12 תשובות
אחי מעריך את ההשקעה אבל זה האתר האחרון שיתנו לך בו תשובה, זה אתר של בני 16/17. תשאל בask people
אנונימי
כן לגמרי,"כופרים גמורים זה הכי חמור מכל" ,מי אתה שתשפוט אנשים בגלל האמונה שלהם?
שואל השאלה:
לאנונימי, ב-askpeople ניתן לשאול שאלות רק בדברים שצריך בהם עזרה למעשה, זה לא אתר לדיונים שם. אני ניסתי לערוך שם פעם סקר מסוים לא אישרו לי את השאלה מהסיבה הזאת.
שואל השאלה:
Xxxtentacionn, אני אגיד לך ני אני: אני אחד כזה שיודע איך צריך להתייחס למי שכופר באחד מהעיקרים של התורה, כי זכיתי לדעת תורה, רוך ה'. הנה דברי הרמב"ם בהקדמתו לפירושו לפרק "חלק" במסכת סנהדרין: "וכאשר יאמין האדם אלה היסודות כולם, וְנִתְבָּרְרָה אמונתו בהם הוא נכנס בכלל ישראל. וּמִצְוָה לאהבו ולרחם עליו, וְלִנְהֹג עמו בכל מה שֶׁצִּוָּה השם יתברך איש לחבֵרו מן האהבה וְהָאַחֲוָה. ואפילו עשה מה שיכול מן העבירות מחמת הַתַּאֲוָה והתגברוּת הטבע הגרוע הוא נענש כפי חטאיו, אבל יש לו חלק לעולם הבא. והוא מפושעי ישראל.

וּכְשֶׁנִּתְקַלְקֵל לאדם יסוד מאלה היסודות הרי יָצָא מן הכלל וכפר בעיקר. ונקרא "מִין" וְ"אֶפִּיקוֹרוֹס" וְ"קוֹצֵץ בַּנְּטִיעוֹת". וּמִצְוָה לְשׂוֹנְאוֹ וּלְאַבְּדוֹ. ועליו נאמר (תהלים קלט כא): "הֲלוֹא מְשַׂנְאֶיךָ יְיָ אֶשְׂנָא, וּבִתְקוֹמְמֶיךָ אֶתְקוֹטָט".
אתה כועס על מישהו ?
די להתערב בחיים של אנשים אחרים ,ובמיוחד בצלחת שלהם .
אתה לא יכול להגיד שמישהו רשע רק בגלל משהו שהוא בחר לאכול, כלומר אתה יכול, אבל זאת לא ההגדרה של רשע , ואתה לא קובע אותה .
אה ולפי מה שהבנתי אתה דתי, אז אתה יותר מכולם אמור להבין שיש הרבה סוגי אמונה ואיך אנשים מבטאים את עצם כלפי ה' ,ואם חלק חושבים שאתאיסטים לא רשעים ,זו דעתם .
שואל השאלה:
shani97, הגמרא נתנה לנו את ההגדרה (לפי התכונות) לש הצדיק,הרשע והבינוני: "תניא רבי יוסי הגלילי אומר צדיקים יצר טוב שופטן שנאמר (תהילים קט) ולבי חלל בקרבי רשעים יצר רע שופטן שנאמר (תהילים לו) נאם פשע לרשע בקרב לבי אין פחד אלהים לנגד עיניו בינונים זה וזה שופטן שנאמר (תהילים קט) יעמוד לימין אביון להושיע משופטי נפשו" (ברכות סא עמוד ב). נאמר בגמרא שמי שעובר על דרבנן מותר לקרותו עהריין (שבת מ עמוד א). זה לא קשור לכוונה לפגוע, זה קשור ולטבע ולהתנהגות. חוץ מזה, מה אם הפגיעה בכבוד ה' (שלעשות עבירה בפרהסיה זה וודאי חילול ה' וכל שכן שלהכחיש את קיומו של בורא עולם, שהוא המלך של כולנו)?
אתה שואל את זה כי אתה חי באשלייה שאתה דתי,למרות שאתה חרדי,וכי אתה חושב שדתיים=חרדים,יעני שמרנים,רואים בחילונים תינוקות שנשבו,עגלה ריקה,רשעים,אבל עובדתית,דתיים וחרדים אלו אנשים מאוד מאוד שונים,ואני אומר את זה אך ורק למען האמת..
תוצאה,מה זה ענייניך שיש אנשים שעושים עבירות בפומבי,כמו נסיעה בשבת?איך זה מפריע לך?
שואל השאלה:
~live and let live, בתור דתי (חרדי) אני יודע במה יש חיוב להאמין ואיך להתייחס למי שאינו מאמין באחד משלוש העשרה עיקרים שהביא הרמב"ם. אני כבר הבאתי את דבריו בתגובה שלמעלה.
שואל השאלה:
הדתל"ש הזועם, באמת קשה לך להבין שלבן של מלך צריך להיות אכפת לו מכבודו יותר מכל דבר אחר? רבותינו אמרו ש" כל מקום שיש חילול השם אין חולקין כבוד לרב" (ברכות יט עמוד ב, עירובין סג עמוד א, סנהדרין פב עמוד א, שבועות ל עמוד ב). ואם אמרו דבר כזה על (שלא לחלוק כבוד) לרבנים, כל שכן לסתם אנשים.
מי שאמרה לך כזה דבר אני בספק עד כמה היא דתייה כי מישהו שהוא אתאיסט הוא כופר בה' ומי שכופר בה' בהחלט נקרא רשע.
הי, לא הבנתי חצי ממה שענית לי,
ואני גם לא מתכוונת להבין, אני לא מאמינה. לא מספיק הכפייה הדתית שיש במדינה עכשיו גם באתרים ציבוריים ואנונימיים? בראבו.
באותו הנושא: