79 תשובות
על תתיחסי את לא חייבת לאף אחד כלום
אנונימית
זה קורה לי הרבה ברחוב כשמגלים שהכלב שלי קנוי. זה לא הופך אותך לאדם רע.
לכל כלב יש נשמה בין אם הוא קנוי או מאומץ.אל תתרגשי .ותתחדש:)
למרות מה שאמרת אני עדיין חושבת שעדיף לך לאמץ כלב. אני לא אומרת שזה שאת קונה הופך אותך לאדם רע, אני רק אומרת שיש לך אפשרויות יותר טובות
"זה לא בשבילי ובשביל כל המשפחה שלי לקחת כלב כזה", זה שהוא למסירה ולא למכירה לא הופך אותו לשונה את יודעת. הוא כלב בדיוק כמו כל כלב אחר, אבל תעשי את השיקולים שלך.. אני עדיין חושבת שזו טעות.
בזבוז כסף, זה שתקני כלב לא אומר שהוא שווה יותר או שתאהבי אותו יותר.
הקטע הוא שכלבים קנויים מעורבים בתעשייה מסויימת של הרבעות. לא כל המרביעים ככה, אבל כן הרבה מרביעים מזניחים את האם ופשוט לוקחים לה את הגורים בשביל למכור. כלבים בעמותות לעומת זאת הם כלבים מסכנים בסך הכל. זאת אומרת, רובם באו מהרחוב או מבית מתעלל, אם לא לוקחים אותם אחרי זמן מסויים ממיתים אותם, אין להם לאן ללכת. אני ממש ממליצה לך בכל זאת לפני שאת קונה לראות אם יש כלב מתוק בעמותה שאולי תתחברי אליו מאוד, או לחפש ביד2 (שם מצאתי את הכלבה שלי והיא לברדור גזעית ולא שילמנו עליה שקל כי היא היתה לאימוץ). ככה שבכל זאת תעזרי ולא תתמכי בתעשייה שכזו.
נו ו? אז מה? אחותי אימצה כלב מצער בעלי חיים 700 שקל עלה לה כלב קטן רזה
אישית, אני מרגישה יותר טוב אחרי שאני עושה משהו כמו אימוץ כלבים, אבל זה שאת קונה כלב ולא מאמצת אותו לא אומר עלייך שום דבר רע, גם הוא די מסכן, מחכה שיקנו אותו ובינתיים לא נותנים לו חום ואהבה, רק אוכל ותנאים בסייסים למחייה בלבד.
תהני עם הכלב החדש שלך:)
^ מן הסתם, העמותה לא מוכרת לך כלב מוזנח, הם השקיעו בו כסף בסירוס/ עיקור ובחיסונים, ובשביל שעמותה תצליח להחזיק את עצמה ולהציל עוד בעלי חיים הם גם חייבים לקבל קצת כסף מאיפשהו.
לאמץ כלב זה מעשה טוב אבל זה לא עניינה ואין לה זכות לריב איתך על זה
אבל אנשים...!
לא שאני בעד קניה כאילו זה רכוש,גם כלבים קנויים הם חיים...
גם הם יכולים למות יום אחד אם אף אחד לא ידאג להם!
תקני
אם כל כך כואב להם על הכלבים שהם יאמצו אותם
אני מבינה אותך, זאת בחירה שלך וזאת זכותך
יש אנשים שסוגים מסויימים של כלבים לא מתאימים לבית שלהם, לבני משפחה, לאישיות ולנוחות אז אין מה לעשות.
נכון לאמץ כלב זה באמת יפה וחשוב אבל בסופו של דבר אתה לא באמת יכול לדעת איזה כלב זה, הרבה פעמים הוא יכול להיות פתאום נורא גדול, או שעבר טראומה והוא לא יכול לבטוח בך ועושה לך המון בעיות...
יש אנשים שזה מתאים להם יותר ויש כאלה שפחות
כלב זה כמו עוד בן משפחה וזה משהו שצריך לחשוב עליו עד הסוף ולא רק לעשות את "הדבר הנכון"
אולי תאמצו כלב לא דווקא מעמותה אבל מאומנה או בן אדם שמוסר את הכלב שלו? לפי דעתי במקרה שאיפשר לאמץ כלב עדיף לא להביא אחד בכלל,ברגע שאתה קונה כלב אתה תומך בתעשייה של סחר בכלבים,מרביעים אותם בלי הפסקה בתנאים נוראיים ומוכרים את הגורים לכל אחד.
ורק מסקרנות,איזה כלב חשבת להביא ומאיפה?
זאת זכותך המלאה.
אבל אולי כדאי לך לנסות בכל זאת לאמץ.
מי יודע? אולי תמצאי כלב חמוד שלמשפחה שלך לא תהיה בעיה איתו.
אני יודעת שאני רוצה סוג כלבה שאין לי הרבה סיכוי למצוא לאימוץ, אז כנראה אקנה כלבה. וגם יכול להיות שחתול בעתיד.
אבל אני יודעת שאני לאמץ תוכי אם זה אפשרי בכלל וגם לקחת חתול רחוב או משהו.
עדיף לאמץ, לעזור לכלבים בלי בית. אבל אם בחרת לקנות כלב, החלטה שלך.
שואל השאלה:
תודה רבה נגמרו לי הפרחים אבל יש פה חלק עם תשובות מדהימות
תודה לכם
אנונימית
זה לא באמת משנה. לכלבים אין באמת נשמה. כאילו הם חמודים והכל אבל בסוף הם סך הכל חיות חמודות וזהו. אז תעשי מה שאת רוצה ותקני כלב שאת אוהבת ותהני
אנונימית
סתם דבעיץ עזבי אותה
גם כלבים שמוכרים אותם צריך בסופו של דבר לטפל בהם
אנונימי
דרך אגב,אם בסוף החלטתם כן לקנות,את מוזמנת לשלוח לי הודעה,אני מכירה די הרבה בתי גידול שאפשר לסמוך עליהם
כלב שקונים אותו אין לא בעלים הוא בלי האהבה ומשפחה שתתן לו אהבה
תקשיבוו
אם לא ייקנו את הכלבים למכירה הבעלים שלהם ייזרקו אותם לרחוב או לכלבייה, ואז המצב שלהם יהיה בדיוק כמו האחרים, כך שזה ממש לא משנה.
חוץ מזה, הכלבה שלי, קנינו אותה.. כן, היינו בהמון כלביות וימי אימוץ, אבל מה שראינו היה מזעזע, רוב הכלבים היו חולים והיו בכלביות מלא חולדות מתות והמצב היה נוראי, אז לא רצינו לאמץ כלב חולה שיכול למות לנו אחרי שבוע.
מי היא בכלל שתחליט אם את אדם רע?! את לא וגם אני קניתי כלב לפני שבועיים :)
אז מה? יואו משגע אותי האנשים האלה שטובים בדיבורים במקום לעשות
אני מסכימה איתה אבל תכלס היא פשוט פנאטית אני מבינה את הסיבה שלך והצער שלך
צודקת לגמריי גם אני קניתי כלב וכל החברות שלי כעסו עליי למרות שזאת דכותי המלאה ושלא באלי כלב שעב דברים קשים..
אל תתייחסי <3
שלחי בבקשה הודעה בפרטי ותרשמי לי איזה סוג הכלב שאת רוצה, אני בטוח שאני אצליח למצוא לך אחד לאימוץ
תקשיבו לגבי מי שאומר שהכבלים שמאמצים חולים ימתין מהר לדעתי זה בגלל שיש כל כך הרבה כלבים ננטשים ונמסרים לאימוץ ואפילו את חלקם מרדימים אם לא מאמצים אותם תוך זמן מסויים וזה והכתבים נהיים חולים בכלל שכמות גדולה ולא מטפלים כמו שצריך בכולם אין לי כלב ולא היה לי ראיתי את כל התמונות והדברים על הכלבים וכאב לי אבל אימא שלי לא מסכימה לי לאמץ וגם לא בטוח שהייתי רוצה לא בגלל שלא באלי אלא בגלל שאני לא חושבת שתמיד בכל הדברים שהוא צורך כמו להוציא אותו כמה פעמים ביום או להאכיל וכאלה
תעשי מה שפאקינג מה לך,יש לה בעיה? שתעשה כלובים תאמץ את כל צער בעלי חיים.
כלב זה כלב,כולם רוצים בית חם ואוהב,אם לא יקנו אותם אז הבעלים לא ישאירו אותם אצלהם ליופי והם יגיעו לאותו מצב בדיוק כמו השאר.
באותו מצב כמוך..
ההורים שלי לא מסתדרים עם גדולים.
רק עם מיניאוטורים כאלה של תצוגות.
אני יודעת שעדיף לאמץ..
אבל אף אחד לא יכנס לי לכיס.
תעשי מה שבא לך.
גם לכלבים שנמצאים וכלואים בחנות אין בית או מישהו שיאהב אותם. המוכר רק שם להם אוכל.
גם אנחנו קנינו את הכלב שלי רק בגלל שאמא שלי רצתה אחד שלא ינשיר שיערות כי מספיק אין לנו אבא בבית (אמא שלי חד הורית) שיעזור לנקות וזה קשה. היא רצתה גם כלב יחסית קטן שלר יעשה יותר מידי בלאגן. הכלבים בחנות הם לבד, אם אף אחד לא יקנה וכולם יאמצו אז להם לא יהיה בית. זה בסדר גמור שקנית, אל תקחי את הדברים שלה ללב כי רואים שהיא לא מבינה כלום. הכול בסדר ואת לא חייבת אף פעם לאמץ.
ואתם לא יכולים לשפוט אותה מעצם העובדה שזו דרישה של המשפחה ומהרצון שלה לכלב.
בבקשה, אני ממש מתחננת, תבדקי טוב טוב מאיפה את קונה.

תלכי אליהם הביתה ותראי את המצב של הכלבה.
אני באמת שונאת שקונים כלבים, אבל אני רואה שאת לא מעוניינת לשמוע על זה כל כך, אז זאת הבקשה היחידה שלי. אם אכפת לך מכלבים, תלכי לבדוק את המצב של הכלבות שמרביעים אותן.

יש לי כלבה קווליר צ'ארלס גזעית שהייתה כלבת הרבעה.
היא המליטה יותר מ5 פעמים (והיא יחסית צעירה), הכניסו אותה להיריון בכוח ולא בצורה טבעית (דחפו לה זרע). הגורים נלקחו ממנה ממש כמה ימים אחרי הלידה, בגלל זה היא פיתחה חרדת נטישה מאוד קשה. היא פוחדת להשאר לבד, היא בוכה ונובחת כשעוזבים אותה.

בשתי הלידות האחרונות שלה הגוף שלה היה כל כך שחוק שנאלצו לעשות לה ניתוח קיסרי, היא הייתה כל כך חלשה פיזית שלא יכלה אפילו לדחוף אותם החוצה.
בלידה האחרונה משהו השתבש, כנראה נקרע הרחם או משהו, והפוריות שלה נפגעה.
את יודעת מה הבעלים שלה עשו לה?

פאקינג זרקו אותה לרחוב. עם כל התפרים ואחרי ניתוח. כשקרובת משפחה שלי מצאה אותה היא דיממה מהתפרים, היו לה דלקות עינים ואוזניות מאוד חמורות (בגלל הדלקות אוזניות היא כבדת שמיעה היום, כי אף אחד לא טרח לטפל בזה), כל הפרווה שלה הייתה מלאה ברסטות והציפורניים חתכו לה בבשר.

זה לא מקרה יחיד, הכלבות עוברות הזנחה חמורה, יולדות לידה אחר לידה, עד שהן לא יכולות יותר, ואז נפטרים מהן.

את לא יכולה לאמץ? כבר עדיף שלא יהיה לך כלב.
אם את לא מוצאת בית שמגדל את הכלבות שלו כמו שאת היית מגדלת את הכלב שלך, *אל תקני*.
לא נותנים יד להתעללות, לא משנה כמה את רוצה כלב. ואם באמת היית אוהבת כלבים היית מבינה את זה מזמן.
שואל השאלה:
תגובה אחרונה קרעת לי את הלב .. אני יודעת שזה במצב אבל מצאתי מקום שזה לא עובד שם ככה. ראיתי כבר את ההורים והם במצב מצויין וזה בית שמגדלים בו את ההורים והגורים ביחד עד שיקנו אותם
אנונימית
את יודעת שאת נמצאת במקום שקוראים לו אינטרנט ואת לא חייבת כלום לאף אחד וזה לא עניינה אם את מאמצת כלב או לא את פשוט יכולה לחסום אותה ולהיעלם
מסכימה איתך, יש לי שיצו וזה גזע שאי אפשר לאמץ, רק לקנות והוא טוב למשפחה שלא אוהבת כלבים, המשפחה שלי לא מתה על כלבים ואני חולה על כלבים והם התפשרו על שיצו. גם אני התבאסתי בהתחלה שצריך לקנות אבל זה או לקנות או כלום, ועדיף לקנות כי מגיל קטן אני נואשת לכלב ועד שהם הסכימו.שימי לב! חשוב מאוד!מניסיון, אם את קונה בהמלטה פרטית/ ביתית אין לגורים אחריות ובדיקה וטרינרית, קניתי כלבה ממשפחה שיש לה גורים והם מוכרים אותם וקנינו כלבה מהממת ואחרי שבועיים גילינו שהיא חלתה במחלה מולדת והרדמנו אותה כי אין לה תרופה והיא סתם סבלה (הפרידה הייתה נוראית, חוויה קשה מאוד לא מאחלת לאף אחד לחוות אותה.), אותם האנשים שקנינו מהם לא לקחו אחריות וזה לא עניין אותם.
תקני ממקום שאת סומכת עליו.

מאז כבר קנינו כלב אחר מחנות עם אחריות ובדיקה וטרינרית :) וטפו טפו טפו הוא בריא (חמסה חמסה שום בצל)
תתעלמי ממנה תקני לי יש כלב אמיתי ואני מאמצת ומתה על כלבים את בן אדם טוב אל תקשיבי לה
כלכך!! (נתחיל בזה שאני צמחונית.) כל החיים שלי רציתי כלב בטירוף ואז פתאום הגענו לנושא הזה. ההורים שלי אמרו או לקנות, או כלום
בכיתי להם על לאמץ, ממש בכיתי צרחות, אבל כלום. בסוף קנינו.
יש לי היום את הכלבה הכי מהממת ומאושרת בעולם, גם ככה מישהו אחר היה קונה אותה, אני כלכך נגד כל העסק הזה אבל זה עדיף מאשר שהייתה מגיעה למשפחה אחרת פחות טובה. אני אוהבת אותה והיא אחותי ובת משפחה לכל דבר ואני מאוהבת בה. אני בקשר מדהים איתה. חלאס לשפוט
אנונימית
את מבינה שזה טיפשי לחסוך לכלב אלפי שקלים רק כי הוא יפה וחמוד? אם את חושבת שהכלבים בעמותות הם מלוכלכים מוזנחים ומגעילים את טועה, יש להם כלבים מתוקים מאוד ואת יכולה להציל גור ולתת לו את האהבה שהוא מעולם לא קיבל.
הבעיה היא שאם את קונה כלב את תומכת בתעשייה הזאת, בסחר בכלבים, מכניסים בכוונה את הכלבה להריון רק כדי למכור את הגורים שלה ולהרוויח כסף.
אנונימית
אתם יודעים שאם כולם יאמצו ולא יקנו כלבים אז הכלבים שלא קונים יהיו בסכנה , נכון?
אנשים פה לא מבינים מהחיים שלהם
הכל בסדר
אני גם גאה להגיד שקנינו לברדור לפני 11 שנים והוא מזדקן לו פה בבית בשמחה רבה ואנחנו מטפלים בו הכי טוב שאפשר. אז אני אדם רע בעצם? כי לא אימצתי כלב?
רוצה להגיב בכללי לכולם.
בבקשה מכם היו פתוחים לדיעה שונה משלכם.
אל תקטלו , אל תקללו, אל תבוזו למי שחושב אחרת.
נסו לסגל גמישות .
וזה בנושאים כמו : אימוץ או קניית בעל חיים , השמנה או הרזייה קיצונית, משיכה מינית לאותו המגדר, דיעה פוליטית, הערצה לקבוצת כדורגל, הערצה לכוכב קולנוע, זמר, ואומן, עדה שונה (מזרחי מול אירופאי וכו' ), דת שונה, מצב כלכלי , מקצועות מסוימים, פיגור שכלי ואוטיזם, מי שבדכאון או חולה נפשית, ועוד ועוד.
אפשר לשכנע, לנמק, לא להסכים . אך לבוז, לקלל, או לרדת על השני? ממש לא!
אומרים: אל תשפוט אדם , עד שתהייה בנעליו.(כלומר במצבו ).
ממש לא מתאים ולא מכבד את מי שעושה כך.
בבקשה מכם , זה חשוב. זה עבורכם .

ולשואלת השאלה : ממליצה לך לא לקחת ללב , התנגדות של מישהי זרה לך , שאינה בקיעה ברקע ובמניעים שלך לקנייה.
את בפירוש כותבת שבדקת את בית הגידול שהוא בסדר.
היי שלמה עם עצמך. אינך צריכה אישור מאיתנו.
באמת שלא.
ליבי יוצא אל הכלבים הנטושים במכלאות, אך אני לא שוכחת שגם הגור החמוד שנולד גזעי - זקוק לבית חם ואוהב.
הוא לא אשם בנסיבות לידתו.
ואם את , אכן, מתכוונת לתת לו אהבה ופינוקים- אז הרויח, ואת הרווחת.
בבקשה , נסי להיות שלמה עם עצמך. רק את יודעת מה טוב לך.
וכשאת נותנת בית חם לכזה גור תמים- זה גם מעשה טוב כלפיו.
אולי אנשים סוף סוף יפסיקו פאקינג למכור כלבים?
אנונימית
עזבי את כל המסכנים פה, איזה גזע הכלב? ותתחדשי
שואל השאלה:
פומריניין או שיצו
תודה❤
אנונימית
היא התכוונה לכלב צעצוע מה אתם לא רואים חחח אן לי כוח אליכם
פעם דיברתי עם ילדה שרצתה לקנות כלב יקר ב10 אלף שקל רק כי הוא נראה חמוד וכשאמרתי לה לאמץ היא לא רצתה לשמוע על זה אפילו ואמרה שהכלבים בכלבייה מגעילים מן הסתם זה לא גרם לי לחשוב עליה דברים טובים. גם צירוף המילים ''לקנות כלב'' לא בסדר לפי דעתי כי כלב זה לא דבר שקונים, בגד קונים, אוטו קונים, חבר לא קונים
אנונימית
עזבי יש כאלה שהם פשוט יפי נפש
תתעסקי במה שאת רוצה לעשות ובהצלחה :)
נראה לי שאת מדברת עליי בשאלה חחח
למה לא פשוט שלחת לי הודעה..? מתי אמרתי בדיוק שאת בנאדם רע? אני פשוט חושבת שלקנות כלב זה ממש לא אתי, ולכל מי שכתב פה שאם כולם היו מאמצים אף אחד לא היה קונה ואז הכלבים למכירה היו נשארים לבד אז:
א. כמות הכלבים לאימוץ גדולה פי 10000
ב. כלבים שלא מאמצים מורדמים, זתומרת גם הצלת חיים לעומת כלבים למכירה
ג. עדיף לשכנע כמה שיותר אנשים לאמץ מאשר לקנות, כי תמיד יהיו את אלה שקונים, אבל אנשים שמאמצים אין מספיק במקביל לכמות הכלבים בצער בעלי חיים
ד. תנאי המחייה של כלבים לאימוץ ביחס לכלבים למכירה גרועים מאוד
ה. אם המשפחה שלך נגעלים מכלבים גדולים, לא כל הכלבים לאימוץ גדולים, יש גם כאלה שהם קטנים
וזהו, באמת שלא רבתי איתך ואם נעלבת יכולת להגיד לי בפרטי במקום לחפש פה אנשים שיצדיקו אותך, כי אם בפנים היית שלמה עם ההחלטה שלך לא היית מחפשת את דעתם של אחרים, ואם את כבר מחפשת דעות אז תלמדי גם להתמודד איתם. לילט
עדיף לאמץ כי הם עומדים למות ואם את קונה אז ממש חבל כואב לי הלב
שואל השאלה:
^ לא זו לא את
אנונימית
וואי הסתבכת
אה חחח אופס סורי
בכל מקרה זוכרת את השאלה שלך
לא חושבת שזה הופך אותך לבנאדם רע, אם היא אמרה לך את זה תחסמי אותה פשוט
עזבי אותך, רוב הטבעונים איבדו את עצמם
אתה מוכן להפסיק ללכלך על טבעונים בכל תשובה שלך? זה פשוט התנהגות מתנשאת וחסרת כבוד ואתה מוציא את עצמך חסר השכלה בכל פעם מחדש ^
אה לא אחותי זה לגמרי סבבה באמת זה ממש בקטנה שכלבים מומתים כל יום בכלביות בכמויות עצומות שההסגרים מפוצצים בכלבים מתוקים שרק מחכים שמישהו יאמץ אותם שאת תומכת בתעשייה דוחה שכל מה שהיא עושה זה רבייה מלאכותית/ בכוח של כלבים גזעיים ומוכרת אותם במחירים מופקעים. הרי זאת זכותך המלאה ברור מי אנחנו שנדבר. כלבים מכלביות זה לא לרמה שלנו
אם את קונה כלב זו זכותך ואת לא צריכה להתייחס למה שאחמרים לך ברחוב אבל קודם לא עדיף לך לנסות לחפש כלב שנראה מתאים למשפחה שלך באחת העמותות לפני שאת קונה כלב? זה גם יחסוך לך כסף.
את רק אומרת כמה שבא לך לסגור את הנושא אבל פתחת על זה עכשיו נושא עוד יותר גדול ותגידי את זה לכל הכלבים שמומתים עכשיו בכל שנייה שהוא לא מספיק טוב למשפחה שלך
ו- lirlir124 יש לי את הזכות המלאה לריב איתה על זה ואנונימית מי את שתגידי שזה לא משנה ושלכלבים אין נשמה הם בדיוק כמוך אבל יותר נאמנים והן לא בסך הכל חיות יש להן לב ורגשות בדיוק כמו כל בן אדם ואנונמי לפני שתשמע את הסיפור כולו תחליט מי דבעית סבבה? ויש הבדל בינהם כי את הכלב שהיא רצתה לא ימיתו כלבים אחרים כן ימיתו אז אל תדבר בלי להפעיל את השכל ובני אדם = חרא את אומרת מי אני שאני אגיד לה שהיא בן אדם רע רת כוללת את כל בני האדם בכינוי הזה שלך ומאיפה לך שאני טובה רק בדיבורים? יש לך משהו נכון אחד להגיד? הכל לטובה! יש הבדל בין כלב למכירה לבין כלב באימוץ למכירה כולם יקחו כלב לאימוץ מי יקח? כולם פה הרי בעד כלבים למכירה אומרים שלכלב אין נשמה מרחמת על כולכם כאן שתצאו מהסרט שלכם
ויש פה עוד מיליון שיסכימו איתך אבל חמודה לי לא אכפת
כשחושבים על זה לאמץ כלב או לקנות זה בדיוק אותו הדבר. הרי רוב האנשים בוחרים לאמץ כלבים כי הם יותר "מסכנים" ואז יש מלא כלבים למכירה שלא קונים אותם, והם רק מחכים למישהו שיתן להם בית, חום ואהבה, ובינתיים הם תקועים בחנות מאחורי כלוב מוצגים כאילו הם צעצוע למכירה.
ככה שגם לקנות כלב זה בסדר לדעתי ואני ממש לא חושבת שזה הופך אותך לאדם רע, אז אל תרגישי רע עם עצמך;)
^תסתכלי בתשובה שכתבתי, יש פי 10000 יותר כלבים לאימוץ מאשר למכירה, וגורלם של הכלבים לאימוץ הוא מוות ככה שכן הם באמת יותר מסכנים
זה לא ידעתי. אני כן חושבת שעדיף לאמץ כלב, אבל גם לקנות זה בסדר.
גם לכלבים שמיועדים למכירה מגיע בית בסך הכל.
לא אמרתי שלא מגיע להם בית, אבל היום לא חסר אנשים שקונים ויותר צריך לעודד אנשים לאמץ
אני חייבת להודות את הכלב שלי קנינו אבל הוא כלב מעורב שעבר התעללות באותו המקום שמהם קנינו אותו (כשהוא הגיע הוא היה בתת משקל, עם המון ראסטות בשיער שגרמו לו לבעיות עור, מיליון פרעושים ופצעים קטנים, לא מסורס או מחוסן והוא היה בדיכאון) אז למרות שנתנו כסף למטומטמת שממנה קנינו אותו אני שמחה כי הצלנו אותו וכבר עברו 8 שנים והוא פשוט כלב מושלם.
דבר ראשון תעשי מה שאת רוצה.
דבר שני היא ממש דפוקה, גם הכלבים שמוכרים סובלים, הם חיים בתנאים קשים.
כמעט בלי אוכל או מים, כלואים בכלוב מטר על מטר מחכים שמישהו יבוא לקחת אותם.
את עושה מצווה באמת.
סול חמודה דפוקה תקראי לחברות שלך וכלבים למכירה כבר נמצאים בבית לפני הם לא כמו הכלבים לאימוץ שנמצאים בכלוב שיותר קטן מהרגל שלהם אז תרגעי ותפעילי את השכל לפני שאת כותבת בלי לדעת
סול צודקת, טבעונים
תתרכזו בחיים שלכם
ואנחנו בחיים שלנו
ותפסיקו להטיף.
זה לא ממש נקרא להתרכז בחיים שלכם כשהיא פונה למשהו אחר יצא לך לקלוט את זה?
מישהו
שמעי הטענות שלך צודקות חלקן לדעתי זכותך לעשות מה ש בא לך
אבל בואי נשוב רגע מבחינת הגיון
לא עדיף שתאמצי ואז הכסף שתכננת לקנות את הכלב תפנקי את הכלב שלך תקני לו. צעצועים וכמובן אוכלדברים שישמחו אותו
אני קניתי כלב (אהבת חיי היום בלי עין הרע)
הייתי באותה סיטואציה (לא היינו מוכנים לא להביא פורמיניאן-כלב צעצוע)
ועברתי את אותם חוויות (תגובות רעות וזה)
לא נורא
כל עוד אנחנו יודעים שעשינו את הדבר הנכון בשבילנו אז הכל טוב וצריך לשים פס על תגובות
וזה שהיא רבה איתך זה בכלל לעבור גבול
מבינה אותך לגמרי
לכל שאלה אני פה❤❤❤
וכל הטבעונים
מסר קטן: תתרכזו בחיים שלכם
אל תדחפו את האף לצלחת שלנו
תפסיקו להטיף לנו כל הזמן
בא לי לקנות כלב
בא לי לאכול בשר וביצים ולשתות חלב
זה מה שעושה לי טוב.
שואלת השאלה
עברנו בדיוק אותו הדבר
אני כל כך מתחברת אלייך
תשלחי לי בבקשה הודעה בפרטי❤
אנונימית מתחזה כמו שלך מותר להביע דעה לכולם מגיע אז תסתמי את הפה שלך ומהר
וחוץ מזה היא שאלה מה אתם חושבים לגבי זה אני כתבתי מה שאני חושבת זה ההחלטה שלה כי לבסוף הכלא הזה הוא שלה אזז
ואנונימית מתחזה תקראי את מה שכתבתי קודם לפני שאת שופטת
Lirlir124 יש הבדל בין להביע דעה לבין להחליט מראש שהבן אדם טועה ולקלל אותו אז צאי מהסרט שלך ותקראי את כל התגובות ואל תשפטי רק את שלי וסתמי את הפה תגידי לחברות קלך אם עוד נשארו אחרי הדיבור הזה וקראתי את מה שכתבת אז אל תגיד דברים חסרי משמעות
מי קילל אותך מה את רוצה מהחיים שלי
אף אחד לא החליט שאת טועה אפילו אמרתי שלאמץ כלב זה מעשה טוב בסך הכל אמרתי שזאת החלטה שלה ואת לא יכולה להחליט אם היא קונה או מאמצת לא דיברתי עלייך שום מילים לא יפות וקראתי את התגובות שכתבת לחלק מהתגובות פה זאת את סתם קופצת למסקנות
שואלת השאלה, אם את מעניינת בכל זאת להציל כלב ולא לתמוך בתעשיית הרשע הזו - יש מלא אנשים שקנו כלבים והבינו שזה בעל חיים וצריך אשכרה לטפל בו, אז הם מוסרים אותו. בחינם. רק תבואי לקחת.
אם את מעוניינת אשמח שתפני אלי בפרטי, או אפילו תכתבי כאן, ואני אקשר אותך לכמה אנשים.

התנדבתי בשתי כלביות, ואני יודעת ממקור ראשון שיש גם שם כלבים גזעיים שהמשפחות שלהם ויתרו עליהם. אז קחי בחשבון גם את זה, למרות שאמרת שאת לא רוצה כלב מכלביה...
לא דיברתי רק עלייך רק פניתי אלייך ולא החלטתי בשבילה הראתי לה את מה שהיא מכחישה בפרצוף שלה
אני קניתי כלב לפני איזה 3 שנים אני אמנם עכשיו מבינה יותר את החשיבות אבל הכל תלוי ממי את קונה את לא חייבת חשבון לאף אחד
אני קניתי כלב ואני ממש אוהבת אותו כמובן זה לא קשור לכמה אתה מבזבז כלב זה כלב לא מדנה מאיפה לקחת אותו