10 תשובות
שזה לא חכם, שרפת חצי מזה בשינה, יום חדש אל תתחשבן
לא , רק יזיק לא יועיל עדיף לך בהרבה פשוט לצאת לריצה או לקפוץ בחבל
שואל השאלה:
אני מתאמן היום בחדר כושר אבל כמה כבר אפשר לשרוף באימון? גג 300-400 קלוריות שזה כלום ):
אנונימי
אל תעשה דבר כזה, אתה סתם תהיה רעב ואחכ תאכל כפול בשביל יומיים...חבל.
פעם אחת לא ביג דיל, תמשיך רגיל והגוף שלך יתאזן בחזרה תוך ממש קצת זמן.
תעשה ספורט רגיל, תאכל רגיל וזהו.
יום טוב (:
שואל השאלה:
לא אכלתי עד עכשיו נשאר עוד 6 שעות הכל טוב
אנונימי
אין דבר כזה "קלוריות לא בריאות". יש דבר כזה מזון לא בריא.
פעם אחת בדיאטה לא תעשה כלום. במילא אתה שורף 1000 קלוריות ביום רק מעצם הקיום שלך(תקנו אותי אם אני טועה אבל זה מה שלימדו אותנו). אם כך פעם שתחרוג מהדיאטה תעניש את עצמך בלא לאכול, אתה תגיע למצב מסוכן.
עדיף להגביר קצת את כמות הספורט לכמה ימים לפי החריגה ולא להרעיב את עצמך, כי זה לא מה שיוריד את הקלוריות האלו.
קלוריות הן אנרגיה. אתה מקבל את האנרגיה מהאוכל, ואתה מנצל את האנרגיה במהלך היום. אם אתה נמצא במאזן קלוריות חיובי (זה המונח נכון?), כלומר קיבלת יותר אנרגיה ממה שניצלת (בהפרש גדול, לא בהפרש קטן), הגוף ממיר את האוכל העודף לשומן כדי לנצל את האנרגיה שלו בעת הצורך. יש לו גם שומן שהכרחי לקיום שלך כמובן, שנועד לשמור על הגוף, הכוונה לשומן עודף. אם יהיו תקופות שבהן הוא לא יקבל מספיק מזון, הוא ימיר את השומן לאנרגיה.
עכשיו, כדי לרדת במשקל, צריך להיכנס למאזן קלוריות שלילי. כלומר, אתה צריך להוציא יותר אנרגיה ממה שאתה מקבל, אבל לא בהפרש גדול מידי, אחרת הגוף נכנס למצב של פאניקה.
אם אתה עושה הרבה ספורט ולא אוכל מספיק, אין לך מספיק אנרגיה ותהיה עייף מאוד ויהיה לך קשה לתפקד. וזה לא משהו ששינה תפתור.
והגוף חושב שיש בעיה, שאתה במצב של מצוקה. אין מספיק אוכל, אחרת למה הוא לא מקבל אותו? אז ברגע שתחזור לאכול, הגוף יחשוב שנגמרה הבעיה אבל הוא צריך להתכונן לפעם הבאה שתהיה בעיה. אז הוא אוגר שומן לפעם הבאה. אתה עדיין עייף, ועולה חזרה את מה שאיבדת ויותר.
זה מה שקורה אם מאזן הקלוריות יותר מידי שלילי.
אם אתה במאזן קלוריות שלילי במידה הנכונה, הגוף מצליח לפרק שומנים עודפים לאנרגיה לפי מה שחסר לך, ומצליח להשיג מתוכו את האנרגיה שאתה צריך בשביל לתפקד. ככה יורדים במשקל.
עכשיו, פעם אחת לא תשפיע על כל הדיאטה. הגוף פשוט לא ישרוף את שומנים כדי להשלים את האנרגיה, ואם הוא היה צריך גם להמיר את האוכל לשומן, בקושי יראו את זה. מה שצריך לעשות זה להיכנס למאזן קלורי שלילי שוב, ולהוריד את השומן.
אבל אם לא תאכל בכלל כעונש, הגוף יכנס לפאניקה. ואז יש גם יותר סיכוי ששוב תחרוג מהדיאטה, וששוב תעניש את עצמך, ותיכנס ללופ אינסופי שבסופו תצא במשקל יותר גדול מבהתחלה. זה לא בהכרח יקרה, אבל זה יכול לקרות וזה קורה.
אין דבר כזה קלוריות לא בריאות, אבל יש דבר כזה מזון לא בריא. כשחומרים שמזיקים לגוף נמצאים באוכל. הקלוריות הן אותן קלוריות, פשוט יחידת מידה של אנרגיה, אבל החומרים מהן הקלוריות מופקות שונים.
ולך לאכול עכשיו! אתה רק תזיק לעצמך. אם לא היית עושה ספורט אז במילא, אבל אתה מתאמן, אתה זקוק לאנרגיה הזאת.
תאמת שמעתי שזה ממש טוב לאכול רק בחלק אחד של היום ארוחה מאוד גדולה
להפך, עדיף לאכול ארוחות קטנות מחולקות לאורך היום. ארוחה אחת גדולה מכבידה על הגוף, הגוף לא יכול לעכל את כל המזון וממיר אותו לשומן.
אני חושבת שאתה צריך לאזן בין תזונה נכונה לכושר
באותו הנושא: