10 תשובות
אני באמת חושבת שכדאי לך לדבר עם אמא שלך על זה.
זה לא יכול להמשיך ככה. היחס שלו לא מתאים למורה.
את חייבת לספר להורים שלך על זה דבר ראשון
ובכללי איך הילדים בכיתה שלך שבאותו מקצוע פיזיקה איתך, איך הם רואים אותו?
תשאלי אותם מה דעתם עליו ובכללי תתכנו משהו לבדוק את העניין זה נשמע כאילו יש לו בעיות
תערבי את ההורים שלך, תספרי על כול מה שהוא עושה, אפילו לספר ליועצת בית ספר או למורה, שממש בכית, ושזה לא גחמה שלך. הוא באמת מתייחס לא יפה. תגידי שאת לא מצליחה ללמוד ככה, שאין לך גיבוי ועזרה מהמורה. שאת מרגישה שיש לו משהו נגדך, ושאת לא יכולה להמשיך ככה.
לפי מה שתיארת הוא נשמע באמת בן אדם חרא, אני דווקא הייתי מציעה לך להפגיש את אמא שלך ( או את ההורה הקשוח ביותר ) איתו, אני יכולה להגיד שהייתה לי מורה לספורט כזאת ופעם אחת היא צעקה עלי ממש בצורה לא יפה ליד כל הבנות, אז הלכתי לאמא שלי והיא התלוננה על זה למנהל, היא אפילו נפגשה איתו, והיום המורה הזאת מנשקת לי תרגליים. בקיצור, תגרמי לאמא שלך להפחיד אותו.
אפשר להעריך מאוד את המסקנה שלך לגבי זה שהוא לא עשה את זה בכוונה בפעמים הקודמות ושיש סיכוי שזה לא בגלל שהוא בן אדם רע. אבל לפי מה שקראתי כאן עכשיו, הוא כן עושה את זה בכוונה רעה, וכנראה שיש לו משהו נגדך או לכל תלמידי הכיתה בכללי. אולי עוברת עליו תקופה קשה, ואין לו את האנרגיות להתייחס לתלמיד כמאפיין סובייקטיבי. אבל את צודקת, זאת באמת חוצפה ועדיף שתעשי שיחה איתו ועם המורה שלך.
וכן, תערבי גם את אמא שלך בעניין הזה כפי שנאמר בתשובות פה.
קודם כל ברור שאת פגועה אבל את צריכה לצאת הכי טובה שאפשר כך שאת העצבים תשמרי ביינתיים אצלך ואל תוציאי אותם החוצה. המקרה שתיארת למעלה הוא חריג מאוד! אסור לזה לקרות ואסור היה לזה להגיע למצב הזה! אני חושבת שאת צריכה לפנות למורה או רכזת או כל גורם שיכל לעזור בנדון. יש מקרים בהם הצוות אינו מאמין אז אציע לך משהו מניסיון. היה למקר שלי מורה שהיה יורד עליהם ומשפיל אותם. לאחר הרבה מאוד פניות שלא טופלו תלמיד אחד החליט שזה נמאס עליו והקליט אותו בזמן השיעור מבלי שהמורה ראה. בעזרת אותה הקלטה המורה הועף מבית הספר. אז לסיכום לשתף ולדווח את חייבת! אבל שוב לעשות הכל בנועם וברוגע כי אין לך צורך להיכנס לריבים עם אותו מורה יש לך צורך לדווח. מקווה שעזרתי בדרך כזו או אחרת. אשמח לעדכון
אנונימי
שואל השאלה:
לא זה לא ככה רק אליי, יש כאלה שהוא מתנהג אליהם יותר מגעיל. פשוט אני בהקבצה שרוב הילדים בה הם ממש חכמים ואז הצד הרגשי אצלם ממש לא מפותח חלקם אוטיסטים גם אז הם אף פעם לא נעלבים ממה שהוא אומר להם, אני דווקא אחת מהילדים שהוא מתייחס אליהם הכי יפה. מה שהוא עושה לי זה כלום ליד מה שהוא עושה לילדים אחרים. אחד הילדים האוטיסטים בכיתה שלי הוא פשוט לא מפסיק לרדת עליו ואני חושבת שהוא מנצל את העובדה שהבעיה של אותו ילד בעצם היא שהוא לא יודע לפרש התנהגות של אחרים וככה הוא לא מבין שצוחקים עליו. כבר פניתי למנהל בעניין שלו אבל המנהל לא האמין לי כי חוץ מזה שהוא בן אדם לא נחמד הוא גם שחקן מעולה ויש לו מראה של מלאך וכל המורים חושבים שהוא רגוע בגלל המראה המלאכי הזה שלו. כשאמרתי לו שהוא צורח עלינו כשאנחנו לא מבינים הוא היה בהלם הוא אמר בטח לא פירשת נכון את מה שהוא אומר, וכמובן שעניתי לו באיזה דרך עוד אפשר לפרש צרחות ופנים אדומות?
היחס שלו מזעזע ומגעיל, לדעתי את צריכה להתלונן על זה למשרד החינוך עצמו, לצלם את מה שמתנהל בשיעורים, לארגן עוד ילדים שהוא השפיל וללכת עם זה ביחד אל המחנכות ואל המנהל/ת של הבית ספר. אי אפשר לשתוק על זה. אחרי זה אם אתם תכשלו במבחנים ובבגרויות על מי תיפול האחריות? עליכם.
שואל השאלה:
אנחנו באמת נכשלים בכל המבחנים... אבל הלוואי שזאת הייתה הבעיה המרכזית בשיעורים שלו.
אוקי אל תשפטן אותי כי כן אני לא חושבת שזה נחמד אבל זה גם לא נשמע כזה נורא... זה לא שהוא יצא עליה או משהו אישית מול כולם. כולה התעלם.. שואלת השאלה אני פשוט חושבת שאת מגזימה קצת בתגובה.