24 תשובות
הם אוהבים את זה. מה רע בזה?

אני אישית לא סובלת רוק ומטאל ובכל זאת מכבדת את מי שכן, כי זה הטעם האישי שלהם

חוץ מזה, מה אכפת לך?

עריכה: אממ שואלת, זה די עצוב שעשית לי מינוס רק כי את לא מסכימה עם הדעה שלי :)
כל אחד ומה שהוא אוהב
זה כמו שיש אנשים שאוהבים אבוקדו ויש כאלה שלא.
זה טעם אי אפשר לשנות טעם
יש בזה משהו יפה ברגע שמקשיבים למילים ומבינים מה פירוש הצעקות
שואל השאלה:
לתגובה הראשונה- זה לא עונה לי על השאלה ואני כבר אמרתי שאני לא באה לזלזל במה שהם אוהבים, פשוט אותי זה ממש מרתיע ואני באמת מתעניינת בדברים שאנשים אוהבים ורוצה להבין מה מושך אותם בזה.. למה זה רע?
אנונימית
רוק זה ממש טוב
אפשר להבין את העניין עם המטאל אבל רוק זה מלא דברים לא ממש צרחות
אני לא שומעת צעקות, אני שומעת יצירת מופת.
זה כמו מבטא, אתה לומד להכיר ולהבין מה האדם "צועק", כך שאני מבינה כאשר אני שומעת "צעקות" בשיר מטאל, ולכן זה מעבר לצעקות בשבילי, הרבה מעבר.
כנראה שלא שמעת הרבה רוק כמו שאת טוענת. יש מלא שירים שמחים ואופטימיים, ויש מלא שירים בלי צווחות. באמת שלא חסר. בכל מקרה, יש המון אנשים מוכשרים בז'אנר שיודעים לנגן ולשיר ממש טוב ולכן כיף לי לשמוע אותם, מה רע בזה?
למה?
א. רואים שאין לך שום מושג בז'אנר, זה שהקשבת לכמה שירים שהם עם צרחות לא אומר שכל השירים כאלה. זה ז'אנר ענק יש המון שירים ללא צרחות כנראה שלא באמת הקשבת.
ב. אי פעם הקשבת למילים? הן הרבה יותר עמוקות, יש סיפור מאחורי כל שיר, זה לא שירים על סקס סמים ואלכוהול (כמו רוב שירי הפופ הרדודים היום).

אני מתחברת למילים, זה מדבר אלי.
שואל השאלה:
לתגובה הראשונה, לא עשיתי לך מינוס כי אני לא מסכימה עם התשובה אלא כי את לא מבינה את מה שאמרתי ואת מוציאה אותי לא בסדר. זכותי לשאול ולהתעניין מה מושך אנשים למוזיקה שהם שומעים, לא הבעתי נימה של זלזול ואת פשוט מפצירה בי שאני לא בסדר ושאני לא מכבדת אותם.
אנונימית
שואל השאלה:
תודה לכל השאר שענו לי על השאלה ומצטערת אם הבנתם אותי לא נכון כי אני לא מזלזלת במה שאתם אוהבים אלא באמת מביעה עניין.. הבנתי שהמסר שעובר במטאל הוא זה שמושך אתכם, יש עוד סיבות?
אנונימית
הינה שיר של להקת רוק, ואין שם בכלל צרחות.
אנונימית
שואל השאלה:
האמת שרוק אני די מבינה ואפילו קצת אוהבת, לא יודעת למה הוספתי את זה לשאלה
אנונימית
לפי מה שהבנתי יש אנשים שמטאל מדגדג להם באוזניים או משהו כזה.
אני אישית לא מתחברת למטאל, אני מניחה שלשמוע רק שיר אחד זה לא חוכמה אבל לא יודעת, לא ממש אהבתי.
מבחינת רוק, יש המון סוגים של רוק.
(בנוגע לפרט הזה אני לא בטוחה אז אציין בסוגריים, לפי מה שהבנתי גם להקת כוורת שרה שירי רוק ובחיים לא שמעתי בשירים שלהם צרחות וכאלו, אני לא בטוחה אם הם באמת רוק ואיזה מהשירים שלהם הם רוק, אבל זה מה שאמרו לי. אולי אני טועה)
יש נגיד את פאניק את זה דיסקו (בבקשה אל תגידו לי שטעיתי והם לא להקת רוק, אני לא מבינה הרבה בז'אנרים במוזיקה, אני מתמקדת יותר באיך שזה נשמע, במשמעות ובמחשבה מאחורי השירים בדרך כלל) שיש להם שירים נהדרים, לדוגמה (סורי אם יש שגיאות):
Emperors new clothes
ו
The balled of mona lisa
כמובן שיש עוד אבל אלו פשוט 2 האהובים עלי.

מבחינת מטאל אני בעצמי אשמח להבין יותר אז אצטרף לשאלה. אם טעיתי בנוגע למה שאמרתי למעלה אז תקנו אותי כי זה מה ששמעתי.
כלומר, מבחינת משמעות השירים, אפשר להעביר את המשמעות גם בסגנונות אחרים, ויש לא מעט שירים עם משמעות כזאת גם בז'אנרים אחרים. אני רוצה להבין למה בחרו להעביר את המסר דרך הז'אנר הזה ולמה אנשים אוהבים להקשיב דווקא אליו.
בשירי רוק אפשר לשמוע מילים עמוקות... אפילו לא רק רוק גם פופ זה יכול להיות טוב זה תלוי של מי
נגיד השיר שבעיני יש לו משמעות מטורפת אבל זה פופ... זה dollhouse
ויש עוד המון שירים של רוק בסגנונות דומים שמדברים על דברים מרגשים או עצובים וכאלה וזה לא תמיד צעקות.. זה לפעמים גם סוג של פופ אבל עם משמעות
ארטיק מאנקיז הם רוק והם לא עושים גראולים למינהם.

ואני אישית אוהבת רוק ומטאל. הגראולים מבטאים בין היתר גם את הנפש שלי שרוצה להשתחרר. חוץ מזה שהתוכן בזאנרים האלו לרבות יותר עמוק משאר הזאנרים. וכן יש הבדל בין מטאל ורוק מבחינת תוכן לבין שאר הזאנרים. לא רק בעומק אלא בצורת העברתו. למשל בשיר מטאלקור של ברינג מי משתמשים במילים ומשפטים ממש ממש כבדים כדי להעביר משמעות ועומק שבפופ בחיים לא יעיזו. בפופ נגיד לא נתקלתי בנושאי דיכאון ואובדנות ברמה עמוקה וכבדה ממש כמו ברוק ומטאל.
חוץ מזה אני אוהבת איך שזה נשמע מבחינת גראולים ומבחינת מנגינה (גיטרות חשמליות ) זה יותר אגרסיבי ומשחרר בעיניי.
שואל השאלה:
אמי לקד את ניסחת את השאלה שלי הרבה יותר טוב, אני סתם נשמעת מתלוננת וזאת ממש לא הכוונה.. אז אני אנסח מחדש ואצטט אותך: מבחינת משמעות השירים, אפשר להעביר את המשמעות גם בסגנונות אחרים, ויש לא מעט שירים עם משמעות כזאת גם בז'אנרים אחרים. אני רוצה להבין למה בחרו להעביר את המסר דרך הז'אנר הזה ולמה אנשים אוהבים להקשיב דווקא אליו?
אנונימית
לשמוע רוק ומטאל פשוט עושה לי טוב
כשאני שומעת דאת' מטאל סתם לדוגמא כל כך כיף לי
ואני ממש ממש נהנת לשמוע את המוזיקה הזאת
וזה הרבה יותר מצעקות, הרבה יותר מזה
ומה שאני כל כך אוהבת בז'אנרים האלה
זה המילים שברוב המקרים יש להם משמעות
וזה כמו שאני אגיד "מה אתם אוהבים בעומר אדם או נועה קירל או בפופ" גם אני לא מבינה מה יש לאהוב בזה
אבל אני מכבדת את המוזיקה ולא אומרת לך "מה את מוצאת בה"
אני אוהבת את זה.
שואלת השאלה כבר עניתי מה ההבדל בין התכנים של זאנרים אחרים (למשל פופ) לרוק ומטאל. למשל התת זאנר emo זה קיצור של emotional שזו מוזיקה יותר רגשנית, כבדה ועמוקה. זה לא היה סתם "תת זאנר" אם זה היה אפשרי בפופ או אינדי נגיד. פופ בדכ מדבר על נושאים מאוד ספציפים בצורה דיי פשוטה וקליטה.
התפיסה שלך מוטעת על מטאל כמו רוב בני האדם "אלה רק צרחות" "אין בזה באמת מוזיקה" הקטע הוא שמטאל הוא בדיוק ההפך הגמור! הם צורחים את המשמעות הכי ענקית בעולם רק תלמדי להקשיב ויש מטאל מהקל ביותר הרך העדין ואל הכבד והקיצוני ביותר! אנשים כמוך כדאי שלא יתקרבו למטאל כי אתם הסיבה שאנחנו מנסים לא להיות נחמדים אל אנשים רגילים ולא יוצאי דופן כמונו אז וואלה כבן אדם לנסות לשכנע אותך לשמוע מטאל אפילו לא מתחשק לי רק שתדעי רק זאתי אומנות של שנים על גבי שנים וזה עולם ומלואו ממלודיות עדינות ומלאות רגש עד לחורבן של גיטרות שנשמעות כמו יצירה מופתית של השטן (אני מנגן מטאל גם כבד ומהיר אגרסיבי וגם מטאל שהוא יותר עדין וקליל לאוזן ) אז כדאי לפתוח את הראש כי חוות הדעת שלך ממש בעלת עין צרה כי מטאל לא מסתכם בשיר וחצי ששמעת.. זה עניין של שנים על גבי שנים (6 שנים מטאליסט)
ולמה מטאליסטים הולכים אל המטאל? כי זו לא מוזיקה שמנסה להתחקות אחרי איזה משהו כמו המון דברים בעולם הזה הקיצוניות הזו וכל הדבר הזה שמכה לך באוזן זה נותן לך תחושה של כאילו זה הדבר הכי גדול בעולם הזה! הארדקור/מטאלקור קלאסי הבי מטאל ות'ראש ודת' מטאל ובלאק מטאל וגרוב מטאל ודת'קור ברוטאל דת, מטאל ודום מטאל פאוור מטאל וגריינדקור ופולק מטאל העולם הזה של מטאל כל כך מלא בסגנונות ותת סגנונות שזה לעולם לא ייגמר היום במה שאכתוב מי שרוצה לדעת עוד על מטאל מוזמן לפנות
מטאליסטים הרי הם לא טיפשים לא סתם הם היו שומעים מטאל כאילו את יודעת כל הצרחות האלו יש משמעות כל כך עצומה וגדולה שאין דרך לתאר אפילו
כי כל אחד אוהב משהו אחר
מה שאת לא אוהבת לא אומר שאחרים לא יאהבו
כי זה אחלה של מוזיקה
אנונימי מטאליסט