18 תשובות
לדעתם מה שהם מאמינים בו זה אמיתי בידיוק כמו שלדעתך זה לא אמיתי.
מאותה סיבה שאתה מאמין שזה לא אמיתי
כי יש לנו מסורת של הוכחות שזה אמת...
שואל השאלה:
איזה אמת
לכי תאמיני לאיזה משה שלקח פטריות הזייה
אנונימי
אבל זה כל הקטע, שיש הבדל, ביהדות כל העם נכח בקבלת התורה...
נראה לך שמשה רבנו (אדון הנביאים ואתה מעיז לזלזל בכבודו ולא לוקח לקח ממרים שלקתה בגופה והיא לא זלזלה בו, אלא השוותה אותו לשאר הנביאים. כל שכן שאתה תענש). לגופו של עניין: משה רבנו לא "מכר" כלום לעם ישראל, כל העם שמעו מה שה' אומר למשה, עיין בהלכות יסודות התורה, תחילת פרק ח:
" משה רבנו--לא האמינו בו ישראל, מפני האותות שעשה: שהמאמין על פי האותות--יש בליבו דופי, שאפשר שייעשה האות בלאט וכישוף. אלא כל האותות שעשה במדבר, לפי הצורך עשאן--לא להביא ראיה על הנבואה: צרך להשקיע את המצריים, קרע את הים והצלילם בו. צרכנו למזון, הוריד לנו את המן. צמאו, בקע להם את האבן. כפרו בו עדת קורח, בלעה אותם הארץ. וכן, שאר כל האותות.

ובמה האמינו בו, במעמד הר סיניי: שעינינו ראו, ולא זר, ואוזנינו שמעו, ולא אחר--האש והקולות והלפידים. והוא ניגש אל הערפל, והקול מדבר אליו; ואנו שומעים: משה, משה--לך אמור להם כך וכך. וכן הוא אומר "פנים בפנים, דיבר ה' עימכם" (דברים ה,ד), ונאמר "לא את אבותינו, כרת ה' את הברית הזאת" (דברים ה,ג).

ומניין שבמעמד הר סיניי לבדו, היא הראיה לנבואתו שהיא אמת שאין בו דופי--שנאמר "הנה אנוכי בא אליך בעב הענן, בעבור ישמע העם בדברי עימך, וגם בך יאמינו לעולם" (שמות יט,ט): מכלל שקודם דבר זה, לא האמינו בו נאמנות שהיא עומדת לעולם, אלא נאמנות שיש אחריה הרהור ומחשבה" (הלכות יסודי התורה, פרק ח, הלכה א).
שואל השאלה:
וואו איזה תשובה חופרת
אתה לא תשכנע אותי לפי פסוקים מהתנך וזה
לא מאמין למילה ממה שרשום שם
כל זה ספר בדיוני הכי מצליח בעולם
אנונימי
דמיונות: הרי אי אפשר לשכנע את כל ה' שהם שומעים את קול ה' יתברך אם זה לא קורה.
תוצאה עושה עבודת קודש באתר
אשריך!
כי זה לא פשוט להודות שחיית בשקר כל החיים שלך, ושמה שאתה מאמין בו הוא לא יותר משקר? ברצינות אתה אומר את זה כאילו זה משהו פשוט לעשות... אנשים בונים חיים שלמים על האמונה שלהם.
"אבל זה כל הקטע, שיש הבדל, ביהדות כל העם נכח בקבלת התורה" - לא. ביהדות יש סיפור שכל העם נכח בקבלת התורה. סיפורים יש בכל דת (אגב, גם סיפורים כאלו, זהו לא סיפור ייחודי לעם היהודי). סיפור אחד על 600,000 אנשים ממש לא שווה ל 600,000 סיפורים, ו"טיעון העד" הוא חלש ביותר מבחינה לוגית.
לא שייך שסתם איזה סיפור שקרה (ועוד שמיעת קול האלוקים) לעם ישלם יכנס להיסטוריה של עם שלם מבלי שיקרה באמת. מה זה פה חלש זה הנסיונות של הכופרים להמציא כל מיני "הסברים" ל"השתלה" על העבודה של מעמד הר סיני וזה כבר אמונה בקונספירציה של עם שלם...
יש המון סיבות לאמונה: חוסר השכלה במדע, חוסר במוטיבציה וסקרנות להטיל ספק,משטר חינוך קפדני, משבר קשה ועוד.
בכל מקרה, כל עוד זה לא נתפס כ"הזוי" להאמין בישות על טבעית שאין לה שום ראיות אנשים לא יפסיקו להאמין בכך.
למה אנשים לא מאמינים בחדי קרן? לא כי זה "לא הגיוני", זה הגיוני בדיוק כמו קיום של ישות על טבעית, לשתי הדברים אין ראיות והוכחות, אף אחד מהמאמינים לא יכול לומר למישהו שמאמין בחדי קרן שהוא מטורף מהסיבה הפשוטה שאותו דבר יכול להגיד מי שמאמין בחדי קרן לאדם שמאמין באלוהים, פשוט חדי קרן נתפסים כרוב כדבר "הזוי" ואלוהים לא.
קצת חשיבה ספקנית ואפשר להגיע למסקנה ששתי האמונות חסרות כל בסיס וחסרות כל שמץ של ראיה ואין שום טעם להאמין בהן.
שכל אחד מהמאמינים, ולא משנה במה או במי, ישאל את עצמו למה הוא לא מאמין באל אחר ממה שהוא מאמין עכשיו או בחדי קרן ויגלה שכל מה שהוא אומר אפשר לומר גם על מה שהוא מאמין בו עכשיו.
תוצאה, יש עוד עמים שבכתבי הקודש שלהם מסופר על התגלות אלוהית לכל העם, אז בעצם אתה טוען שיש עוד אלוהים מלבד האל שלנו! זה לא עובר על איזה דיבר שניים או שלושה?
ויותר מזה, זה הופך אותך לכופר, ולשיטתך מאפשר באופן מוסרי ביותר להתחיל להשפיל אותך. נדמה לי שאפילו אמרת שזו מצווה.
רודף האמת,
1. מי העמים האלה?
2. איך התורה לקחה אחריות על שאין עוד עמים כאלה עם סיפורים כאלה, אם הדבר ניתן להפרכה מצד המציאות?
1. לא חסרים עמים כאלו, תחפש בגוגל לא צריך מעבר.
2. לא הבנתי.
רק תסמן מתי אפשר להתחיל בהשפלות, כן? :)