12 תשובות
אתה כל כך צודק.אבל בדרך כלל מי שלא מאמין באלוקים גם לא שש ושמח בהיותו אזרח במדינת ישראל...ולא מכלילה.
אני תמיד אומרת לאנשים שאומרים למה אלוקים "עושה לנו רע אם אנחנו הילדים שלו" אני תמיד עונה.כמו שאנחנו לא הילדים המקסימים והטובים שאלוקים רצה שנהיה ככה הוא לא אמור להיות איתנו טובים. וכל העונשים האלה זה בעצם לעורר אותנו כמו שאמא ואבא לפעמיים כועסים זה מאהבה.לחנך אותנו.אל תצפה שהרבה יבינו את זה פה
כל עניין הדתות בינהם(הכלל) שאת העונש מקבלים בעולם הבא כנל השכר. העולם הזה הוא מין תחנה של אוטובוס ודרכו אתה יוצר את הכרטיס שלך לאוטובוס שלך לזמן שלך ולשעה שלך(כדרך המשל)
שואל השאלה:
פסיכולוג, על "ברכת ה'" אם היה בין דין והיו עדים והתראה היית חייב מיתה כמו שעשו לבנה של שולמית בת דברי, כמו שכתוב בסוף פרשת "אמור". בכל אופן, "תני דבי חזקיה מיום שחרב בית המקדש אף על פי שבטלה סנהדרי ארבע מיתות לא בטלו לא בטלו והא בטלו אלא דין ארבע מיתות לא בטלו מי שנתחייב סקילה או נופל מן הגג או חיה דורסתו מי שנתחייב שריפה או נופל בדליקה או נחש מכישו מי שנתחייב הריגה או נמסר למלכות או ליסטין באין עליו מי שנתחייב חנק או טובע בנהר או מת בסרונכי" (סנהדרין לז עמוד ב).
כן אבל אתה מבין שזה לא קורה נכון? אני לא הולך למות בקרוב על ידי אף אחד ולכן לאף אחד לא אכפת לעבןר על חוקי התורה, כי זה לא נכון
שואל השאלה:
התורה היא אלוקית ולא שייך להאשים אותה ב"חוסר צדק, חס ושלום, וכן לא שייך "להתקדם" ממנה, חס ושלום, להפך, זה נסיגה מן התורה. אנחנו גם וודאי שלא יותר חכמים ורחמנים יותר מהקב"ה ואם היוא קבע עונשים מסוימים - אז הוא ידוע שכך הוא הכי הגון. בנוגע לעונשי המוות זה שייך רק שיש סנהדרין וגם אז אם זה היה קורה בפועל פעם ב-70 שנה אותי בין דין היה נקרא "קטלני" (עיינו במכות ז.)
כי אין באמת אך עונש על עבירה של חוקי התורה.
אני הרגע אכלתי בשר עם חלב, נשאתי את שם השם לשב וקיללתי אותו, מה יעשו לי?
עובר בקטע של תינוק שלא נולד?
הרבה דברים השתנו מאז תקופת התורה. וזה נראה גם לא הומוניטרי לסקול למוות אישה שבגדה. הצעד היותר חכם שעליו הגיעו זה פרידה, או גירושים במידה ונשואים.
כדי שאני יגיד על משהו "לא נכון" אני הייתי נותן ראיה כדי להוכיח את דבריי אבל מצד שני לא הייתי יכול להאחז בה הרבה כי איתו אי אפשר להלחם. רבים וגדולים ממכם פי אלף ניסו וללא הצלחה :)
שואל השאלה:
פסיכולוג, איך אתה יודע אם תשאר עוד רגע בחיים? לא סתם חכמים אמרו לנו כל יום לחזור בתשובה, כי האדם אינו יודע את יום מותו.
"הוּא הָיָה אוֹמֵר, עֲשֵׂה רְצוֹנוֹ כִּרְצוֹנֶךָ, כְּדֵי שֶׁיַּעֲשֶׂה רְצוֹנְךָ כִּרְצוֹנוֹ. בַּטֵּל רְצוֹנְךָ מִפְּנֵי רְצוֹנוֹ, כְּדֵי שֶׁיְּבַטֵּל רְצוֹן אֲחֵרִים מִפְּנֵי רְצוֹנֶךָ. הִלֵּל אוֹמֵר, אַל תִּפְרוֹשׁ מִן הַצִּבּוּר, וְאַל תַּאֲמֵן בְּעַצְמָךְ עַד יוֹם מוֹתָךְ, וְאַל תָּדִין אֶת חֲבֵרָךְ עַד שֶׁתַּגִּיעַ לִמְקוֹמוֹ, וְאַל תֹּאמַר דָּבָר שֶׁאִי אֶפְשָׁר לִשְׁמוֹעַ שֶׁסּוֹפוֹ לְהִשָּׁמַע. וְאַל תֹּאמַר לִכְשֶׁאֶפָּנֶה אֶשְׁנֶה, שֶׁמָּא לֹא תִפָּנֶה:"
שואל השאלה:
וזה "נורמלי"? "התירוץ" הזה הוא יותר חמור מן הקושיא, כי להתכחש לבורא עולם שברא עולם מסודר שרק בורא עולם שהוא כל יכול יכל לברוא בצורה הכי טובה לבני אדם ואפילו לבעלי חיים ולצמחים והתגלה אלינו לעיני כל העם (הרי לא שייך "להמציא" דבר כזה אם לאקרה, חס ושלום") - זה דבר הזוי ביותר וכפיות טובה.
לא כולם מאמינים באלוהים...