26 תשובות
למה נראה לך שאנשים יענו לך על שאלה כזאת כדי שתהרגי את עצמך?
אנונימית
היי תקשיבי אני לפני שנה וחצי רשמתי את אותה שאלה כמו שלך המון אנשים אמרו לי אם היית באמת רוצה להתאבד אז לא היית פה. בסופו של דבר ניסיתי להתאבד עוד שנייה וכבר לא הייתי בחיים ואני מודה לאל שאני בחיים.
לפעמים בן אדם עובר משברים בחיים שהוא לא יודע אם הוא יוכל לצאת מהם הוא מרגשי תסכול שאף אחד לא מבין אותו והוא לבד בעולם אבל אני רוצה להגיד לך שאת טועה יש לך הרבה סיבות טובות להשאר בחיים אני באמת מציעה לך לפנות לגורמים שיעזרו לך ותוכלי לשקם את החיים ולעלות על דרך המלך http://www.eran.org.il/
אם את רוצה את יכולה לפנות אליי דרך המייל ותראי איך תשני את דעתך יש לך משפחה הורים אחיות דודים את באמת רוצה לגרום להם ולך צער? חשבי טוב טוב וכנסי לאתר מחכה לתשובתך
אנונימי
בבקשה תשקלי את זה! יכול להיות שעכשיו ממש רע לך אבל תחשבי כמה דברים את יכולה לחוות ומכמה דברים את יכולה להנות מהם במהלך החיים שלך!
אל תוותרי על החיים שלך כל כך מהר.
היי!
לא אכתוב לך למה לא כדאי לך, רק אגיד לך, שאילו רצית להתאבד, היית מוצאת דרך.
כל בנאדם, אפילו ביל גייטס, חשב לפחות פעם אחת על להתאבד. זה בא ממקום של יאוש ועצב, דיכאון (כי לא הצלחנו לממש משהו, כי לא קיבלנו משהו שמאוד רצינו וכ'ו) ויש אנשים שהצליחו בבחירה שלהם להתאבד.
סוד קטן: לא זה מה שיפתור לך את הבעיות והצרות, שאליהן נקלעת. זה אומנם יעלים את הכאב שאת חשה, אבל בסופו של דבר, יעלים גם אותך מהעולם. לא חבל שתתני לזה לנצח אותך?
זה יותר חזק ממך? כך את מעריכה את עצמך ואת הכוח שלך, להמשיך הלאה?
בכל מקרה, שיטות איך להתאבד, אין פה.
קצת קשה לי לגשת אליך בצורה קצת קרה אבל תנסי לנתח את המילים שלי בצורה הנבונה ביותר.

אני מאמינה שהבעיות שלך מרגישות לך כאילו אין להן דרך מוצא אחר, כאילו ניסית כל דרך לצאת מה זה ועכשיו הפתרון לסיים כמה שיותר מהר את החיים נראה הדבר הכי קל לעשות.

בואי תנסי גם את ל"עבוד" על הבעיות ותנסי לתקן אותן, אולי בגישה חדשה לחיים?
אולי תגידי לעצמך שאת שווה הרבה יותר מצער וכאב ושמגיע לך לחייך -כל יום- ובעזרת כמה שינויים במחשבות שלך תצליחי גם לחייך -כל היום-?
לכל אחד קשה וכואב ויש אנשים שאין להם בית או אוכל או הכי אפילו בן משפחה אחד לידם.

אנשים שניצלו מהשואה לבדם, בלי פרוטה בכיסם ואפילו חולצה לא היה על גבם, עדיין התמלאו תקווה ברגע שהבינו שיש עוד דרך להפיק את המיטב מהעולם המבלבל הזה!

תנסי למנות את החלומות שלך ואולי להמציא חלומות חדשים, לאחר מכן
שהחלומות שלך ייהפכו ליעדים חדשים ולאחר מכן שהיעדים שלך ייהפכו להגשמת חלומות...

אל תתני לרגעים קטנים להרוס חיים גדולים כמו שלך!
באהבה גדולה!
היי. אני חושבת שאת לא צריכה לחשוב על דברים כאלה כי אני בטוחה שיש המון המון אנשים שאוהבים אותך ורוצים בחברתך ואם לא תהיי שם החיים שלהם ישתנו, חוץ מזה אני בטוחה שיש לך עוד המון מה להספיק ועוד הרבה רגעים לחוות, אל תוותרי על משהו כל כך יקר גם בשביל הדבר הכי רע שקרה לך! תחשבי חיובי, אולי זה נשמע כמו קלישאה אבל זה הדבר הכי נכון וטוב עשות!

אני מאחלת לך חיים ארוכים ומאושרים עם המון חוויות טובות והמון אהבה!
שלך באהבה. 3
אני..:)
יקרה, אין דרכים לא כואבות להתאבדות! פגיעה בעצמך היא כואבת, מאד כואבת. חלק מאד מאד גדול מניסיונות ההתאבדות, אינם מסתיימים במוות, אלא בהרבה סבל ולעיתים גם נכות, ואז החיים באמת קשים.
קבלי את הדברים שכתבו לך, מצאי דרכים אחרות להתמודד עם הקשיים. להתאבד זו פחדנות, פחדנות להתמודד עם הקשיים.

שולחת לך חיבוק גדול והרבה הרבה כוחות להתמודדות
יעל נועם מומחית סטיפס
גם אם את לא תסבלי ולא יכאב לך, כדאי לחשוב על כאבם של הורייך ובני משפחתך.
למצבים קשים של ייאוש ותחושה של חוסר תקווה יש מסגרות תמיכה וסיוע, כמו ער"ן והפסיכולוגים ברשת - ראי בתגית "נפש".
מערכת סטיפס
שלום.

כתבת שאת לא רוצה למות בסבל - ואני מבין שכרגע מה שקורה בעצם זה שאת חיה בסבל. סבל נפשי כל כך גדול עד שאת מעדיפה למות, שהחלטת סופית ואת רק רוצה לדעת איך להתאבד בלי כאב, כי רק המחשבה על עוד כאב היא בלתי נסבלת.
ואני מבין שאין לך כוח וסבלנות להטפות ולקלישאות. בטח כשאת מרגישה שהן באות מאנשים שלא עברו מה שאת עברת ולא מסוגלים לדמיין את הכאב. ולכן אני רוצה לבקש ממך לנסות לבוא אלינו לסה"ר - כי המטרה שלנו היא פחות להשמיע ויותר לשמוע. לתת מקום לכאב הזה ולהקשיב לו ולהבין אותו. להאמין לו, בלי לשפוט ובלי להיבהל או להתחיל להגיד שזו פחדנות או אגואיסטיות. כי אנחנו מאמינים שכאב כזה צריך להישמע.

יש לנו צ'ט בערב בין תשע לחצות, ונחכה לך שם.


שלך


מתנדב סה"ר
סהר תמיכה מומחית סטיפס
אלוקים נתן לך את החיים ואין לך זכות להיתאבד כי אחר כך יש גיהנום למישהו שהורג את עצמו אל תעשי את זה זה כמו צ'אקרות דברים נוטים ליפול לתוך הערוץ וזה החיים שלנו אז צריך להיתמודד עם זה מקווה שעזרתי:)
מבינה את הרגשתך.
גם אני הרגשתי בערך כמוך לפני כמה חודשים, אחרי שקרו לי כמה מקרים מאוד רעים, והיו לי אכזבות גדולות.
קרובה לי המליצה לי ללכת חינם לרבנית הקבליסטית יפה כהן מבני ברק.
הגעתי לביתה, בכיתי אצלה הרבה, היא הרגיעה אותי מאוד.
ובאמת היא הכניסה לי אור, ותקווה, לחיים.
ומאז שהייתי אצלה לעצה וברכה אני מרגישה בדרך כלל מאושרת.
מלי
שואל השאלה:
רשמתי את זה לפני שנה... מאז קרו המון דברים ונסיונות ששינו את דעתי.
אין צורך להגיב פה יותר, אתם גם רואים את התאריך..
אבל אני מאוד מעריכה את כל מי שכתב פה ואת כל מה שכתבו פה. תודה.
שואלת השאלה
היי קוראים לי רונן ואני רוצה להיתאבד גם אשמח אם תירצי שנעשה את זה ביחד כי נימאס לי מהחיים ואני מרגיש שזה הזמן שאני חייב להיתאבד אימייל שלי ronn_1979@walla.com
רונן
היא אמרה שהיא בסדר ושהיא לא רוצה להתאבד יותר חתיכת סוציופת
הי רונן
גם אני מרגישה כמוך היום. אני מקווה שאם נעבור את היום הזה אולי, רק אולי, מחר התחושה תעבור ואם לא מחר אז ביום שאחרי. בסוף תבוא סיבה שנחשוב ששווה לחיות בשבילה. עד אז פשוט צריך להמשיך לנשום, לא לוותר ולחכות. נחזיק אצבעות.
נועה
תראי ותגידי לי אם שווה להתאבד
אני בחור בן 43. כביכול יש לי חיים אני עובד יש לי תואר ויש לי משפחה אוהבת. אך למרות זאת הבחירה שלי אחרי שיקולים ומחשבות רבות זה המוות. אני סובל מדכאון מזה שנים אולם הבעיה עצמה היא שאני לא רואה ולא מתייחס למה שקורה כאן ועכשו. אני לא מסוגל לראות סרט ולהיות מרוכז בו. אני לא מסוגל לקרוא ספר ולזכור מה נאמר בו כבר אחרי דף. אני מתקשה להתרכז במה שנאמר מסביבי. אני הולך לאיבוד ומתבלבל מהר. אני לא זוכר מה אמרתי והיכן שמתי דברים. ניסו לעזור הייתי בטיפול פסיכולוגי. אני לוקח תרופות. עשיתי בדיקות. עשיתי טיפול נוירופידבק. נאדה. כלום לא עזר. לא מסוגל לחיות בעולם הזה. לא מסוגל לקיים עצמי. לא ישן בלילות. הכי טוב לי זו בריחה. בחרתי לצערי במוות. עוד לא מצאתי את הדרך הנכונה לכך. גם אשפוז לא יעזור. אם היה אור בקצה המנהרה. כנראה שאין. הלוואי ומשהו היה עוזר לי. הלוואי. אני זועק לעולם ואיש אינו יכול לעזור. אומרים שאדם יכול לעזור רק לעצמו. אני לא
אל תעשי את זה! יש הרבה אנשים שאמרו את זה ניסו ולא הצליחו ועכשיו הם שמחים שהם לא עשו את זה! אני מכירה סרטון על התאבדות בקרב בני נוער.. בסוף הסרטון הוא אומר אם אתה שומע את זה אתה עדיין בחיים תישאר בדרך הזאת.. אם את צריכה עזרה את יכולה לדבר איתי.. יש דברים טובים בחיים! התקופה הזאת תעבור ואת תשמחי שלא עשית את זה!
אני יודעת איך את מרגישה.. תחשבי טוב טוב אם את רוצה לעשות את זה.. אני ניסיתי בכדורים.. ולמזלי הצליחו להחיות אותי, אני זוכרת שניה לפני שהתעלפתי הרגשתי חרטה! תחשבי טוב טוב לפני זה, תדעי לך שהכי כואב לראות את ההורים והמשפחה אחרי זה..
...
תקשיב גם אני ניסיתי להיתאבד מלפני 6 חודשים אבל לפני שמתתי חשבתי שעדיף שאני ישמור את הסבל בתוכי ולא יעשה רע למישפחה אז תחשוב מה המישפחה שלך תרגיש ואל תיתאבד
אסור לך להתאבד!
אני יודעת שאת רוצה אבל תחשבי על זה קצת..
את יודעת, יש לי חברה שההורים שלה התגרשו, קיללו זה את זה כול שבוע היו מזמינים אליהם פעמיים בערך משטרה, ואבא שלה טבל את הראש שלה באסלה מלאה בצרכים!
איזה טראומות היא עברה?!
לא היו לה כמעט חברים! שנה שעברה היא רק קראה ספר בהפסקות ולא הקשיבה לאף אחד!
תחשבי עד כמה זה כואב לאחרים שתמותי!
אני יודעת שאם את רוצה להתאבד בטח יש לך סיבה טובה.. אבל אל תתאבדי בגלל הסיבה הזאתי!
תחשבי קצת קדימה..! ההורים שלך יהיו בדיכאון ואני בטוחה שאת לא רוצה לפגוע בהם, החברים שלך יהיו כול כך עצובים! כול מי שאי פעם הכיר אותך!
אל תעשי את זה בשבילך.. תעשי את ה בשבילם!
תחשבי על כול החוויות המהנות שיכולות להיותלך! בעל, ילדים פארקים חברים ועוד הרבה פעליות מהנות! להתאבד זו לא הדרך.. תחשבי על המעשים שלך.. את באמת רוצה לגמור את ההרגשה הרעה שלך בבום! ולתת הרגשה רעה ורבה כול כך שתישאר לעולמי עד לכול הקרובים ואף הרחוקים מימך?
תחשבי על זה.
תראי, אני ממש בעדך פה!
אני יודעת מה את עוברת בחיים ואת בכלל לא מכירה אותי, עברתי את כל מהלך גיל ההתבגרות!
אם את רוצה מישהו אני כאן, זה הסיבה שאני כאן, כי אני בוגרת שיכולה לעזור!

אנונימי
אנשים עלולים לכתוב לך דברים רעים שישפיעו עליך,
אני אנסה למחוק את השאלה://
גם אני רוצה לתאבד ולא יודע איך אין לח כבר כוח לחיות אני מקווה שאת לא באת חשבת על אני שיש הרבה אנשים שאוהבים אותך ורוצים למראות אותך שמח אל תתני לכאב לנצח תנצחי אותו אני כבר נצחתי אותו אבל הוא חזר אלי חזק יותר ואני כבר לא יצליח לנצח אותו הלוואי ואני ימות
אני חושב שכמעט כל אחד רצה להתאבד פעם...
אבל תקשיב, תעשי בדיוק כמוני ותראי איך לא תרצה.
1) תשתלב קצת בחברה, אתה לא חייב להיות עכשיו הכי מקובל או משהו פשוט תמצא כמה חברים שיש לך מכנה משותף איתם ותתחבר אליהם.
2) תמצא משהו לעסוק בו, הייתה לי תקופה בחיים שפשוט הרגשתי שהכל נגדי ובגלל שהייתי רגשי תחת פשוט רציתי להתאבד.
אמרתי לעצמי שאני מפחד מהכאב של המוות או שאם אני רק יפצע קשה ויהרוס לעצמי את החיים.
אז החלטי ללכת לגלוש סתם לכיף קצת
עד היום אני גולש וזה אחד הדברים שהצילו אותי אני חייב להודות.
3) תחשוב על אחרים, זה כנראה הסיבה שהכי השפיעה עלי.
פשוט לא יכלתי לעשות את זה וככה לא רק להרוס לי את החיים אלה למשפחה שלי במיוחד...
שרק חשבתי על זה חשבתי על המשפחה וישר אמרתי לעצמי אין סיכוי שזה קורה!
מקווה שעזרתי
:)
כדורים פשוט וקל
אנונימית