13 תשובות
מסכים בהחלט,
יש כלבים שצריכים בית ומשפחה.
אבל יש אנשים רעים שמעדיפים לקנות "מותגים"
יש לי כלבה (2 נפטרו) ואת כולם אימצתי
שלא לציין גם 3 חתולים שאימצתי
אני לגמרי נגד קנייה של כלבים
יש בזה משהו אבל אם הם רוצים אז שיעשו מה שבא להם זה שאתה שונא את זה לא אומר שאנשים יפסיקו לעשות את זה ואני קניתי את הכלבה שלי מחברה הכי טובה שלי בגללה החיסונים ולא בגלל שהיא גזע מיוחד או משהו.
אני לא שונאת אנשים כאלה אבל זה כן מעצבן באיזשהוא מקום, כלבים הם לא רכוש ויש כלבים שאשכרה צריכים בית ובמקום לאמץ כלב מקסים ובנוסף לעשות מעשה טוב הם קונים אחרים בכמה אלפי שקלים.
עדיף לאמץ,
או מכאלה שמוסרים
מסכימה.
אני מבינה חלק שאוליי צריכים סוג מסויים לתחרויות או משהו כמו קרוביי משפחה שלי.
אבל אלו שסתם רוצים כלב "גזעי" ומודעים לזה שהורגים כלבים במכלאות.
ממש מעצבן!
אני קניתי מסיבה מסויימת שזה בגלל אמא שלי שאלרגית לסוגים של כלבים ולא היה למשל פודלים שהיא בסדר איתם באימוץ. אם היו באימוץ, ברור שהייתי מאמצת
לא.
אני קניתי כלב.
אנונימי
אנשים לא מודעים לזה שעל כל קניית כלב מתים 3 כלבים. כלבים במכלאות שעומדים לאימוץ, רובם עברו חיים לא קלים ובאמת צריכים בית חם ואוהב. אני לא שונאת את אותם אנשים שקונים אני פשוט חושבת שזה מטומטם והלוואי שהם היו יודעים את כל החרא שקורה בתעשייה הזאת שגם פוגעת באותם כלבים.
אני קניתי כלב.. אתם שונאים אותי?
אבל יש לי סיבה טובה.. הוא לא מותג או משהו פשוט אין לי מאיפה לאמץ קנינו אותו ב50 שקל ממשפחה שהכלבה שלהם המליטה הרבה גורים..
Why me זה משהו אחר המקרה שלך
האנשים האלה פשוט מעלים לי את הסעיף! למה שיעשו את זה? אנחנו אימצנו את הכלב שלנו מתנו לחיות לחיות בגיל 10 חודשים אחרי שזרקו אותו כשהיה גור לרחוב. מעבר לזה שזה מעשה טוב ומספק גם אותנו בסופו של דבר, העלב מדהים, אכפתי ורגשי! אני בטוחה שהכלבים גם מעריכים את הבעלים שאימצו אותם ונתנו להם בית חם ואוהב. לא מבינה למה לקנות כלב כי הוא "גזעי". הרי מה זה משנה? כלב זה כלב! בטוחה שהכלבים שמאמצים ולא קונים לא נחמדים או טובים פחות!
אני מבין שצריך לאמץ את הכלבים שאין להם בית אבל יש אנשים שספציפית צריכים כלב גזעי למשהו מיוחד.
יש כלבים גזעיים אשר קלים יותר לאימון וטבעית חכמים יותר מכלבים מעורבים.
נגיד אתה עובד בחווה תיקח כלב שמירה או למשל כלב צייד עם אתה צייד, יש כאלה שבוחרים כלב שיהיה "דומה" למה שהם עוסקים בו בחיים וכלב מעורב לא תמיד מצליח לעמוד בדרישות האלה (דוגמא פשוטה יותר עם אתה אוהב לעשות ספורט תיקח סוג של כלב ריצה שיהיה שמח לרוץ איתך בפארק, כלב קטן לא יתאים לזה)
גם כשאתה לוקח כלב מעורב אתה לא יודע מה יגדל ממנו, אתה לא יודע עם זה יהיה כלב גדול או קטן ויש אנשים שפשוט לא יכולים להחזיק כלב גדול בדירת קומות או דירה קטנה כי כלב גדול דורש גינה ושטח לרוץ בו.
עם כל האהבה שלי לכלבים אני חושב *שלשנוא* מישהו שקונה כלב זה מטופש, אתה לא יודע מה הסיפור שלו אז לא צריך לשפוט אותו.
אני יודע שכלבי רחוב צריכים בית ודחוף אבל להכריח אנשים לאמץ אותם לא תמיד יגרמו להם לאהוב אותם..