15 תשובות
תעברי לחול ושהוא ישאר בארץ
ואז תיפגשו פעם הכמה זמן
או שהוא יעבור לגור איתך אבל יטוס כל שבועיים שלושה הביתה
ואת האנגלית הוא ילמד ממך
אם תישארי כאן עם מי תגורי? איפה תעבדי ומה תעשי? הוא לא רוצה לעבור איתך מצד שני את נשארת כאן לבד והוא לא יוותר על המשחה שלו ואת תוותרי על שלך.. ואם פתאום תיפרדו מה תעשי? ביום אחד בהיר תעזבי את מה שתיבני פה ותיסעי לקנדה? זה עד מורכב ואת תצטרכי לוותר על משהו ממש חשוב תעשי שיקול מה את מעדיפה 6 שנים זה המון זמן וברור שקשה לחשוב על פרידה
דילמה מאוד מאוד קשה.
אני הייתי בוחר במשפחה. עם כמה שזה קשה לוותר על אהבה, המשפחה בעיני זה הכי חשוב. אין לך איך לכלכל את עצמך כרגע. אם תיפרדו, מה תעשי?
את מציינת שאת מאוד רוצה להתחיל חיים בקנדה. את מוכנה לוותר על הרצונות שלך בגלל מישהו?
יש לך הזדמנות להגשים את עצמך.
באמת בחירה קשה,
את צריכה להבין חד משמעית מה יותר חשוב לך- עתיד, הצלחה ומשפחה או אהבה וזוגיות.
קודם כל, לא בקטע לזלזל אבל ה6 שנים שאתם ביחד היו שנות נעורים, אם תמשיכו להיות בקשר יכול להיות שתתבגרו ותמצאו את עצמכם כבר לא באותו הקשר עם אותם יחסים.
מציעה לך לנסוע ולבנות את העתיד שלך לצד המשפחה, די רע להגיד אבל אני בטוחה שגם שם תמצאי את האהבה שלך, יותר בוגרת ובשלה לחיים האמיתיים.
את צודקת זה בדיוק מה שעובר לי בראש וזה גם באיזה מקום פוגע שאני תמיד מקבלת החלטות ונדפקת.. (כי הוא אמר אני לא מוותר על המשפחה שלי ושם זה נגמר)
ואם אני יוותר אז זה כאילו הגיוני... זה גם 6 שנים וגם חבר ראשון... יכול להיות שזה גם פחד אבל אני לא יודעת אם אמצא בעולם מישהו שיהיה לי חיבור כל כך עמוק איתו.. אני מפחדת שלא אוהב אף אחד כמוהו בחיים... מה היית עושה במקומי? עוזבת?
חבר שלך מוכן לוותר על אהבה ביניכם בשביל המשפחה שלו. אני חושב שאת צריכה לעשות אותו הדבר. זה נראה לך מאוד שחור או לבן, אבל את תתאהבי עוד הרבה פעמים בחיים. יש הרבה מאוד מקרים של אנשים שאפילו התחתנו והתגרשו ומצאו אחר כך אהבה.
אתם לא יכולים לקרוא לזוגיות של שש שניםרק זוגיות ואהבה זה כבר משפחה..
אם אתם תתחתנו ותשכירו או תקנו דירה זה כבר המשפחה שלך
אם אני מעמידה אותי במצב שלך אז היה לי גם קשה לעזוב את הארץ מבחינת הכל, כל החיים שלי כאן החברים שלי וכו..
אבל מצד שני אין לך כסף לשכר דירה זה באמת בעיה קשה אם את רוצה להשאר בארץ אז אולי תבקשי מההורים שלך שילוו לך כסף לשכר דירה עם החבר שלך...
ושאלה אליך מה את היית מעדיפה ומה את מרגישה בלב?! שאת צריכה לעזוב את חבר שלך ולהיות אם המשפחה ולבנות לך חיים חדשים או שאת רוצה להשאר עם חבר שלך ולהתחתן בעזרת ה ולהקים משפחה...
אבל בכל זאת אני הייתי בוחרת בכל זאת משפחה.. ולהתחיל חיים חדשים
אנונימית
כמו שכולם אמרו, לכי עם המשפחה שלך. את תכירי עוד הרבה אנשים עד שתמצאי את האחד שלך.. אין לחץ את רק בת 21. הייתי בקנדה ויש שם אנשים נדירים, חברותיים, בתים הורסים. באמת שאחלה מדינה ואם הייתה לי האפשרות לעבור לא הייתי חושבת פעמיים. במיוחד שהחבר שלך לא מוכן לוותר כל המשפחה שלו, אז למה שתוותרי על שלך? סהכ נותנים לך הזדמנות לפתוח חיים חדשים, תנסי. וגם כמו שאמרת מבחינה כלכלית יהיה לך מאוד קשה לבד בארץ..
אני מכיר מישהו שיש לו משפחה בישראל, והוא עובד במוסקבה...
כל שבוע הוא מגיע לישראל... אבל כנראה זה לא בא בחשבון, כי אין לך כסף להגיע כל שבוע לישראל...
אנונימי
שואל השאלה:
זה פחות מתאים: אני גם מתכננת ללמוד רפואה וזו התחייבות והשקעה לתקופה מאוד ארוכה בלימודים אז מה שבטוח לא אוכל לטוס הרבה
אנונימית
בקשר לאנגלית שלו, הוא יילמד ממך וגם מעצם היותו שם, אני מציע שתתעקשו שהוא יעבור איתך ואולי הוא יחזור לבקר את המשפחה של פעם בשלושה שבועות... או חודש, שמח שעזרתי אם עזרתי, ומתי אתם נוסעים?
שואל השאלה:
בקיץ... אני לא יכולה ללחוץ עליו שיבוא איתי. הוא צריך לעשות את זה מלב שלם אחרת הוא יזכור לי את זה כל החיים וזה לא ממש יועיל לזוגיות.
חוץ מזה נסיעה של מרחק כזה זה לא הדבר הכי פשוט/זול בעולם אז זה לא מתאפשר כל חודש.. אלא אם כן אתה ממש עשיר.
וגם יש עבודה ואחריות ואי אפשר כל חודש לקחת חופש.
אנונימית
אם חשוב אז תשמרו על קשר מרחוק, למרות שנראלי שקשה..
שואל השאלה:
קשר מרחוק זה סתם כואב לשני הצדדים ולא ממש אפשרי..
איך אפשר לשמור על קשר כשאתם יודעים שאין לכם עתיד ביחד, כי אתם רחוקים...
אנונימית
את בעצמך אמרת שאת רוצה ללמוד רפואה, בארץ גם אם הציונים שלך ממש גבוהים קשה להתקבל, ובקנדה הלימודים ברמה גבוהה עם תנאי קבלה מגוכחים... אני אומרת לכי עם המשפחה לקנדה, אל תוותרי על כל החיים שלך למישהו שלא מוכן לעשות אותו הדבר בשבילך... מה יקרה אם תיפרדו? במדינה כמו ישראל לצעירים קשה מאוד להסתדר, במיוחד בלימודים רפואה, אני אומרת לך שאת תיקרסי, את חייבת את התמיכה המשפחתית והכלכלית גם כדי להצליח. ומה אי בטוחה שבקנדה תמצאי מישהו שזה יהיה הדדי... והקנדים בכלל חתיכים כלכך
בהצלחה