24 תשובות
אהה זה זה שחושב שאטאיסט יותר גרוע מרוצח... תקשיב
הדת ממש לא מעניינת אותי
לאף אטאיסט לא אכפת ממה שיש לך לומר
ולא תצליח לשכנע אף אחד
אז דיי
שואל השאלה:
מי שזה לא מעניין אותו, אז השאלה הזאת היא לא בשבילו, מה בעיה להבין את זה? זה שהכופרים לא רוצים את האמת - זה דבר ברור, כי האמת מחייבת אותם. מה שכן, אם יש אנשים מבולבלים שרוצים תשובות - זה יכול לעזור להם.
נ.ב. סתם ככה שתדעו, שהיה פה מישהו שרצה לדון על זה (אתמול), אז היום שאלתי על זה שאלה.
בן אדם תן לאנשים להאמין למה שהם רוצים בלי לקרוא להם כופרים או לכתוב "שהאמת מחייבת אותם". שום אמת לא מחייבת אותי, אני אעשה מה שאני מאמינה בו וגם אם יש אלוהים הוא היחיד שישפוט אותנו. אין לך שום זכות להגיד דברים כאלה. דרך ארץ קדמה לתורה.
אנונימית
וואו , מצטערת לא הצלחתי לקרוא את כל זה, מה הפואנטה?
תקשיב
כתבת יותר מידי
תנסה לסכם את זה לשאלה אחת ברורה
שואל השאלה:
אכן, מי שאין מאמין באלוקים (או אפילו מאמין בו וגם מאמין בכל התורה חוץ מדבר אחד) - נקרא כופר. זה לא המצאה שלי. עייני בפרק חלק במסכת סנהדרין (דף צט עמוד ב). אז מה זה אין את הזכות להגיד את זה? זה התורה אמרה , לא אני. אם את אומרת שאת תאמיני במה שאת וצרה שתעשי מה שאת רוצה - את מרדנית ויחס אלייך אמור להיות בהתאם. והקשר בין הדברים שלך לזה שחכמים גילו לנו ש"דרך ארץ קדמה לתורה" (תנא דבי אליהו רבה א). את לא מקבלת על עצמך את התורה ועוד מתשמשת במאמר של חכמים שלא בהקשרו? מה זאת הצביעות הזאת?
אולי תמצא חיים מחוץ לסטיפס? באמת...
מתי תבין שלא תשכנע אף אחד?
באמת שוויתרתי על לנסות לדבר איתך. את/ה האדם הכי צר עין ששמעתי בחיי. אי אפשר להכריח אנשים להאמין באמונה כלשהיא. ובמקום להציג את הצדדים היפים של התורה אתה רק עושה לך ולחברה החרדית נזק רב. אני בטוחה שעשרות ראו את השאלות המפקופקות שלך והזדעזע מהן, מה שהרחיק אותם מהדת יותר. אתה עושה רק נזק. לאלוהים ישלם לך על הפגיעה. תודה רבה על שהראית לי כמה צרי עין הם האנשים בחברה החרדית, וכמה שאני מעדיפה להתרחק מהדת. ואני מאוד מקווה ש"אלוהים" עוד יוכיח לך כי להיות אדם טוב, מקבל שהולך בדרך הישר זאת הדרך הנכונה ואילו לעודד פגיעה באנשים ופגיעה באמונתם (כמוך) היא הדרך הלא נכונה. תודה רבה ולהתראות.
שואל השאלה:
אלוקים לא אמר לקבל את האנשים שלא מאמינים בו, להפך הוא אמר להוקיע אותם ואני יכול להוכיח לך את זה מהמון מקורות. אין פה שום צרות עין, אלא ביעור הרע. לא כתבתי פה שום דבר שהוא לא נכון.
אז איך זה שמכל האתר אתה היחיד שליטרלי שונא אנשים שלא מאמינים כמוך? דיי כבר בחייאת עזוב אותנו נו
שואל השאלה:
מטר 90 שוקלת קילו. כמה להוריד?, לגבי עמלק יש ציווי על השמדה כללית:
"תִּמְחֶה אֶת-זֵכֶר עֲמָלֵק מִתַּחַת הַשָּׁמָיִם לֹא תִּשְׁכָּח" (דברים כה, יט). שאול המלך נכשל בכך שמחל על מאן של עמלק למרות הציווי. הציווי היה:
" עַתָּה לֵךְ וְהִכִּיתָה אֶת-עֲמָלֵק, וְהַחֲרַמְתֶּם אֶת-כָּל-אֲשֶׁר-לוֹ, וְלֹא תַחְמֹל, עָלָיו; וְהֵמַתָּה מֵאִישׁ עַד-אִשָּׁה, מֵעֹלֵל וְעַד-יוֹנֵק, מִשּׁוֹר וְעַד-שֶׂה, מִגָּמָל וְעַד-חֲמוֹר" (שמואל א פרק טו, פסוק ג).

כישלון של שאול: "וַיַּחְמֹל שָׁאוּל וְהָעָם עַל-אֲגָג, וְעַל-מֵיטַב הַצֹּאן וְהַבָּקָר וְהַמִּשְׁנִים וְעַל-הַכָּרִים וְעַל-כָּל-הַטּוֹב, וְלֹא אָבוּ, הַחֲרִימָם; וְכָל-הַמְּלָאכָה נְמִבְזָה וְנָמֵס, אֹתָהּ הֶחֱרִימוּ" (שמואל א פרק טו, ט).

תגובת ה' יתברך: "וַיְהִי, דְּבַר-יְהוָה, אֶל-שְׁמוּאֵל, לֵאמֹר. נִחַמְתִּי, כִּי-הִמְלַכְתִּי אֶת-שָׁאוּל לְמֶלֶךְ--כִּי-שָׁב מֵאַחֲרַי, וְאֶת-דְּבָרַי לֹא הֵקִים; וַיִּחַר, לִשְׁמוּאֵל, וַיִּזְעַק אֶל-יְהוָה, כָּל-הַלָּיְלָה" (שמואל א פרק טו, פסוקים י-יא).

מסקנה: אין מקום לרחמנות נגד ציווי ה'.

גם בשבעת העמים יש ציווי (אלא אם כן הן יקבלו על עצמם שבע מצצות בני נח ולעבוד את ישראל ולעלות לו מס וכשל שכן שאם יקבלו על עצמם להתגייר) שלא לחיות כל נשמה:

"רַק, מֵעָרֵי הָעַמִּים הָאֵלֶּה, אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, נֹתֵן לְךָ נַחֲלָה--לֹא תְחַיֶּה, כָּל-נְשָׁמָה. כִּי-הַחֲרֵם תַּחֲרִימֵם, הַחִתִּי וְהָאֱמֹרִי הַכְּנַעֲנִי וְהַפְּרִזִּי, הַחִוִּי, וְהַיְבוּסִי--כַּאֲשֶׁר צִוְּךָ, יְהוָה אֱלֹהֶיךָ. לְמַעַן, אֲשֶׁר לֹא-יְלַמְּדוּ אֶתְכֶם לַעֲשׂוֹת, כְּכֹל תּוֹעֲבֹתָם, אֲשֶׁר עָשׂוּ לֵאלֹהֵיהֶם; וַחֲטָאתֶם, לַיהוָה אֱלֹהֵיכֶם" (דברים כ, פסוקים טז-יח).

שהיתה מלחמת מדין משה כעס על כך שלא הרגו את הנקבות: "וַיִּקְצֹף מֹשֶׁה, עַל פְּקוּדֵי הֶחָיִל, שָׂרֵי הָאֲלָפִים וְשָׂרֵי הַמֵּאוֹת, הַבָּאִים מִצְּבָא הַמִּלְחָמָה. וַיֹּאמֶר אֲלֵיהֶם, מֹשֶׁה: הַחִיִּיתֶם, כָּל-נְקֵבָה. הֵן הֵנָּה הָיוּ לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל, בִּדְבַר בִּלְעָם, לִמְסָר-מַעַל בַּיהוָה, עַל-דְּבַר-פְּעוֹר; וַתְּהִי הַמַּגֵּפָה, בַּעֲדַת יְהוָה. וְעַתָּה, הִרְגוּ כָל-זָכָר בַּטָּף; וְכָל-אִשָּׁה, יֹדַעַת אִישׁ לְמִשְׁכַּב זָכָר--הֲרֹגוּ" (במדבר לא, פסוקים יד-יז).
שואל השאלה:
אם אדם לא שונא את הכופרים כפי שדורת ההלכה, אז הקושיא צריכה להיות עליהם ולא עלי. תשאלו אותם, מה אתם רוצים ממני? מה לעשות שרוב העולם משובש, אני לא מדבר דווקא הגויים, אלא בימינו גם בתוך עם ישראל, ולאו דווקא "חילוניים" (שזה פשוט) אלא גם אלה שקוראים לעצמם דתיים. מה לעשות יש הרבה אנשים שטוענים "אני דתי, אבל לא שומר נגיעה" (מה זה שטויות האלה? חלק מהדת - זה שמירת נגיעה, ואם הוא לא שומר נגיעה, אז הוא לפחות "מומר לדבר אחד" (עיינו ב"שערי תשובה", חלק א, סימן ו)). ולא רק, כם גם רוב העולם "החרדי" רקחוק מללכת בדרך האמת (אני אומר את זה חרדי שמבין): הרוב אוכל נבילות וטריפות, יש דעות משובשות ועוד כל מיני דברים שאין גם מקום לפרטם. מה שמשנה, זה מה שהתורה אומרת וצריך לבדוק על פיה עם מי האמת וללכת על פי זה.
תוצאה.
לפחות בדבר אחד אני תומך בך.
בזה שאתה מציג את הפנים האמיתיות של הדת היהודית וההלכה.
לרוב היהודים בארץ ובעולם אין באמת מושג מה היהדות חושבת עליהם,
הם חושבים שזו דת של שלום, חמלה, אהבה.
ואתה לפחות דואג להכיר להם גם על מה באמת מדובר ביהדות.
אנשים לא מבינים שכול מקושש זרדים תמים בשבת דינו סקילה..כי זה מה שכתוב בתורה.
מישהו באמת צריך להעיר אותם ולהראות להם עד כמה היהדות גם היא אכזרית וברברית ביסודה, ועד כמה פג תוקפה בעולם המודרני והשואף לשיווין וחופש בו אנו חיים.
אז ישר כח :)
טוב... אם זה מה שאתם מאמינים בו לכו תשמידו יותר מ99% מהעולם רק כי הם שונים. צדיקים גדולים אתם.
אלוהים גם אמר שצריך לדאוג לגויים, כל הנביאים הסכימו על עליונות המוסר על הדת, אלוהים עשה חוקי מלחמה וקבע שאין לפגוע בנשים וילדים של האויב בלי קשר לדת שלהם...
שואל השאלה:
life on mars, אתה בסדר? מה זה "עזוב אותך מאלוקים והמקורות"? בתור יהודי שעושה את רצון ה', אני וודאי שאמור לעשות את מה שה' רוצה ולא מה שאחרים רוצים. הוא אדון של כולנו ואין אף אחד מעליו. מה "מוסרי או מוסרי"? הקב"ה הוא נותן לנו את המוסר האמיתי ביותר? אתה חושב שאתה תלמד את הקב"ה את מוסר במום לקבל את המוסר שהוא מסר לנו? להביות דתי - זה לקבל את הדת איך שהיא, ובוודאי שזה כולל את שנאת הכופרים והוקעתם. ובפרט שאני יודע שזה אמת ואף אחד אחר לא יכול להכויח הפוך.
שואל השאלה:
הנה הסדרה שנוגעת לשאלה בקישור המצורף.
https://rationalbelief.org.il/tag/%d7%9c%d7%90%d7%95%d7%a8-%d7%a1%d7%93%d7%a8%d7%94/
מדהים כמה זמן וכסף משקיע ארגון ערכים בשטיפת מח מיסיונרית, ובכתיבת מאמרים רבים ומסולפים לחלוטין.
אילו רק מאמצים רבים אלו היו מושקעים במשהו שיכול להביא תועלת לעולם היה הרבה יותר טוב...
שואל השאלה:
שאלה נגדית: למה יש כל כך הרבה אתרי כפירה שכולם כותבים כמעט אותם דברים ומסלפים את התורה בפרט בעניין מציאת ספר התורה ע"י חלקיהו הכהן ומפרשים את הקטע לשקר שעד זה אז עם ישראל לא ידע התורה, חס ושלום. סימן שזה חשוב להם להצדיק את השקר שלהם בכל מחיר, כי הסטרא אחרא יודעת שהסוף שלה מגיע ולכן היא נלחמת בכל הכח.
שאלה נוספת: יש משהו יותר חשבו מלדאוג להחזרה בתשובה של ם ישראל מה שאמור להביא את הגאולה השלימה כח "אין ישראל נגאלין אלא בתשובה"?
נ.ב. איזה "סילוף" מצאת כאן? להפך, מי שמסלף את הקטעים זה ביקרות המקרא ואתרי כפירה שמעתיק את דבריהם. מטרה העיקרית של האתר היא מענה לסילופים של אתרי כפירה שמבלבלים את הקוראים התמימים.
אף אחד לא מסלף שום דבר, מה שהבאת שם זה גיבוב תירוצים מעוקמים בדוחק על מנת להצדיק בכול מחיר את התוצאה הידועה מראש.
חקירה אמיתית אמורה להתבסס על הנחות בסיס ועובדות מבלי שהתוצאה תהיה ידועה מראש, דבר שלא ראיתי שנעשה באף מאמר שהבאת.

הסטרא אחרא ממש משקשק לאחרונה, אני גם מרגיש את זה.. הקרניים שלו כזה רועדות, והזנב האדום שלו מתנפנף, השטן הזה.

אגב אתה עדיין ממשך להתעלם מהאתגר הפשוט שהצעתי לך.
לבצע ניסוי מדעי פשוט ביותר שיוכיח אחת ולתמיד לכול הקהילה המדעית שהתורה אמת!
קח אלף אברכים מהכויילל הקרוב, ושכולם יפרישו מעשר כול חודש כמו שצריך, וכפי שכתוב הם כולם אמורים להתעשר, כפי שאלוהים ביקש והבטיח מפורשות. "עַשֵּׂר תְּעַשֵּׂר עשר בשביל שתתעשר".
"וּבְחָנ֤וּנִי נָא֙ בָּזֹ֔את אָמַ֖ר יְהֹוָ֣ה צְבָא֑וֹת אִם־לֹ֧א אֶפְתַּ֣ח לָכֶ֗ם אֵ֚ת אֲרֻבּ֣וֹת הַשָּׁמַ֔יִם וַהֲרִיקֹתִ֥י לָכֶ֛ם בְּרָכָ֖ה עַד־בְּלִי־דָֽי"

מאוד חשוב להחזיר את עם ישראל בתשובה, אז יאללה, די להתחמק, הניסוי הזה אמור להיות בעל חשיבות עליונה בעולם התורני, מיכוון שהוא יוכיח חד משמעית ומעל לכול בדל של ספק, שמשה אמת ותורתו אמת!
כול כך קל להביא את הגאולה בעזרת ניסוי מדעי אחד קל ופשוט..
מדוע אף אחד צדיק לא מרים את הכפפה?

וכשיתפרסמו תוצאות הניסוי המדעי הנורא פשוט הזה, שכמובן ינחל הצלחה חד משמעית כפי שאלוהים בעצמו מבטיח בתורה, אני הראשון שחוזר בתשובה!
הרי אף אחד מאיתנו לא חושד שאלוהים שיקר כשהוא הבטיח את זה..
שואל השאלה:
אכן, צריך להראות את התורה איך שהיא באמת. התורה היא באמת "דְּרָכֶיהָ דַרְכֵי-נֹעַם וְכָל-נְתִיבוֹתֶיהָ שָׁלוֹם" (משלי ג, פסוק יז) והלל אמר "דעלך סני לחברך לא תעביד זו היא כל התורה כולה ואידך פירושה הוא זיל גמור" (שבת לא עמוד א) ורבי עקיבא אמר "ואהבת לרעך כמוך: זה כלל גדול בתורה" (ירושלמי, נדרים, פרק ט, הלכה ד), אבל בשביל זה צריך להיות יהודי וכן כתב הרמב"ם: "וכאשר יאמין האדם אלה היסודות כולם, וְנִתְבָּרְרָה אמונתו בהם הוא נכנס בכלל ישראל. וּמִצְוָה לאהבו ולרחם עליו, וְלִנְהֹג עמו בכל מה שֶׁצִּוָּה השם יתברך איש לחבֵרו מן האהבה וְהָאַחֲוָה. ואפילו עשה מה שיכול מן העבירות מחמת הַתַּאֲוָה והתגברוּת הטבע הגרוע הוא נענש כפי חטאיו, אבל יש לו חלק לעולם הבא. והוא מפושעי ישראל.

וּכְשֶׁנִּתְקַלְקֵל לאדם יסוד מאלה היסודות הרי יָצָא מן הכלל וכפר בעיקר. ונקרא "מִין" וְ"אֶפִּיקוֹרוֹס" וְ"קוֹצֵץ בַּנְּטִיעוֹת". וּמִצְוָה לְשׂוֹנְאוֹ וּלְאַבְּדוֹ. ועליו נאמר (תהלים קלט כא): "הֲלוֹא מְשַׂנְאֶיךָ יְיָ אֶשְׂנָא, וּבִתְקוֹמְמֶיךָ אֶתְקוֹטָט". (הקדמת הרמב"ם לפירושו בפרק "חלק" במסכת סנהדרין)
התורה היא לכם הדורות, כפי שמבואר בתורה עצמה וכפי שביאר הרמב"ם:

"דבר ברור ומפורש בתורה, שהיא מצוה עומדת לעולם ולעולמי עולמים: אין לה לא שינוי, ולא גירעון ולא תוספת, שנאמר "את כל הדבר, אשר אנוכי מצווה אתכם--אותו תשמרו, לעשות: לא תוסף עליו, ולא תגרע ממנו" (דברים יג,א); ונאמר "והנגלות לנו ולבנינו, עד עולם--לעשות, את כל דברי התורה הזאת" (דברים כט,כח). הא למדת שכל דברי תורה, מצווין אנו לעשותן עד עולם; וכן הוא אומר "חוקת עולם לדורותיכם" (ויקרא ג,יז; ועוד שבעה מקומות), ונאמר "לא בשמיים, היא" (דברים ל,יב). הא למדת שאין נביא רשאי לחדש דבר, מעתה"
לפיכך אם יעמוד איש, בין מישראל בין מן האומות, ויעשה אות ומופת ויאמר שה' שלחו להוסיף מצוה, או לגרוע מצוה, או לפרש במצוה מן המצוות פירוש שלא שמענו ממשה, או שאמר שאותן המצוות שנצטוו בהן ישראל אינן לעולם ולדורי דורות אלא מצוות לפי זמן היו--הרי זה נביא שקר, שהרי בא להכחיש נבואתו של משה; ומיתתו בחנק, על שהזיד לדבר בשם ה' אשר לא ציווהו, שהוא ברוך שמו ציווה למשה שהמצוה הזאת "לנו ולבנינו, עד עולם" (דברים כט,כח), ו"לא איש אל ויכזב" (במדבר כג,יט)
(הלכות יסודי התורה, פרק ט, הלכה א)

"
כל מה שאתה כותב פה זה רק מראה על כמה אתה תלוי באל שלך ולא מסוגל להיות אדם עצמאי
אתה לא מסוגל לעשות דברים בעצמך
רק לפי אלוהים
מה תעזור לך השאלה הזאת?
אתה לא פאקינג מבין שתמיד יהיו אטאיסטים!
זה לא עומד להשתנות
ושאלות טיפשיות כמו שלך בסטיפס לא יעשו ולא ישפיע
למה המאמצים? רד לנו מהגב
שואל השאלה:
"כל מה שאתה כותב פה זה רק מראה על כמה אתה תלוי באל שלך ולא מסוגל להיות אדם עצמאי" בטח שלא, מה זה "עצמאי"? עצמאי מה', חס ושלום? אין דבר כזה.

"אתה לא מסוגל לעשות דברים בעצמך
רק לפי אלוהים"
ככה זה אמור להיות. ה' יודע מה הכי טוב בשבילי.

"מה תעזור לך השאלה הזאת?" השאלה אמורה לעזור לי רק בעקיפין (זכויות מהצלת האנשים מביבלבולים). השאלה הזאת אמורה לעזור לאנשים שמתבלבלים כתוצאה מקריאת החומר של הכופרים ואיך שהם מוציאים את הדברים מהקשרם ובפרט שמנסים להציג את הדברים כאילו עד דורו של יאשיהו עם ישראל לא ידע מה תורה וזה שקר גמור.

"אתה לא פאקינג מבין שתמיד יהיו אטאיסטים!
זה לא עומד להשתנות"

פה יש לך טעות. לאתאיסטים לא נשאר הרבה זמן: משיח צריך לבוא כל רגע והם פשוט לא ישארו. מי שישאר זה רק צדיקים: "" וְהָיָה הַנִּשְׁאָר בְּצִיּוֹן, וְהַנּוֹתָר בִּירוּשָׁלִַם--קָדוֹשׁ, יֵאָמֶר לוֹ: כָּל-הַכָּתוּב לַחַיִּים, בִּירוּשָׁלִָם" (ישעיה ד, פסוק ג). "וְעַמֵּךְ כֻּלָּם צַדִּיקִים, לְעוֹלָם יִירְשׁוּ אָרֶץ; נֵצֶר מטעו (מַטָּעַי) מַעֲשֵׂה יָדַי, לְהִתְפָּאֵר" (ישעיה ס, כא)

"ושאלות טיפשיות כמו שלך בסטיפס לא יעשו ולא ישפיע" מה אתה אומר? יש פה כופרים שממש מפחדים ממני...