגמר לי המקום אמליץ לך כאן על שלושה ספרים שאם תלמד אותם ותפעל לפיהם תגיע להישגים משמעותיים.(1) חשוב והתעשר (2) הנזיר שמכר את הפרארי שלו (3) דרך הקאיזן. אל תקרא את הספרים - תלמד אותם ! קח מהם את מה שמתאים לך לאט ובהדרגה ובע"ה תצליח! - אושר -
פיתוח אמונה עצמית היא דבר ראשון אמון בעצמך ובכל מה שהינך עושה. הדבר הכי חשוב הוא אל תעשה לחברך את השנוא עליך. כך שיש לך גבולות של אי פגיעה בזולת.
יש משפט שאומר שעל חלב שנשפך לא בכים. ואכן כך כאשר קורה משהו שלא ניתן לתקנו פשוט תשכח אותו תעבור הלאה. אין טעם לדוש בו כי הוא לא ניתן לתיקון מה שכן צריך ללמוד ממנו שלא יחזור ולנסות לתקן במידה ווינן כך שלא יעשה טעות נוספת.
בכל מקרה בחיים יש מספר דרכים לטיפול. אתה צריך לבדוק ולחשוב על האופציות לביצוע. אתה עושה תרשים זרימה עם האפשרויות. כאשר אתה לוקח בחשבון אם אעשה כך זה מה שיעשו וכך אני צריך להגיב וכן הלאה. באם תיתקל במשהו שלא חשבתה עליו. לפני שתגיב כך אויר ספור עד עשר וחשוב בנתיים על תשובה נכונה. אין לך אל תענה תשאיר פתוח ומצא פיתרון בזמנך החופשי.
הימנע מלהיכנס לעימותים מיותרים כי שואבים ממך אנרגיה. במידה והיך במקום שעליך לבצע משהו כי זן חובתך כמו צבא למשל. בצע זאת באהבה ולא במלחמה פנימית תזרום זה יעשה בהנאה וללא מירמור שעלול לפגוע בשלוות הנפש.
בקיצור תיזרום עם החיים. לא הכל ורוד בחיים יש עליות ומורדות וצריך ללמוד להתמודד. ולהפיק לקחים עתידיים.