8 תשובות
טיפול ברפואה סינית יכול לעזור מאוד לנשירת שיער, במיוחד אם מדובר בתהליך נשירה שעדיין מתרחש ולא בקרחת מלאה שקיימת שנים רבות. הטיפול מתחיל באבחנה של הסיבות לנשירה והן שונות מאדם לאדם. בהתאם לאבחנה מתוכננת תכנית טיפול מתאימה שמיועדת לתת מענה למספר תהליכים.
1) איזון פנימי טוב יותר של הגוף ושל תפקוד המערכות הפנימיות (על פי אבחנה אישית של מצבך הבריאותי הכולל). זה הבסיס מאחר והשיער רק מבטא כלפי חוץ את מה שמתרחש בפנים. כאשר מתחילה נשירה זו עדות ברורה לחוסר איזון פנימי שכבר קיים וימשיך להתקיים בשנים הבאות אלא אם יטפלו בו. ללא איזון פנימי נכון התוצאות לא יחזיקו מעמד לאורך זמן. (זו גם הסיבה ששיטות רבות לעצירת נשירה נכשלות או נושאות תוצאות לטווח קצר בלבד).
2) עצירת הנשירה ושיפור בריאות הקרקפת כולה והתהליכים הפיסיולוגים שמתרחשים בה. במקרים של נשירה שכבר מתרחשת זמן רב יש היחלשות של שורשי השיער, זרימת הדם המקומית והתחזוקה השוטפת שהגוף מקיים בעור הקרקפת. הטיפול הסיני מתמקד בכל הגורמים הללו ומשפר אותם אחד אחד.
3) חיזוק והגברה של יכולת הגוף להצמיח שיער בריא מחדש. גם הפעולה הזו תלויה לחלוטין באיזון הפנימי שהזכרתי. כאשר המצב מאוזן הרבה יותר קל לגוף להצמיח את השיער, גם באזורים בהם הצמיחה כבר הפסיקה ומבצבצת קרחת.
הטיפול ברפואה סינית הוא משולב וכולל דיקור, שימוש בצמחי מרפא, עבודה עם אביזרים אותנטים שמגרים ומעוררים את עור הקרקפת ושורשי השיער ועוד.
אגב, רוב המקרים בהם אנשים מייחסים את ההקרחה שלהם לגורמים "גנטיים", הם לא תורשתיים כלל, (גם אם האבא הקריח בגיל צעיר).
לסיכום: זה אחד הטיפולים היחידים בעולם שלוקח בחשבון ומתייחס גם למצב הפנימי ולקשר שלו לצמיחת שיער בריאה ומסיבה זו אחוזי הההצלחה שלו גבוהים יחסית לרוב השיטות שמוצעות בשוק. לפרטים בעניין העלות אנא צור עימי קשר דרך האתר שלי בקישור המצורף.
בברכה
איל מצרי-דורון
מומחה לרפואה סינית
איל מצרי-דורון מומחה סטיפס
שלום וברכה,

דיקור סיני יכול לעזור מאוד לבעיות נשירת שיער:

1. נשירת שיער נגרמת פעמים רבות מלחץ נפשי דיקור סיני יכול לווסת מצבי לחץ נפשי. הרגעת המערכת תסייע לבלימת הנשירה.

2. דיקור סיני מסייע במצבים של אנמיה המובילה לנשירת שיער. מצבי נשירת שיער רבים מתחילים דווקא לאחר הלידה, בו האישה מאבדת כמויות דם גדולות. דיקור סיני יסייע לבנות דם.

3. דיקור סיני מחזק את הכליות - הכליות נחשבות לאחראיות על שיער הראש. חולשה שלהן המתבטאת גם בכאבי גב, רתיעה מקור וכאבי ברכיים מובילה גם לנשירת שיער.

4. דיקור סיני

עלויות: 200- 250 שח במרפאות הפרטיות. אורך הטיפול כשעה ורבע.
אופיר שגב פרימן מומחה לדיקור סיני מרפאת אלטרנטיבה
מצטרף לקודמי. דיקור סיני מאד יעיל אולם לא ידידותי למטופלת. משתמשים בדיקור קרקפת בנוסף לדיקור גוף. דיקור קרקפת כואב ולעיתים מדמם.
מצד שני יש לעשות בדיקות כלליות כיוון שתתכן נשירה עקב חוסרים פשוטים כגון אבץ, מגנזיון, סידן ועוד, ואז משלימים בעזרת תוסף מתאים והבעיה תסתיים.
יש מוצר יעיל שנקרא "סיליצאה" משיגים בבית מרקחת "מיניאלי " שברח' העליה 11, ת"א.
ד"ר מיניאלי
שבוע-טוב.
מצטרפת לדעתו של קודמי, ראשית לפנות לרופא עור/ מומחה בנושא השיער יש בקופ"ח, לעשות בדיקות מקיפות ויתנו לך את התוספים החסרים.
מנסיוני בעבר מצאו מחסור בתוספים של מינרלים וחומצות אמינו ו..
כיום יש תוספים כמו- סיליקה, סליציאה בכמוסות או ג'ל, ל-ציסטאין, ועוד, כדאי לגשת לחנות טבע
ושם תקבלי ייעוץ.
בקשר לדיקור? כי אם יש מחסור בתוספי מזון לגוף שום טיפול לא יעזור, זו דעתי, כי מנסיוני
בדיקור לא לשיער, לא הצליח הכסף הלך לאיבוד. אני מאמינה שיש מקרים מסויימים שהדיקור כן יכול להועיל.
ב ה צ ל ח ה
מומלץ לשלב דיקור עם טיפולים נוספים דרך קופת החולים,
בהצלחה.
שי
יש שיטה שמבוססת על אקופרסורה, שיטה שעדינה מאד, אתה יכול לראות בקישור המצורף
שלום
לפי הרפואה הסינית ההתקרחות ונשירת השיער אינה רק תורשתית פעמים רבות נשירת שיער אצל גברים נגרמת ממתחים לחצים, אנרגיות ירודות ובעיות בתפקוד הכליות, טחול וכבד
דיקור סיני יכול למנוע את הנישרה אצל גברים ונשים ואף לגרום לשיערה לצוח מחדש
למידע מקיף אפשר לקרוא את המאמר הזה
רפואה סינית באופן כללי יכולה לסייע בין אם זה דיקור או צמחים אבל אם רוצים לרדת לשורש הבעיה "טריקולוגיה" היא הפתרון המושלם מכיוון שהיא משלבת רפואה טבעית ממוקדת בזקיקי השיער והקרקפת ומטפלת באופן ישיר בבעיה המאובחנת על ידי הטריקולוג. חשוב לציין שלתופעה של נשירת שיער יש מספר סיבות ואבחון מדוייק יותר של מקור הבעיה וטיפול מותאם אישית הם הפתרון האידיאלי לחידוש צמיחת שיער בריא.
אנונימי