5 תשובות
שאלה קשה... אני אבדוק
נסמן קילו תאנים בx
נסמן קילו ענבים בy
X=6+y
2x=2+3y
נחלק ב2 את האגף שלמטה
X=6+y
X=(2+3y)/2

ואז משווים את הראשון לשני כי שניהם שווים לx
y+6=(2+3y)/2
y+6=1+1.5y
0.5y=5
y=10
קילו ענבים עולה 10
נציב את y באחת הנוסחאות עם הx (לא משנה איזה)
X=6+10
X=16
אז קילו תאנים עולה 16 שח
מקווה שעשיתי נכון חחח ואם לא הבנת את תרשמי מאיפה לא הבנת
קילו ענבים x
קילו תאנים x+6
3 קילו ענבים 3x
2 קילו תאנים 2x+12
מכאן עושים משוואה ופותרים:
3x+2=2x+12
x=10
קילו ענבים 10 ש"ח
קילו תאנים 16 ש"ח
המחיר של 1 ק"ג ענבים = x
(קילוגרם תאנים עולה 6 שקלים יותר מקילוגרם ענבים)
המחיר של 1 ק"ג תאנים = x+6

(פשוט הכפלתי פי 2 את המחיר של קילוגרם תאנים)
המחיר של 2 ק"ג תאנים = 2x+12
(נתון לך שהוא גבוה ב2 שח מ3 ק"ג ענבים אז)
המחיר של 3 ק"ג ענבים = 2x+10

אבל, המחיר של 3 ק"ג ענבים הוא גם 3x כי בהתחלה הצבתי שקילוגרם אחד של ענבים הוא x.

אז צריך להשוות ביניהם (שנייהם שווים למחיר של 3 ק"ג ענבים)

3x=2x+10
פחות 2x בשני הצדדים
3x-2x=10
x=10

אז קילוגרם אחד של ענבים עולה 10 ש"ח.