23 תשובות
כן, מקללים אותי מלא
ומה כבר יש לי להגיד? סליחה שהמצב הנפשי מונע ממני לתפקד כמו בן אדם
אנונימית
אני לא עשיתי לא זה ולא זה, וחיה עם זה מצוין לא חסר לי כלום ואף אחד בחיים לא העיר לי, וכמובן בשום מקום לא פסלו אותי
אנונימית
שואל השאלה:
כל כך נמאס לי ששופטים אותנו רק על זה
לכל מקום שאני הגעתי כולם הסתכלו עלי בעין לא יפה ושנאו אותי על זה. לא אכפת להם בכלל מה הסיבה שלא התגייסתי הם פשוט שופטים
אנונימית
כי אתם משתמטים. אל תצפו שיסתכלו עליכם בעין יפה
אנונימית
כי יש אנשים שחיים בתחת של עצמם. שופטים כל אחד.
אני יודעת שאני לא אעשה את שני אלה בכל מקרה. גם מצב נפשי וגם בתכלס אם להגיד את האמת? לא ככ בא לי לבזבז שנה מהחיים שלי על מקום מסריח עם אנשים מסריחים. (:
סנטה, אי אפשר סתם ככה בלי סיבה לא להתגייס זה המון בירוקרטיה אם את לא דתייה
ואם את דתייה ישלחו אותך לשירות לאומי
אנונימית
התגובה מעליי ^ את ממש טועה, יש אנשים שלא מתגייסים גם אם הם לא דתיים, יש המון סיבות.
אני עשיתי שירות לאומי ואני מצטערת שעשיתי סתם בזבזתי שנה על כלום.
אנונימית
אני חושב שאני מבין למה הם "שונאים" אותך
תראי הצבא זה לא מקום נחמד הוא לא פרס
ואז הם אומרים
"רגע אני סבלתי כי אני אדם שחי במדינת ישראל ואת גם חיה במדינת ישראל אבל לא סבלת בצבא כמוני למרות שזה חובה לכולם"
זה מחשבה מאוד הגיונית אבל יש הבדל בין צודקת להיגיון
זה עיקרון חובת הנטל..

העמדה שלי היא
המדינה צריכה צבא מקצועי ולא לחייב כל אדם ללכת לצבא
שתדעו הגורם מספר אחת למוות בצבא זה התאבדיות של חיילים (בשנים שאין מלחמה)
אנונימי
אחח צבועים
לכם מותר לא להתגייס
לבר רפאלי אסור
הקנאה
ברור שמסתכלים בזה בראיונות לעבודה
מסיבה טובה גם.
כמובן שאם זה מסיבות רפואיות או נפשיות מסתכלים גם על זה אבל חוץ מזה אין ממש סיבה לא לעשות לא צבא ולא שירות לאומי.
כי בסהכ אם סתם לא באלכם להתגייס או לעשות שירות לאומי כי לא באלכם לבזבז שנים מהחיים שלכם בלעשות כלום.
זאת בעיה שלכם כי כל השאר עושים את זה אין ברירה, סנטה, את חושבת שכל שאר החיילים פשוט ממש חולים על הצבא ורצו להתגייס ולבזבז את החיים שלהם? לא אבל הם עדיין עושים את זה כי אין מה לעשות חייב. ואם מסגרת של צבא לא מתאימה לכם יש שירות לאומי תמיד.
במקום לרדת על חיילים שבעיה שלהם שהתגייסו אולי תתרמו מעצמכם גם?
אלא אם כן יש בעיה רפואית או נפשית.
MCR
אוקיי אז אני לא משרת בצבא או בשירות לאומי ולא מסיבה מסוימת פשוט המצאתי סיבה כי לדעתי זה לא מתאים לי אני מעריצה את אלו שעושים את זה כי אני לא כזו זה לא לי ומי שלא רואה את זה בעין יפה פשוט מתעלמים חח זה מה יש פשוט ואני מבטיחה לך שאם תסבירי טוב יבינו
המדינה הזאת עם תרבות מאוד מיליטנטית. אנשים פה חושבים ששחיף בן 18 שמתגייס לצה"ל הוא גיבור על. באירופה ואמריקה חושבים שאנחנו משוגעים שמגייסים בכפייה נערים אחרי תיכון ושזה מאוד טוטליטרי, ימנים יגידו שזה מזכיר משטרים קומוניסטים ושמאלנים שזה מזכיר משטרים פאשיסטיים. כל היהודים בישראל מתחנכים מגיל 0 שלשרת בצה"ל זה הדבר הכי חשוב שהם יעשו בחיים שלהם ושזה נורא ואיום וחסר אחריות לא לרצות להתגייס ועושה אותך בוגד. זה שטיפת מוח של שנים ואל תצפי מאנשים עם אינטליגנציה נמוכה או כאלה שנוטים ללכת אחרי הזרם לקבל את זה שלא התגייסת. שלא לדבר על זה שהרבה מאוד מהחיילים הם ג'ובניקים שחוזרים הביתה כל יום בתחילת הצהריים ועושים עבודה משרדית נורא פשוטה ויש עוד הרבה תפקידים שהם בתכלס סתם שטויות ולא חשובים בשיט כי פשוט כשזה צבא חובה אז חייב למצוא לכל אחד תפקיד גם אם זה להדליק ממטרות. אם צה"ל היה מקצועי היו מגייסים אנשים אינטליגנטיים, עם כושר גבוה ושרירים מפותחים ועם השכלה גבוהה בתחומים הרלוונטיים ולא ממרמרים בנים ובנות בלי יכולות פיזיות או כל מיני ילדים טיפשים שמזיקים לתפקוד של הצבא ועושים לו שם רע בעולם.
שירות לאומי זה בכלל לשרוף שנה-שנתיים מהחיים בתפקיד משרדי נורא לחוץ ועמוס או לעבוד עם ילדים אוטיסטיים, זקנים, חולים מהבוקר עד אחרי הצהריים כל יום בשביל משכורת מזערית שלא מספיקה לכלום כשאתה עושה עבודה של מעל ממשכורת מינימום, ולקבל מענק ממש מזערי אחרי שאתה מסיים שלא עוזר בכלום. למרות שיש כאלה שמצאו תפקידים שטוב להם בהם.
המדינה הזאת ממש דפוקה בקטע הזה ואנשים מצדיקים את זה שכל כך הרבה צעירים נופלים לדיכאון קשה, חרדות, ונזרקים לכלא במקרה ה"טוב" ומתאבדים במקרה הרע כי "חייב להגן על המדינה"כאילו אנחנו נלחמים במדינה באמת חזקה ולא בארגוני טרור קטנים ופתטיים וזה גם פעם בכמה שנים. ארצות הברית מדינה עם בסיסים צבאיים כמעט בכל העולם וכל הזמן צריכה לטפל בדאעש, אל קאעידה.. צבא שצריך להתמודד עם הרבה יותר קשיים מישראל ועדיין הגיוס שם לא חובה.
מצדיעה למי שקורא את כל זה^^^
אני קראתי את הכל ומסכימה עם כל מילה.
חוץ מזה שמה אכפת לכם מה עשה מישהו שאין לכם שום קשר איתו? באמת לא מבינה את זה.
חח מה זה קשור למה שאמרתי בכלל? תקראי את כל התגובה שלי, יש הבדל בין גיוס חובה לגיוס מקצועי שיש בכל מדינה שהיא לא טוטליטרית. את רק מוכיחה את מה שכתבתי, "מוקפים במדינות ערביות", צה"ל מתמודד עם פלסטינים בעזה וברשות כשהם עוברים גבול לישראל וכשמדובר בטרוריסטים בעיקר בזורקי אבנים ופרובוקטורים מפגרים ולא בחוליות דאעש חמושות או צבא אירן ומנסה שיהיה סביר עם לבנון וסוריה. שאר המדינות הערביות שונאות את ישראל, אבל הפעילות שלהן זה בעיקר לתת תרומות לחמאס ולשטוף לאזרחים שם את המוח שיהודים זה שטן וישראל עושה רצח עם לאחים המוסלמים שלהם.
ישראל כן הייתה קיימת אם היו מבטלים תפקידים חסרי תועלת ולא מגייסים כל ילד בן 18 שהוא לא חולה נפש או עם מחלה כרונית קשה, להפך, היה צבא הרבה יותר איכותי שלא צוחקים עליו בעולם בגלל ערסים שבמדינה נורמלית לא היו נותנים להיכנס לבסיס צבאי. שוב, תקראי את *כל* התגובה.
בגשם נרטב ^
יש לי, כתבתי שם חמודה.
'גם מצב נפשי'.
כתבתי כך, אבל הוספתי שגם בין כך לא בא לי להיות שם.
אני ממש לא חיה בסרט, את פשוט לא מבינה בנושא שאת מדברת עליו.
תקשיבו, אני כל היום מתעסקת בטבלאות מנקה דלתות. אני רצינית.
ממש "שירות משמעותי".

אחת מהסיבות היחידות שאנשים משרתים היא כי זה כל כך מושרש בחברה, מגיל צעיר זה רק צבא. זה הכי חשוב. שום דבר אחר לא.
וכשמגיעים לגיל 18 זה הכי גרוע, כי הצבא הופך למרכז החיים.

זה שאנשים חושבים בצורה שונה מהכלל לא אומר שהם לא משתמשים במוח. ההפך.
שואל השאלה:
בגשם נרטבים פעם אחת התשובות שלך מראות שאת בכלל לא קוראת את מה שכותבים כאן או שאת לא מבינה
בכל ארץ יש צבא אז המשפט של אין צבא=אין מדינה לא קשור בכלל.
ואת יודעת למה דווקא הצבא בארצות אחרות הוא יותר איכותי מכאן? כי שם יש חיילים שאשכרה רוצים לשרת ובחרו בזה.
כל ארץ אחרת מסתכלת על הישראלים כמשוגעים שכאן הצבא הוא חובה, בכל ארץ אחרת כבר בגיל 18 הם הולכים לאוניברסיטה ומסיימים ללמוד מקצוע כשאת רק משתחררת.
אבל מבחינתך אם לא יגייסו את כולם כולל אלה שיושבים כל היום במשרד ולא עושים כלום אז לא תהיה לנו מדינה, כי הרי הילדים בני ה18 הם אלה שמחזיקים את כל ישראל!
אנונימית
אממ אני יושבת כל היום במשרד ואני דווקא כן עושה... זה לא כזה קל כמו שזה נשמע.
חח שצית.. את בכלל לא מבינה במדינות אחרות, יש מדינות בסכנה קיומית הרבה יותר גבוהה משל ישראל ויש להן מספיק אויבים. ואם את חושבת שהצבא של ארצות הברית פחות חשוב משל ישראל וארצות הברית לא צריכה כל הזמן להשקיע הרבה יותר אנרגיה ומוח כדי להלחם באויבים שלה אז את חיה בסרט. אירופה וארצות הברית מתעסקות באירן, רוסיה, צפון קוריאה, דאעש, אל קעידה, חוליות טרור שחודרות לאירופה. ישראל מתעסקת בארגון הטרור הגרוע חמאס ומידי פעם חיזבאללה ופה ושם טרוריסטים עצמאיים או איומים מינורים כאלה ואחרים, זה לא ברמה של מדינות אחרות ואנחנו רחוקים מלהיות הצבא הכי חזק בעולם למרות מה שמשקרים בארץ. ישראל צריכה בעיקר לשמור על הגבולות שלה, ולנסות לשמור על שקט והפסקות אש, זה לא דורש גיוס חובה. זה שישראל מוקפת מדינות ששונאות אותה לא אומר שכל אחת מהמדינות האלה מפוצצת אותה בטילים כל שנה או באיזושהי צורה אקטיבית מנסה לרצוח פה אזרחים או להפציץ אותם.
באותו הנושא: