43 תשובות
זה לא בדיוק ניצול.
אבל אני כן מסכימה שגבר לא צריך לשלם בדייט על האישה.
חחח אני מסכימה איתך.
אני פנימיסטית והכל, אבל אני רואה את הקטע הזה שהגבר משלם, בתור מנהג נחמד, כי מי לא אוהב ארוחה חינם?
תכלס, זה ניצול.
לדעתי צרכים לשלם חצי חצי
מסכימה.
אני.
מה הביג דיל שכל אחד יישלם על החלק שלו וזהו?
הוא ממש לא צריך לשלם, אם גבר לא רוצה לשלם על האישה בדייט אני לא רואה בעיה בזה וגם אם הוא כן מציע לשלם זה נחמד, אבל אני ממש לא חושבת שנשים צריכות לצפות מגבר לשלם עליהן עד כדי מצב שהן לא מביאות בכלל כסף זה דוחה בעיני.
MCR
אז הגבר שילם בעד יציאה והעביר ערב בכיף עם הבחורה. זה שווה את הכסף ולא חסרים מקרים שיצאו זוגות נשואים מהעניין אז זה שווה כל שקל.

כשלא יוצא מזה כלום והערב ממש מבאס אז אני מסכים שזה מעצבן לשלם עבור זה אבל יש כאלו שלא יסכימו עם דעתי.
אנונימי
אני בעד לשלם חצי חצי, אבל דווקא בגלל שזה מרגיש לי נגד נשים.
אני חושבת שזה פרימיטיבי שהבן צריך לשלם כאילו יש לו יותר כסף או שרק הוא עובד, והוא צריך לצאת גנטלמן עם הכסף שלו ולא עם מי שהוא באמת.
אני גם חושבת שזה ממש מקטין את הנשים, עושים מאיתנו מסכנות שלא יכולות לשלם על עצמנו.
וכן, זה גם אי שיוויון, לשני הצדדים.
שואל השאלה:
אנונימי רק הגבר מעביר ערב בכיף ונהנה מהפגישה? אם ככה מה זה שונה (ואתן דוגמא קיצונית מאוד כדי להמחיש) מה זה שונה מלהזמין זונה ולשלם עליה בשביל להעביר ערב כיף איתה?
מי מזמין זונה לערב כיפי של ארוחה? זונה זה נטו סקס.

פה אתה מנסה בערב הזה לייצר קרבה, לייצר אינטימיות, יצר הגבר זה כיבוש, אצל זונה אין בכלל יצר שכזה.
אנונימי
שואל השאלה:
אנונימי הבאתי דוגמא קיצונית בשביל שתבין את הפואנטה וזה לא עבד. גם האישה נהנית מהערב הזה החשיבה שלך מאוד בעייתית שאתה חושב שאתה צריך להרשים אותה באמצעות זה שתשלם עליה ומה שהיא צריכה זה רק להיות נוכחת
אתה לא מרשים אותה בתשלום, זה סתם מנהג של ג'נטלמניות.
זה סוג של להראות שאתה לא קמצן, להראות שהיה חשוב לך להיפגש איתה.
להראות נדיבות מסויימת. לא בקטע ש"אין לך כסף בגלל שאת אישה אז אני אשלם" ממש לא!
אנונימי
שואל השאלה:
אנונימי למה אתה צריך להוכיח את עצמך כלא קמצן והיא לא צריכה להוכיח כלום? זה ממש מוזר שבגישה שלך אישה לא מוציאה כסף ולא יוצאת קמצנית חחח לפרימיטיביות אין היגיון.
זה לא אמור להוריד מגבר אבל כשאי שיעשה זאת כי יש בחורות שזה חשוב להן, לא יודע אם כולם חומרניות, פשוט החברה קבעה איזה סטנדרט מסוים ורוב הגברים כן משלמים על דייטים ראשונים. כפי שנהוג להשאיר טיפ במסעדה וזה לא חובה.
אנונימי
אני חושבת שצריך לעשות חצי חצי.
אבל אני לא אריב עם מישהו על זה אם הוא ירצה לשלם עלי. אני מאמינה שאני כן אבקש ממנו לשלם גם אבל אם הוא יתעקש אני אתן לו (קרה כבר)
אנונימית
לא הבנתי מה כואב לך בדייט הראשון לשלם? ואם זו הזיווג שלך? היא לא שווה ארוחה? היא שווה הרבה יותר מכך. גברים מוציאים כל כך הרבה כסף על נשים שאתה לא מבין, ארוחה אחת זה לא מה שיהרוג אותך. אם הבחורה ממשיכה גם בדייט השני והשלישי לשחק אותה ככה שאתה תשלם אז היא כבר נצלנית. זה כבר התנהגות מסריחה אבל בדייט ראשון בכיף.
אנונימי
שואל השאלה:
אנונימי משאירים טיפ למלצרים כי הטיפים זה המשכורת שלהם. אתה חושב שלאישה אין כסף והיא לא יכולה לשלם על עצמה? הנורמות החברתיות יצאו מהעולם המערבי ונשארו איפה שקיים פרימיטיביות. פעם היה נהוג לשלם על נשים אבל כמו מלצרים הנשים היו צריכות את הכסף כי לא היה להן!
שואל השאלה:
על האישה שלי אחרי שאהיה איתה בזוגיות אשקיע בה באהבה ולא בגלל נורמה חברתית פרימיטיבית שיצאה מהעולם המערבי
היום מלצרים מקבלים שכר בסיס ללא קשר לטיפים. טיפ זה בונוס בשחור שהמדינה לא גובה עליו מס.

בכל אופן המחווה לשלם עבור האישה זה לא בקטע שאין לה לשלם על עצמה, אלא בקטע של ג'נטלמניות. יש המון בחורות שרואות את זה בעין יפה ולא פרימיטיבית כמוך.
אנונימי
עם אהבה לא הולכים למכולת...
אנונימי
שואל השאלה:
דווקא התכוונתי שאשקיע באהבה זה היה לכסף. המשפט "עם אהבה לא הולכים למכולת" אומר שאתה מחפש גולדיגרית חחח חחח
לא, זה לא אומר שאני מחפש גולדיגרית, איך הבנת דבר שכזה? בקשר כמו בכל קשר יש מחוות שבני הזוג עושים אחד לשנייה, מתנות טיולים, מסעדות שזה מתחלק בין בני הזוג או שלא חייב. תלוי מה המצב הכלכלי של כל אחד מהם.

אתה לא חייב לשלם עליה בדייט ראשון. אני לא מחייב אותך לדבר הזה. זה פשוט מחווה יפה. אתה רוצה לעשות איתה חצי חצי תהיה בריא. להגיד לך שכל בחורה תראה את זה בעין יפה זה שקר ואין כאן קשר ישיר לגולדיגרית
אנונימי
מסכימה.
שואל השאלה:
אוקיי אבל באירופה השיוויונית הן לא חושבות שחייבים לשלם עליהן. אני לא משנה את העקרונות שלי בגלל אנשים פרימיטיביים
אז לך תגור באירופה השיוויונית מה נגיד לך...
אנונימי
מתשובה לתשובה אתה מוכיח יותר ויותר שבחורה לא מגיע לה שתזמין אותה לארוחה. בקיצור אופי של קמצן.
אנונימי
שואל השאלה:
וואלה בתור אחד שהזמין את חבר שלו לטיסה ב1000 שקל וסידר לו מלון בחינם אני לא חושב שאתה יכול לקרוא לי קמצן. לך תעשה הבדלה בין שמירה על עקרונות וחשיבה מפותחת לקמצנות.
מה הקשר קמצן?
יש עקרונות ששווה לעמוד על שלך, זה עיקרון טיפשי שמי שעומד עליו מעיד על קמצנות.

יש הבדל עצום בין לשלם על חבר טוב שלך לבין לשלם על בחורה זרה.

חבר טוב יזמין אותך גם הוא, בחורה זרה לא (במידה ולא יקרה משהו משמעותי בניכם כמובן)
אנונימי
זה כמו שאדם לא נותן טיפ במסעדה. בעיקרון שלו הוא לא נותן טיפים, הוא לא שובר עקרונות שלו. הוא לא מאמין שהוא צריך לשלם למלצר משכורת באופן ישיר אלא המעסיק שלו צריך לשלם עליו.
אנונימי
שואל השאלה:
נכון יש הבדל גדול ואני לא רואה הבדל בין גבר זר לבחורה זרה. למה אני צריך לשלם על בן אדם זר? אם אותה בחורה כבר לא תהיה זרה ואוהב אותה אשקיע בה הרבה יותר מארוחה מסכנה. דייט ראשון אני מכיר בחורה זרה ואני מרשים אותה באמצעות האופי שלי
שואל השאלה:
אנונימי אני מסכים עם זה שמעסיק צריך לשלם משכורת למלצר ולא אנשים וככה זה גם באירופה אבל פה זה לא ככה. אגב המלצר גם משרת אותי הבחורה לא משרתת אותי היא באה באופן שיוויוני לדייט איתי
המלצר מחוייב לשרת אותך, גם בבנק הפקידה משרתת אותך, גם באוטובוס הנהג מסיע אותך. זו העבודה שלהם, זה לא אקסטרא משהו שהם לא עושים בדרך כלל.
אנונימי
שואל השאלה:
נכון אבל המלצר עובד קשה ולא מקבל את הזכויות שמגיעות לו. זאת בעיה כבר הרגה יותר מורכבת אבל בהקשר של דייט המשכורת של האישה לא תיפגע אם לא אשלם עליה. אני משלם על בן אדם ללא קשר למין שלו, רק שאני מרגיש נוח ומשם השמיים הם הגבול כמו הדוגמא של הטיסה והמלון.
יפה, אז מקובל בהרבה מדינות שגבר משלם על הבחורה. בדייט ראשון, זה לא חוק אלא מחווה. האישה הייתה יכולה לצאת עם גברים אחרים או לבלות במחיצת חברות טובות והיא בחרה לצאת איתך, לדעתי זה תודה מינימלית לשלם עבור הארוחה.
אנונימי
זה לא כאילו שהיא עשתה לו טובה 0-0
בסך הכל יציאה, מה הבעיה שכל אחד יישלם על החלק שלו?
היא לא עשתה לו טובה אבל היא גם לא הרגישה חייבת לצאת איתו. לדעתי מדובר במחווה יפה ששוב אני מדגיש שהוא לא חייב לבצע אך אני לא יכול לומר לו בוודאות שזה מקובל על כל הנשים בעולם. הוא רוצה שזה יהיה ברור שהיא תשלם את חלקה וגם שהיא תראה זאת בעין יפה. וואלה לא.
אנונימי
גם הוא לא היה חייב לבחור בה, אז?
מי התחיל עם מי?
אנונימי
אין בעיה לעשות חצי חצי, מודה שזה מעלה אם גבר משלם אבל כנל לגבי אישה אם היא משלמת. לדעתי בפגישה הראשונה מי שמזמין את השני צריך לשלם ואז בשאר הדייטים איך שיחליטו.
אנונימית
שואל השאלה:
אנונימית אין לי בעיה עם זה אבל לא בישראל כי פה נשים לא מתחילות עם גברים ולא יוזמות דייטים אף פעם
אני דווקא בנאדם ישיר (אולי בגלל חוסר הטקט שלי) אז אני מזמינה לדייטים לרוב.
אנונימית
אני לא מבין למה זה כזה חשוב לך? אתה מוציא כל כך הרבה כסף בדייטים שבגלל זה כל הנושא הזה מציק לך? מה העקשנות הלא ברורה הזו?
אנונימי