6 תשובות
פעילות עם כדור היא תמיד מבורכת. למשל להעביר מאחד לשני במסירות מהירות וכל אחד צריך לומר שם של צבע - עד שמישהו מתבלבל ויוצא מהמשחק. כך גם לגבי שמות של מקצועות, ערים, ארצות וכו'. או שמעבירים כדור מיד ליד לפי המשחק "7 בום". כל פעם כשמגיעים לכפולה של 7 יש לומר "בום". או שאת מביאה בלון לכל אחד עם צבעים שלא נמחקים, מנפחים את הבלון בלי לקשור הרמטית, מציירים לפי נושא מסויים או שרושמים משהו ואז מוציאים את האויר. נוצרת תבליט יפה על הבלון ומזכרת מבוקר של פעילות. וואו. הייתי מדריכה בגילך ויש עוד המון. אולי עוד אזכר.
ד״ר ענת פלדמן מומחית סטיפס
משחק מילים מצחיק: כל ילד רושם לעצמו רשימה של 10 מילים כמו: פעם, בית, הלך, פרח וכ"ו. אחר כך כותבים סיפור מהמילים האלו בלבד. כל ילד בתורו מוסיף מילה לסיפור מתוך הרשימה שלו. אפשר להוסיף מילות קישור. יוצא סיפור מוזר ומצחיק.
אנונימי
ראי המון רעיונות למשחקים בתגית "משחקי חברה".
תוכלי לשחק איתם "ארנבת שחורה" זהו משחק שבו כל הילדים יושבים במעגל בישיבה מזרחית וילד אחד מתחיל עם הכדור הוא עומד מחוץ למעגל ובעדינות עובר ילד, ילד נוגע בראשו ואומר למשל: ארנבת ירוקה, ארנבת חמודה, ארנבת מצחיקה וכ'ו.. וכשהילד שעובר בין הילדים צריך בסופו של דבר לקרוא לאחד הילדים ארנבת שחורה ואז הילד קם ורודף אחריו מסביב למעגל עד שהילד עם הכדור מתיישב במקום שלו ונותן לילד שקם להמשיך משחק כייפי.(: וגם אני בגיל 11 אוטוטו 12 ואנחנו דיי תחרותיים אז זה משחק די ספורטיבי..(:

מקווה שעזרתי..(:
שלחי לי פרח בבקשה ותודה..♥
אני חושבת שאוכל להציע כמה רעיונות שווים כי אני בת 11 ואני בדיוק בגיל המתאים. מה שילדים אוהבים זה:
1. משחקי כדור.. הילדים יאהבו להכיר עוד משחקי כדור שיוכלו גם ללמד בכיתה ולשחק עם החברים. הנה הצעה למשחק כיפי שקוראים לו "דגל". המשחק מתנהל ככה:
ציוד: 2 כדורים, 2 פיני באולינג או 2 בקבוקים ריקים (על כל בקבוק יש להדביק מדבקה עם צבע), מדבקות עם צבע (2 צבעים זהים לצבעים שעל הבקבוקים). לפני התחלת המשחק יש לציין את המקום בו המגרש מתחלק ל2.


איך משחקים?:
מחלקים את הקבוצה ל2 קבוצות שוות וכל ילד בקבוצה מקבל מדבקה עם צבע הקבוצה. כל קבוצה בוחרת ראש קבוצה ו2 ראשי הקבוצה עושים "זוג או פרד". מי שניצח בזוג או פרד יכול לבחור באיזה צד הקבוצה שלו תתחיל לשחק. המטרה היא לפגוע בכמה שיותר שחקנים בקבוצה או להפיל את הדגל. כשהדגל נופל לקבוצה כלשהי הקבוצה השנייה ניצחה, הקבוצה השנייה ניצחה גם כשהם פסלו את כל השחקנים עד שנשארו 2 שחקנים במגרש. כדי להקל על המשחק צריך בכל קבוצה ילד שמתנדב להיות השומר. על השומר לעמוד מול הדגל ולהגן עליו. ילד נפסל גם כשהוא זורק כדור ומישהו מהקבוצה השנייה תופס אותו.
מותר להתמסר בתוך הקבוצה 3 פעמים. בתום המשחק הקבוצות מחליפות צדדים.


2. משחקי חברה:
ישנו משחק פופולרי מאוד בזמן האחרון שקוראים לו "יניב". זהו משחק קלפים. הקלפים הם כלפים רגילים לגמרי.
כל הילדים מתיישבים במעגל וכל ילד מקבל סכום מסוים שהוחלט של קלפים. לדוגמא כל ילד מקבל 7 קלפים. מטרת המשחק היא להפטר מכמה שיותר קלפים עד שהסכום של כל הקליפם שישארו ביד יהיה 7. ניתן לשלוף כל קלף שרוצים. כשיש קלף עם אותו המספר פעמיים ניתן לשלוף את שניהם ביחד. אותו דבר עם מלכים ומלכות. ניתן לשלוף גם סדרה עולה מאותו הסוג מה שאומר שאפשר לשלוף חמש ארבע ושלוש ♣. מי שרואה שסכום הקלפים שהוא מחזיק ביד הוא 7 או יותר נמוך צריך לשים את הקליפם על הרצפה או על השולחן ולהראות לכולם ולצעוק יניב. למי שיש אותו מספר או פחות יכול לצעוק אסף (לאחר שמישהו צעק יניב) ולנצח במשחק.

שימי ♥ :
כשילד שולף קלף או 2 עליו להחליף אותם בקלף אחר - או הקלף שנזרק לפניהם או קלף מהקופה.

תהנייייי^^
מותק^בלי^עותק
היי,
אולי תוכלי להתייעץ עם בעל מקצוע כדי לבקש רעיונות והמלצות. היחיד שעולה לי בהקשר הזה הוא טל - המכונה "להטוטל":-)
מצרף קישור לאתר שלו... שיהיה בכיף
אבי
באותו הנושא: