17 תשובות
מתגייסת
ברור אני אתגייס
מתגייסת
ברור שלהתגייס
האמת לא יודעת. אני לא רוצה לברוח אבל אני גם כל כך useless שלהישאר לא יעזור לאף אחד...
בורח
מצטער 'החיים שלי חשובים לי יותר
אנונימי
כנראה שבורח
מצטער אבל אני מעדיף לחיות מאשר למות.
זזה מה שרוב האנשים היו עושים.
אברח. כן המדינה נותנת תמיכה וכל מיני שיט אבל יש המון דברים דפוקים במדינה, ולדעתי המשפחה שלי סבלה מספיק ואני לא אסתכן בלמות בשביל המדינה, גם כי אני לא רוצה וגם כי זה לא מגיע לקרובים שלי. 18 זה לא גיל למות בו!
לצערי אני אברח.
אין לי בדיוק לאן לברוח ואני גם לא כ"כ אועיל במלחמה... מלחמת עולם זו מלחמת עולם...
בטח יגייסו אותי למילואים ואין לי בעיה לחזור. ואם אמות במלחמה לפחות זו בידיעה שנשארתי אמונים לארץ ולמדינה שלי ולא כי אני פחדנית שחושבת רק על עצמי.

כמו שהדר גולדין אמר - בחיים אתה יכול לבחור להתעסק בעצמך ואתה יכול לבחור לעשות דברים גדולים.

בני 18 נלחמו במחתרות בין אם זה הפלמח או האצל. לא מבינה למה בני הנוער בארץ כאלה חסרי ציונות ועצלנים שחושבים רק על עצמם.

אני מבינה זה מפחיד, גם אני מפחדת מאוד. אני מבינה, לא בא לכם למות, מה אתם חושבים שאני רוצה להיקבר בגיל צעיר? אף אחד לא רוצה אף אחד מאלה. אבל יש פעמים שצריך להתעשט על עצמך ולהבין דבר אחד- זה אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד. וככה החברה היא מאוחדת.

אגב לעזור למדינה במלחמת עולם לא חייב להיות רק כחייל בצבא. זה גם להתנדב לשעשע ילדים במלחמה, לתת אוכל, בידור ובכלל לתרום לחברה. זה בונה עם, ועם בונה צבא שבונה עם.
אנונימית
מתגייס, אבל לא לקרבי/שריון/ים/אוויר/צנחנים
אנונימי
בורח, תחשבו על זה מצד אחד יש לנו את אמקיקה עם אחד מהצבאות החזקים בעולם ואנחנו איתם ומצד שני יש את רוסיה, סוריה ואיראן ובטח דאעש יצטרפו לחגיגה וגם חיזבאללה בקיצור הסיכוי שלנו פה הוא די קטן ואני לא רוצה שירצחו אותי בגלל שאני יהודי, נכון אני יהודי גאה אבל גיל 18 זה גיל מוקדם מדי למות בו ואני רוצה לחיות את החיים להרגיש מה זה לחיות ולא להתמסר למדינה שלי ולמות בשבילה.
גם תחשבו על בני משפחתי אשר מותי מאוד פוגע בהם בקיצור אני הייתי בורח.
אנונימי
לדעתי צריך לעצור את כל המלחמות בכלל בעולם, למה לחשוב בכלל על המלחמה ומה היינו עושים אם היא הייתה באה?? תחשבו על שלום ועל קידום הקהילה ולעזרה לחלשים, המלחמות נוצרות מהמירוץ לחימוש והמחשבה על זה.. פשוט המצב הזה נורא עצוב..
אנונימית
אם כמה שאני פוחדת להתגייס וכל זה...אני אתגייס.
לא הייתי מגדירה את זה בורחת אבל מכיוון שבמלחמות עולם יכול להיות פצצות אטום אני "יברח" למדינה 'לא מעורבת כי יש סיכוי מאוד טוב שאני ימות ואם כל הכבוד אני לא מוכנה להלחם בשביל המדינה בתנאים כאלה בספק שתשאר לנו מדינה בכלל (:
אנונימית