16 תשובות
כי הם לא באמת מאמינים בדת באופן מלא.
זה תלוי בזרם.
למשל מסורתיים שומרים את המסורת ותלוי כמה הם חזקים...
לרוב הם יסעו בשבת.
ישמרו כשרות.
יחגגו מועדים חגים.
יצומו את הצומות.
ולא יעבדו בשבת.
על זה נאמר "איש איש באמונתו יחייה".
כי יש הבדל בין רק להאמין בה' לבין להאמין+לקיים את הדברים שהוא אומר.
אפשר להאמין רק בקיום שלו.
אפשר להאמין בקיום שלו ובתורה ואז בדר"כ מקיימים את מה שרשום שם.
אבל ברגע שמאמינים רק בה' אין בדיוק התחייבות להאמין בתורה / כל דבר כזה.
אני מאמינה בה', אני שומרת מסורת אבל אני רוצה לחיות בדרך שלי.
יש הרבה שלא באמת מודעים לחשיבות של כזה או שהם סתם מתעצלים...
שמירת שבת היא חיוב גמור מהתורה ובתורה מפורטות מלאכות שאסור לעשות בשבת.
ואין פסוק כזה איש איש באמונתו יחיה, יש צדיק באמונתו יחיה.
אז ככה.
עצם זה שהם מאמינים בקיומו יבוא עליהם שכר.אסור לשפוט את מי שלא מקיים את תורת ה' מכיוון שהם תינוקות שנישבו אנחנו יכולים לקוות ולהתפלל למענם שבעזרת ה יצליחו להתחבר לתורה חלקיים את מצוותיה.אני אישית גאה בזה שהם מאמינים לפחות ולא חלילה אתאיסטים...
אני מסורתית.
חוגגת חגים, שומרת כשרות, צמה את הצומות, לא מדליקה אש בשבת.
אבל מעבר לזה אני כבר לא מסוגלת .
Aelon, בתור אתאיסט גמור אני יודע שאלוהים ציווה לשמור את השבת. זה רשום בעשרת הדיברות אתה יודע.
פשוט עצוב שאתם עאלק מכירים את היהדות ומאמינים בה, אבל כולכם חאפרים ולא מבינים בזה כלום.
^ שמע אני יודעת שצריך לשמור שבת והכל אבל אני לא מסוגלת . זה הכל .
לא בעניין של לפגוע או משהו, אבל רק שתדעי שמבחינת החרדים אתם לא יהודים, ככה שזה לא משנה מבחינתם כמה מצוות אתם מקיימים או לא מקיימים. גם החובשי כיפה לא יהודים מבחינתם. אני שמעתי על הרב הראשי של איזו עיר (נראה לי שזו הייתה אשדוד, לא סגור על זה) שאיחל דברים רעים לחובשי הכיפה, כשראש העיר שלו הוא בעצמו כזה. (זה עדיין לא מפריע לראש העיר לנשק לו את היד ולהתחנף אליו, העיקר שהחרדים שבעיר שלו לא יהפכו לו אותה.)
אני כן מנשקת מזוזה אבל לא שומרת שבת..
אני מאמינה בכתוב לא בפרושים.. אני לא מאמינה ברבנים וכאלה.
כל מה שכתוב זה לנוח בשבת ולא להדליק אש..
אף אחד לא אמר לי לא להיות בטלפון שלי. אףאחד לא אמר לי שאסור לי להשתמש בחשמל אז לא היה חשמלל. לא לנסוע אני מבינה אבל חאלס אנחנו בשנות ה2000 אנ מאמינה בו באמונה שלמה אבל לא בכל המסביב.
מה זה משנה מה הם מבחינת החרדים או כל אדם אחר בעולם? קודם כל ולפני הכל הכי חשוב להיות בן אדם, אדם בעל ערכים ודרך ארץ. דבר שני, זה לא באמת משנה מה אחרים חושבים, הדבר היחידי שחשוב בכל הסיפור הזה זה בורא עולם וזה הכל.
הוא היחידי שיכול לשפוט כל אחד ואחד מהם.
אדם יכול להיות חרדי ולא לעשות את הדברים מתוך אהבה, לא לשמור על דרך ארץ ועל ערכים ועל כבוד. יכול לשבת כל היום ללמוד תורה אבל כל עוד הוא לא מתנהג כמו בן אדם, זה לא משנה כלום.
ברוך השם יש לנו בורא לעולם הזה ואף אחר אחר לא שליח שלו או משהו ואף אחד לא יכול להגיד מי יותר יהודי ומי פחות יהודי.
מי שמרשה לעצמו להגיד דבר כזה, חושב שהוא הכי טוב שיש ושהוא עושה הכל טוב וכמו שצריך וזה פסול ומבוטל כל הגאווה העצמית הזאת. אדם מאמין באמת יודע שכל מה שיש לו הוא קיבל מהשם, והוא גם יודע שלא משנה כמה ילמד תורה וישמור מצוות עדיין זה לא הופך אותו לאיזה צדיק גדול שמגיע לו הכל. כמו שהשם נתן יכול גם לקחת...
לגבי השאלה, אני חושבת שיש הרבה אנשים שמאמינים באלוקים ואולי רוצים לשמור שבת אבל פשוט לא מסוגלים לזה, בכל זאת זה קשה בייחוד לכאלה שלא קיבלו חינוך לזה מגיל קטן.
כשבבת אחת אתה מנסה לשנות את החיים שלך ב180 מעלות אז אתה נופל. בגלל זה לדעתי אדם שרוצה לשמור שבת צריך לאט לאט, להתחיל עם הדלקת נרות ואז להוסיף עוד דבר ועוד דבר ועוד דבר.. מלבד זאת, יש אנשים שפשוט לא מעוניינים לשמור שבת ורוצים לעשות כל מיני דברים שנחשבים בעיניהם כמהנים.
אני חייבת לענות למישהי שכאן רשמה שפעם לא היה זה ואנחנו כבר בשנות ה2000 וכדומה..
דבר ראשון, אני לא אומרת את זה כדי לנסות לשכנע אותך לשמור שבת אבל את צריכה להבין שהשם יודע מה הולך לקרות בעתיד. התורה לא ניתנה לזמן מסוים, התורה היא נצחית. זה לא תירוץ להגיד שזה היה בתקופה אחרת, השם יודע מה טוב בשבילנו ובוודאי שיודע את מה שעומד לקרות ולכן האמין שזה הטוב עבורנו.
מי שלא שומר שבת לא יבין את זה, את העונג שיש בשבת ואת היכולת הזאת סוף סוף להתנתק מכל העולם הגשמי הזה, שאנחנו עסוקים יותר בפלאפון שלנו מלהיות בני אדם וסוף סוף מגיעה השבת ואתה מתחבר לקדושה, אתה מתחבר למי שאתה, אתה מתעסק בדברים חשובים באמת. לשמור שבת זו זכות מאוד גדולה, כמו שאלוקים נתן לי את היכולת ואת הכוחות לעשות זאת אני מאחלת שכל אחד יבקש שבורא עולם יתן לו את הכוחות לשמור שבת ותזכו לעולם מלא באור.
מה הקשר אפשר להבין , ?!?!?
עצה טובה, דיברת אלי?
לא קראתי הכל ואני יודע מה את רוצה להגיד.
הבעיה היא שיש כאלה שכל כך מהללים את החרדים, חושבים שהם צדיקים, שהם תורמים למדינה, שמגיע להם פטור משירות חובה אבל הם אוכלים לוקש אחד גדול.
צדיקים הם בטח לא. יש חלק גדול מהם שאונס, גונב כספים, ממליץ לאנשים הצעות הזויות בשם בדת ומתחמן את העולם ואחותו רק בשביל שהוא ייצא "נקי".
תורמים למדינה - יש צורך לפרט? הם לא משלמי מיסים, הם רק עושקים כספים במיליונים (!!) מהמדינה, רק מתלוננים כמה רע להם והם "מסכנים". (עאלק מסכנים, על כל ילד שהם משריצים הם מקבלים 2000 ש"ח בחודש מהכספים שכולם פה משלמים.)
לא רוצים צה"ל, לא צריך! תתרמו במשהו אחר חוץ מלשבת כל היום בישיבה ולהזדיין עם זה שיושב לידך.
אז כל זה קשור כי יש כאלה שעדיין חושבים שהם תורמים במשהו ושהם אוהבים את היהודים הפחות חזקים, אבל בתכל'ס הם היו שורפים את כולכם כי אתם מדברים בשפת הקודש שמתאימה לתפילה בלבד, כי אתם לא מקיימים את תרי"ג המצוות של היהדות, כי אתם/ן הולכים/ות לא צנוע. אז אם אתם חושבים שהם אוהבים אתכם, הנה, קיבלתם את האמת וככל שעוברים השנים המצב לא נהיה יותר טוב, להפך.
בעוד 20 שנה כשהם יהיו הרוב פה, אל תגידו שלא אמרנו לכם.
אני מאמינה שהדת הומצאה בידי אנשים. אבל יש כוח שנקרא אלוהים, וזה מה שאני מאמינה בו.
אנונימית