10 תשובות
אין לך שום סיבה מוצקת להאשים אותו כאשר תמצאי תדברי איתה ותגידי לה שהדבר הזה לא חוקי ואם היא לא מזמינה את תזמיני
שואל השאלה:
אבל היא רוצה אותו וכנראה אם הוא יתחיל איתה היא תמשיך בשמחה
אנונימית
איזה כיתה אתן? ואיך הגעת למסקנה שהוא רוצה אותה גם?
שואל השאלה:
לא זה לא אמיתי רק שאלה רטורית
אנונימית
אה הבנתי.
אז אם זה היה אמיתי הייתי אומרת לך פשוט לא לעשות כלום כי עוד לא קרה כלום. במידה ויקרה את תצטרכי לנהל שיחה רצינית עם החברה על כמה זה שגוי ואם זה לא עוזר את יכולה לפנות להורים שלה, היא בהתחלה תשנא אותך אבל בסוף תבין.
שואל השאלה:
אבל אם זאת אהבת אמת אז מה הבעיה?
אנונימית
תשמעי, באופן עקרוני הראייה הכללית זה שהוא המורה שלה, סביר להניח גדול ממנה בהרבה שנים. מנצל אותה. אבל כל מקרה לגופו ואני מכירה באופן אישי זוג שהבחור היה המורה של האמא... ברור שאם מדובר בילדה בת 15 זה אסור ולא חוקי, אבל אם זאת מישהי בכיתה יב זה אולי קצת יותר מתקבל על הדעת אבל עדיין לא קביל ולא מוסרי כי מדובר במורה שמתעסק עם תלמידה שלו
לידע כללי, שאלה רטורית זה שהתשובה ידועה מראש, מה שאת מתכוונת זו שאלה תיאורטית, סיטואציה שיכולה לקרות אבל לא קרתה
קודם כל נראה לי שהתכוונת לשאלה היפוטתית, רטורית זו שאלה שהתשובה אליה מובנת מאליה ולא צריך לענות כמו- "נראה לך שזה בסדר מה שהולך פה?" (שזה נאמר בנימה שברור שהתשובה היא לא)
ולגבי השאלה- לא הייתי מתערבת יותר מדי, אני מבינה לפי זה שאת יודעת שהחברה דלוקה עליו שאתן מדברות על זה ביניכן, לכן הייתי מדברת איתה על זה ומוודאת שהיא לא מתכוונת לעשות עם זה שום דבר, לפחות לא בזמן שהיא ממשיכה ללמוד אצלו. שהוא יעשה מה שהוא יעשה אבל לפחות שלה יהיו גבולות.
ולגבי אהבת אמת- קשה לי להאמין אם פער הגילאים ביניהם גדול אבל בכל מקרה לא כשהם ביחסים של תלמיד ומורה, זה לא חוקי ויש לזה סיבה..
מה הקשר רטורי? תיאורטי. שאלה תיאורטית. אם זו שאלה רטורית אנחנו לא צריכים לענות כי זו שאלה שיודעים תתשובה עליה.
אנונימית