68 תשובות
שואל השאלה:
אז הדעה שלך די גזענית
אנונימית
מסכימה איתך.
זה בדיוק כמו שזה נחשב בסדר גמור להגיד למישהו "איכס איזה לבן אתה תשתזף דחוף", אבל אם מישהו יגיד "איכס איזה שחור אתה" כולם יורידו לו את הראש, והוא ייחשב לגזען מגעיל.
מי שעשה לי מינוס, אתה בעצמך יודע כמה שזה נכון...
נשבעת שאתה ממציע את זה.
בחיים לא ראיתי/שמעתי שאומרים לאנשים לא להגיד את זה. זה שזה קורה במעגל החברים שלך זה לא אומר שכל העולם ככה. קצת להשתמש בiq. רק קצת.
אנונימי
שואל השאלה:
בטח שהעולם ככה, תראי את כל הסרטונים ביוטיוב, כל הכתבות
אני ממש לא ממציאה את זה, הם חושבים שזה בסדר כי פעם רק האירופאים הלבנים נחשבו גזע נעלה וכאילו צריך להחזיר להם ולקפח אותם עכשיו
אנונימית
זה ספציפית נגד גברים לבנים אבל לבנים באופן כללי
תבדקו את המונח "white male" ביוטיוב ותראו מה קורה באמריקה ובעולם כרגע
per
המינוסים שלכם לא מפחידים.
לא זכור לי שפתחו movement של kkk נגד לבנים. תגובות רעות יש בכל מקום. ונגד שחורים/כההי עור זה הכי הרבה.

ממתי לא קיבלו אשכנזי לעבודה כי הוא אשכנזי? ממתי אמרו וואי אני מעדיף מראה אתיופי מאשר אשכנזי? ממתי זורקים דם של אשכנזים? מתי גנבו את התינוקות של האשכנזים לעדות אחרות?

אין שום גזענות, ואם יש, זה במעל החברים שלכם/בשכונות שלכם. העולם תמיד אהב ואוהב לבנים. אז ראיתם תגובות. נו? ועוד אומרים להם שהם נעלבים מהר. אתם רואים תגובות באתר זניח ונעלבים.
אנונימי
אל תביאו את אמריקה לפה. שם היה 400 שנה עבדות. ומי עשה את זה? נחשו.
פה זה ישראל. אנחנו סבלנו מגזענות, וסובלים. אתם 'סובלים' למשך שנייה וכבר נמאס לכם. איך אומרים. אל תשפוט עד שתכנס לנעלים של האחר.
אנונימית
בטח שכן... פתחו עכשיו והם נקראים "black lives matter". הם קבוצה שעושה הכל בשביל להגיד כמה לבנים גזענים למרות שאמריקה כרגע היא אולי בין המדינות הכי לא גזעניות ורק לפני כמה חודשים 3 מהם לקחו בחור אותיסט לבן והתעללו בו וצילמו את זה והעלו לאינרטנט

את מדברת גם על הארץ אז גם בארץ שנאת הלבנים קיים - "פרידמן" וכל מיני כינויים כאלה.
את עניין הדם זה היה בגלל עניין בריאותי ולא בגלל שמישהו שחור ואם אני לא טועה הפסיקו עם זה.. לגבי עניין התינוקות זה היה גזענות נכון... לפני כמה עשרות שנים ואשכנזים לא עושים את זה יותר.
per
גלגל, מה זה קשור^?
זה ידוע שמזרחים ואתיופים עברו הרבה גזענות.
אבל לנסות לפגוע בהפוכה ולהגיד כל שניה "לבן זה מכוער" "את נראת כמו קיר" בשביל להחזיר להם זה חכם לדעתך?

אגב, יש מלא שאומרים שהם מעדיפים אתיופיות על פני לבנות, את יכולה לראות את זה פה בשאלות על מראה ועדות.
באמריקה לא היה 400 שנה של עבדות זה היה פחות.. אמריקה אפילו לא בת 300... ועבדות הפסיקה לפני כמה עשרות שנים בערך אם אני מדייק... וגם שחורים העבידו שחורים אחרים ועמים אחרים... ושוב.. הפיתרון זה לא להיות גזענים גם אם אחרים היו או עדיין כן..

(מדהים יש בן אדם שעושה מינוס על זה שאני אומר לא להיות גזען.. לאן הגענו)
per
airbag - אף אחד לא מדבר על "גזענות ממסדית" אלא באופן כללי כולל אצל האזרחים..

אני מזרחי.. מה לעשות שאשכנזים עשו רושם אחרי הרבה עבודה בשביל להוכיח את עצמם ואנשים מהעדה שלי ועדות אחרות לא בהכרח.. מה לעשות? האם זה אומר שזה נכון לפסול אדם שהכישורים שלו מתאימים בלי לראות אחד על אחד אך הוא? לא... זה טעות.. הפסד של החברה.. אבל בתור מזרחי להתעלם מהדברים שבהם גרמנו לנו להראות ככה זה יהיה גרוע לנו.. עזבי אשכנזים..
per
אני לא יודעת אם זה משהו שרק אני עברתי..
אני למדתי ביסודי שכמעט כולם היו מרוקאים, ושנאו אותי שנאת מוות בגלל שאני אשכנזיה.
זה באמת משהו שלא קיים בשום מקום אחר?
קראו לי גבינה לבנה, אמרו לי שמרחמים עליי שנולדתי אשכנזיה ושאני מסכנה, ירדו עליי והרביצו לי.
אני יודעת שאם מישהו מזרחי ילמד בבית ספר של אשכנזים זה גם יקרה, אבל אל תגידו שאין בחברה גזענות לאשכנזים.
הם מראים גאווה כי הם חווים יותר גזענות בגלל מוצאם
ואנחנו לא
אנונימית
3 days grace הבית ספר שלי היה ברובו רוסי אשכנזי והיו מזרחים והמצב אצלנו היה מצוין היינו צוחקים אחד על השני על המוצא באווירה טובה - תימנים, פרסים, רוסים, אתיופים, עיראקים היה אווירה מצוינת.

אנונימית - באמריקה כרגע זה התקופה הכי טובה שאפשר לשחורים והחיים הכי טובים שאפשר ועדיין יש משהו חסר פרופורציה שם בשנאה והגאווה
per
וואי per איך אתה סוטה מהנושא..
איך הגעת משאלה ככ ברורה לעל דיון על "שחור ולבן"
אתה ממש הזוי...
שחרר כבר די.
"טרנד לשנוא לבנים" אתה בן 31 ואתה מחמם פה יותר מידי ומדבר שטויות, איך מה שהולך באמריקה קשור אלינו?

ולשאלתך זה בגלל שאין גזענות כלפי אשכנזים
וואי per אני מציעה לך לפתוח עיינים.
עוצרים אותם על שתיית iced tea
על ישיבה במרפסת של ההורים שלהם.
הורגים אותם ישר שהם יוצאים מהרכב.
לך לsouth ותדבר איתי.
אוף נמאס שאתם בכוונה מנסים לקפח שאין לכם אפילו בסיס, אתם מביאים לי דברים כמו "אמרו לי אשכנזי" נו ו? אתם יודעים כמה מקללים אותי אשכנזים וכל העדות בארץ, ובנוסף לזה גם המדינה מפנה עורף, ובנוסף יש לנו שנאה גלובלית כלפינו? מה שאתם עוברים זה כלום לעומת השחורים.
אנונימית
הקשר שבשביל שיהיה 400 שנה של עבדות באמריקה היא צריכה להיות קיימת 400 שנה

ואם הפילוסוף שאמרת (ולא הבאת שם) אמר כזה דבר אז זה בעיה כי כנראה הוא לא בקיא בפרטים...

אין צורך ב -black lives matter כי אנשים אחרים בעבר כמו מרטין לותר קינג ואחרים דאגו לעבוד קשה (כולל לבנים כמו אברהם לינקולן) בשביל לשפר את המצב והיום באמריקה לא קיים גזענות ממסדית ובכליי היא כנראה המדינה בין הטובות ביותר בעניין הזה כשרק לא מזמן בחרה בנשיא שחור על ידי "רוב" האנשים הלבנים בגלל הרצון להראות שגזענות "נגמרה סופית"
per
שכחתם שגם קווקזי כלול ב"להיות גאה"
אנונימיצית - אם תקראי את השירשור אז תביני שאמרתי שזה חלק מטרנד גדול יותר שקורה בעולם... תקראי לפני שאת מגיבה סתם
per
וואו כן הפילוסוף עם האיקיו של 170+ לא בקיא ואתה בן 31 מסטיפס שרב עם ילדים כל שאלה כן.
אנונימית
אם את מדברת שוב על מה שקורה באמריקה אז כל הדברים שאמרת לא נכונים סתם את מאמינה לסירטונים שאת רואה באינטרנט ולא לנתונים והסירטונים מהמצלמות של השוטרים שאנשי חוק שחורים בעצמם מביאים ואומרים ש"black live matter" ואנשים כמוך סתם אומרים
per
כן. הפילוסוף הזה שאפילו לא אמרת מי הוא אבל המצאת אותו בשביל השיחה.. מדהים הבן אדם
per
נו per ספר לי כמה שאתם אומללים וקשה לכם
אנונימית
per be like
"אין גזענות, אתם לא שמים לב? אשכנזי יוצא מהבית ומשטרה לוקחת אותו לכלא והם בכלל כל הזמן מקבלים קללות מילדים ויש גם טרנד
איך הם יחיו?! אני חושב שצריך להרים את האשכנזים כי הם מסכנים כולם שונאים אותם"
אנונימית
ראיתי. הסירטו קצר לא מפורט שם את ההסבר בגלל זה הוא מביא רק "ראשי נושאים" ואין פירוט.
הוא אומר "הרעלת עופרת " - הרעלת עופרת יכולה להיות מבניה לקויה בעיקר בשכונות עוני ששחורים חיים יותר בשכונות מצוקה.. לא בגלל "הרעלה מכוונת"
אותו דבר על הרעלה ממים - אפשר להרעיל מאגר מים ולכוון אותו שיגיע רק למוצא מסוים? הסירטון הזה לא אומר כלום מאשר כותרות


ולגבי העבדות - הם לא... את צריכה לראות קודם את ההיסטוריה של העניין כמה זמן הם התיישבו לשם ומתי הם הביאו לשם את השחורים לעבדות לא ככה בודקים נתונים...
per
דיי חחחnחחח נשבעת אם הסרטון הזה היה על לבנים אתה לא היית אומר אין פירוט.
אוקיי הבנתי עם מי יש לנו עסק. מקופחון קטנציק
אנונימית
אנונימית be like מנסה לחקות דיבור של אנשים במדינה אחרת..
אז בעברית... לא.. אשכנזים לא עוצרים יותר לחשד על משהו... אבל גם לא שחורים שלובשים את המכנסיים שלהם בצורה כזאת שהם נופלים להם עוד שניה ועם הליכה של גנגסטר.. ואם נקשר את זה לשאלה - כן.. יש טרנד של שנאה ללבנים.. גם בארץ שכרגע אין קשר לאיזה "גזענות מערכתית" לבנה נגד מזרחים או שחורים.. ואני מזרחי.. לא אשכנזי בכלל פשוט בלי רצון להתמסכן..
per
לא... גם אם זה היה על לבן.. נתת לי סירטון של 30 שניות שאומר -"הרעלת עופרת.. שחורים... הרעלה במים.. שחורים... תעשיית הסרטן.. מתמקדת בשחורים... אני מדען בעל שם " נגמר הסירטון.

איפה המידע? איפה הטענות? איפה ההסבר?
per
מה אתה אמיתי? ירו שם לא פעם ולא בפעמיים בילד, ילד שחור שהלך ברחוב. מה לעזאזל זה קשור למכנסיים נפולים? (וכאילו זה מצביע על פושע) פשוט יש שם שוטרים גזענים שישר רואים שחור ורואים את זה כחשד
פאקינג תתעורר
אנונימית
שמת לב שכל השוטרים בסירטון הזה שחורים?
per
השוטרים האלו (השחורים) באו לזירה אחרי שהשוטר הלבן עשה את מה שהוא עשה.

נו כמובן, תכחיש.
אנונימית
כי בישראל שונאים אשכנזים (ביחוד פולנים)
חח אנונימית איך יש לך את הסבלנות אליו?
לא משנה כמה הוכחות תביאי הוא עדיין ישאר בדעה שלו
וכל הכבוד לך.
כן בסירטון הזה המעצר היה מפגר אבל לא התרשמתי שזה בגלל גזענות אלא התרשמתי שזה בגלל שהשוטר התרגש וביצע מעצר מטומטם בהתחלה הוא דיבר איתו יפה והיה מנומס וגזען לא מתנהג ככה... המעצר אבל היה מטומטמם בגלל שהוא אמר למישהו בטלפון שהמשטרה מטרידה אותו
per
אנונימיצית לכי תמשיכי לחפש גזענות איפה שאין
per
כן כי הורגים אותך על ימים ימין ועל שמאל וזה לא טרנד
אנונימית
אה הסירטון לא אומר שזה היה שוטר לבן - 3 שם שחורים - לדבריך עובדים עם שוטר לבן שמסתבר שהוא גזען - אבל עובד עם שחורים. אבל את החלטת שזה השוטר הלבן שעשה את זה ולא השחורים..
per
אתה פשוט בנאדם מסכן.
אין לי מה להגיד

בינתיים זה אתה שמחפש גזענות לא אני
עלאק טרנד לשנוא לבנים
אוף איתכם
אין כאן תחרות של מי סובל יותר. אסור לאף אחד לסבול. יש כאן מעט שמשליך על הכלל, אנשים שאומרים שבגלל שיש כמה גזענים ששונאים אותם, זה אומר שכל מי ששונה מהם אוטומטית שונא אותם.
כמה שנאת האחר יש בתשובות לשאלה הזאת. כל כך הרבה הכללות וגזענות לשאלה שהמטרה שלה הפוכה - לעורר מודעות לגזענות מסוג אחר. ואז כל הגזענים יצאו מהחורים שלהם והגיבו, וניסו לטשטש את הגזענות מהסוג האחר עם סיפורים מאמריקה בכלל (?) כשהשאלה בכלל הייתה על ישראל, שכאן זה בא לידי ביטוי באופן אחר.
הנקודה היא לא שגזע אחד סובל יותר מגזע אחר ולכן זה מוצדק להפלות את הגזע האחר. זה גזעני בדיוק באותה מידה, כי יש כל כך הרבה לא-גזענים משני הצדדים שנפגעים רק בגלל מוצאם. הנקודה היא שגזענות בכללי זה רע, לא משנה כלפי מי זה מופנה. אם אתם מתוסכלים מגזענות אז תתקפו את הגזענים, לא את כל מי שנראה כמוהם, אחרת אתם לא יותר טובים מהגזענים האחרים. אין כאן תחרות של מי סובל יותר, זה לא משנה. העיקר שנפסיק לסבול כבר.
וכן, יש גזענות כלפי שני הצדדים. אני חצי חצי, וחוויתי גזענות באופן שווה. אם כבר, שונאים אותי בגלל הצד האשכנזי שלי יותר מאשר הצד הספרדי שלי.
יופי.. סירטון מtyt חברת החדשות ביו טיוב אולי הכי הזויה ושיש ביוטיוב ושוב - בלי ביסוס שזה על רקע גזעני... תביאי תכלס משהו שמראה משהו ולא שאת מתחילה להוסיף לזה את הפרשנות שלך. תביאי נתונים ) ולא רק מקרים יחידים
per
הוא פשוט יישאר עם הדעות שלו ויעצום עיניים לגזענות. ככה זה, לא משנה כמה סרטונים תביאי, הוא תמיד יביא לך תירוץ אחר ללמה זה לא גזענות. לא יודעת למה אתה תמיד מרגיש צורך להגן על הגזע הלבן (בתור גבר לבן), בכיף, אבל כשאתה עושה את זה תוך הכחשת גזענות שבברור מתחרשת- אתה גזען. יש אנשים עם דעות כאלה בעולם לצערנו ולא חסר. התקדמנו כשניסינו לצאת מזה, הפסקנו לעצום עיניים כמו per, ועכשיו (למרות שמן הסתם יש מה לשפר) המצב הרבה יותר נורמטיבי
אנונימית
זה כל אמריקה ככה, איזה מקרים יחידים? מה קרה אתה פתאום מכחיש? וזה כן היה שוטר לבן. תחפש את הכתבה בגוגל עצלן אחד
אנונימית
כן אני מחפש "טרנדים"

https://www.youtube.com/results?search_query=hate+white+male


תמשיכי לנסות עוד בכוח להעצים את תחושת המסכנות שלך זה הפתרון לכל הבעיות
per
הקלה"ח איזו תשובה יפה ובוגרת
את האמת הייתי מצפה תשובה כזו מper אבל הוא לא מכבד את עצמו/ את גילו בן 31 ומתנהג כמו בן 13
ובגללו מגעים לנושאים האלה
אני עצלן יא הזויה? את הבאת לי את זה - סירטון שמראים בו 3 שוטרים שחורים אז ה-לבן "ברח"?

את הבאת את המקרה הזה תביאי את את הכתבה עצלנית
per
אין סיבה לרדת לפסים אישיים
את מביאה עוד סירטון מ-tyt- שם מדבר על שוטר לטיני בכלל?
per
אחי, "הטרנד" הזה קיים בראש של אנשים גזענים. אתה הולך לאמריקה לא עושים לך כלום. אלא אם אתה שחור וזה כבר סיבה לחשד גם אם אתה שותה מיץ פטל.

"והטרנד" הזה הוא תאכל את מה שבישלת לעצמך.
אנונימית
הבן אדם אמר בדיוק מה שאני אמרתי בכל ההודעות בהודעה אחת ארוכה. הוא אפילו אומר לך שגזענים אליו בגלל הצד ה"אשכנזי" שלו...
per
נו חברים לא יפה תנו לper להתקפח ולהכחיש שהורגים שחורים על ימין ועל שמאל נו חבל תנו לו הזדמנות! אתם לא נחמדים! מסכן הבן אדם
אנונימי
קלה"ח - הסיבה שזה הגיע לאמריקה זה כי אמרתי שזה כרגע טרנד באופן כללי... משם זה הגיע בין השאר לזה. את החושב שלא כתבתי כאן שהפתרון לגזענות הוא לא עוד גזענות? כתבתי למעלה תסתכל. אבל אתה רואה נוח להם לבוא ממקום שאם זה משרת כרגע את האינטרס שלהם בדיון איתי על משהו שהם רוצים להאמין בו בכוח זה כבר לא משנה להם אפילו כשאני אומר בדיוק מה שאתה אמרת בכל השירשור הזה
per
כן? אנחנו עדיין מדברים על אמריקה כן? לא בארץ בארץ אני לא יודע את הסטטיסטיקה - עדיין יודעת ששוטרים הורגים יותר אנשים לבנים באמריקה משחורים?
per
טוב סיימתי להגיב כאן, אני לא רואה פואנטה להמשיך הבן אדם ממשיך להמציא תירוצים.
אני מורידה את ההתראות תתמודדו איתו בשבילי חחח שבוע טוב מקופחון
הנעמת לי
אני מודה - הציפיות שלי מאנשים שיהיה להם יכולת אמיתית להתייחס לדברים ולדבר בהגינות ולא משוחד הוא גבוה מדי..

לשאלתך שואלת השאלה - כל השירשור הזה זה בדיוק למה זה ככה
per
כן חמוד כשיש יותר אנשים לבנים משחורים באופן כללי אז זאת הסטטיסיקה, מוציא תירוצים מהתחת נמאס כבר
אנונימית
אני אמרתי לך אם זה רק בכמות או באחוזים?

את יודעת שאחוזי הפשיעה של שחורים גבוהים יותר משמעותית ונוטים לסרב למעצר אז את מתפלא כששוטר - גם שוטר שחור - מגיב? אז עכשיו שחורים גזענים לשחורים.. הבנתי
per
לדעתי אין עם זה בעיה ולא שמעתי שלמישהו יש עם זה בעיה אבל כנראה זה כי בדכ מזרחים ואתיופים עברו הרבה גזענות מאז ועד היום. אם זה חטופי תימן וחטיפות ועוד עשיית ניסויים על כל מיני עדות כאלה ואחרות. אם זה שכהי עור היו עבדים באפריקה והיום הרבה שוטרים מציקים להם ומכים אותם סתם ככה שלא נדבר על רוצחים אותם גם ואם זה שכשהם עלו לארץ שמו אותם ביישובים קטנים ומרוחקים והראשי ממשלה ועוד בכירים אמרו שזה כי מזרחים ואתיןפים חסרי תרבות ערסים ומטומטמים ועד היום אומרים את זה מלא. אבל בכל מקרה לא צריך להשוות ותפסיקו עם כל הגזענות לשני הצדדים כי בסהכ אנחנו עם אחד וכולנו יהודים וחיים פה אז מה זה משנה מאיפה הסבים והסבתות שלנו באו. זה סתם שנאת חינם ובמקום שנהיה מאוחדים אתם רק כל הזמן מפלגים אותנו לקבוצות. אם זה אשכנזים או מזרחים או חרדים או אתאיסטים, סטרייטים או גאים מה זה משנה בכלל? לא מספיק כל העולם שונא אותנו אז עכשיו גם אנחנו ככה אחד עם השני? ככה לא נשרוד
חברים רואים שלא נתקלתם בper בעבר...
הוא יריב ויתווכח בכל שאלה שרק יתנו לו את המקום להתעקש על הדעות שלו. אתם לא רואים שהוא סתם מחמם?
עזבו אותו תנו לו להמשיך לדבר לעצמו, אין טעם לנסות לשכנע אדם כל כך אטום.
כי אתיופים ומזרחים נחשבים יותר מקופחים מאשר האשכנזים, יש קנאה כלפי האשכנזים גם
אנונימית
הבנתי.. להתעקש על הדעה שלי זה אטום.. לקבל את הדעות שלך זה פתוח ומקבל.
להגיד לי "למה אתה מתווכח עם בני נוער" ומצד שני להתווכח איתי בתור מבוגר. סבבה. ההיגיון מנצח פה.
per
זה לא דעה זה הכחשת גזענות
אנונימית
לא הכחשתי גזענות.. הכחשתי כמות... ואמרתי שהיא קיימת בשני הצדדים...
per
אני יכולה לנחש שזה סוג של אפליה מתקנת, האתיופים עברו הרבה גזענות (וגם היום לצערינו) וגם המזרחים בעיקר בקום המדינה.
אבל כיום ההבדלים בין האשכנזים למזרחים נראים לי מאוד מזעריים ובתור אשכנזיה אני יכולה להגיד שעברתי יותר גזענות מהרבה מזרחים בבית הספר שלי.

בקיצור, אל תשימי על זה. לכל אחד מחתר להתגאות בעדה שלו.
3daysgrace עברתי סיפור דומה לשלך ביסודי.
עצם העובדה שאולי יש פחות גזענות לדעתכם כלפי האשכנזים לא הופך אותה לפחות משנה, ולהילחם בגזענות עם גזענות זה לא פחות מאידיוטי.
אפשר להיות גזעני לכל אדם, ואני נגד גזענות כלפי כולם- אשכנזים, אתיופים ומזרחים כאחד.
4 טרולים 1 רציני ועכשיו כל סטיפס תומך ב kkk...
per
באתר אינטרנט מקיים דיון עם אנשים זה חוקי אבל נחמד שניסית
per
הקטע הוא שבגלל גזענות אנשים מתגאים להיות בעדות שגזענים כלפיהם
כמו שלהטבים מתגאים בגלל שיש אפליה כלפיהם
ואנשים שאין או שכביכול אין אפליה כלפיהם, כשהם מתגאים הם *כאילו* מתעלמים מבעיות של אנשים
שואל השאלה מה אתה מקליד שטויות
לי בכלל לא אכפת שאשכנזים יהיו גאים בעדה שלהם זה לא מפריע לי וגם לאתיופים אחרים זה לא מפריע
אולי למזרחים זה מפריע בגלל ההיסטורייה שלכם איתם וכי בכללי הכל מפריע להם
אנונימית