17 תשובות
השאלה אם אתה רוצה לשנות את זה או שנוח לך במצב הזה. אם כן, טיפול פסיכולוגי יכול להועיל.
תגיד אתה במקרה גם נמצא באתר אחר (אתה תדע על מה אני מדברת אם זה נכון)? ראיתי אותך שם אם זה אתה
אנונימית
קראתי רק את הכותבת לכן התשובה היא לגבי הכותרת
ולא אתה לא היחיד יש כאלו שזה בכלל לא מעניין אותם
שואל השאלה:
כן, בכספ
שואל השאלה:
והתחלתי טיפול חדש אבל לא פסיכולוגי
הוא עוזר כי הבנתי עכשיו למה אין לי ידידות ופעם חשבתי שאני לא יכול להכיר מבחינה טכנית בגלל שנולדתי עם לקות או שכולן אשמות ורעות... אני פשוט לא יכול להכיר כי אני רב עם כל אחת שאני נפגש איתה, מתעצבן או אומר דברים לא במקום. בגלל שעברתי חוויות לא נעימות מאנשים ובנות אז אני רגיל מאוד להתגונן ולתקוף אנשים (בעיקר בנות)... אני מרגיש שיש לי רתיעה מבנות כי אני רב עם כולן ומעצבן את כולן.. או שאני תמיד עצבני
זה שאתה יודע מה הבעיה זו כבר התקדמות, אני חושבת שאתה יותר מדי מחמיר עם עצמך ובגלל זה זה מובע כלפי חוץ ובמקרה הזה אתה יוצא או אומר משהו לא במקום בגלל שאתה חסר ביטחון.
תסתכל על ניסיונות העבר ותראה מה אמרת שעיצבן או לא היה במקום, תראה למה התפתח ריב- תנסה לשים את עצמך גם בנעליים של הצד השני כדי להבין את המצב יותר, זה יעזור לך גם בעתיד כי אתה תדע איך דברים שאתה אומר או עושה יכולים להתפרש.
ואני מבטיחה לך שבנות לא מחפשות לעשות רע לאף אחד (יש יוצאות דופן אבל לא סתם יש את המונח ביצ) אבל כן יש מקרים שאנחנו יכולות לצאת חרא רצח, לרוב בגלל חוסר תקשורת - ששני הצדדים מבינים משהו אחר לגמרי ואף אחד לא טורח לנסות לדבר על זה.
גם אם אתה לא אדם יציב אתה לא צריך לשים את זה בראש הפירמידה של למה לא הולך לי ולמה לא זה, אז אתה אדם לא יציב so what אנשים שמחפשים חברים לחיים או זוגיות לחיים לא יסתכלו על זה ויגידו אמאלה ומי שכן שיהיה לו לבריאות, אתה צריך קודם כל להיות בסדר עם עצמך ולא לחפש בנואשות, ידידות זה כיף ברור אבל אתה צריך להבין שמה שאתה משדר לסביבה מה שאתה מרגיש לגבי עצמך, רואים עליך טוב טוב אז קודם תשלים עם עצמך, תאהב את עצמך והדברים יקרו מעצמם.
הדברים הכי טובים קורים לבד, בהפתעה :)
אנונימית
שואל השאלה:
תודה, אבל זה לא קשור לאהבה עצמית, זה לא קשור למראה החיצוני שלי או לכמה יש לי ובמה אני עובד, יש דפוסי התנהגות שאני צריך לשנות בעצמי.
אני רואה את העולם מנקודת המבט שלי, לא של אנשים אחרים... הכסף לא משחק תפקיד אצלי... תקשורת בינאישית הרבה יותר חשובה לדעתי...

והדברים הכי טובים לא קורים לבד - אין מתנות חינם בחיים... אם אני רוצה שתהיה לי ידידה אני צריך לדבר עם בנות.. אין שום סיבה בעולם שמישהי תדבר איתי ותרצה להתיידד איתי. יש מיליארדי גברים אחרים בעולם, הן לא צריכות לפנות דווקא אליי. אני צריך לתת סיבה למישהי למה היא צריכה לדבר דווקא איתי (ואני לא עשיר או דוגמן מפורסם).
שואל השאלה:
נכון - רוב הבנות בעולם הן לא רעות, אבל אליי הן רעות - כי אני לא בן אדם נחמד ולבנות לא נעים לדבר איתי או להסתובב איתי. אף אחת לא חושבת שאני בן אדם רגוע, כיפי ואיש שיחה או מישהו שאפשר לנהל איתו דו שיח. בנות חושבות שאני קשה, נוקשה, עצבני, עקשן, אגרסיבי ושאני עלול להרביץ לבנות כי קשה לי להקשיב להן או לקבל את מה שהן אומרות. האם יש בחורה שתרצה גבר לא נחמד ואלים?
אז תנסה לראות את נקודת המבט של אנשים אחרים, תחשוב שאתה היית באותו המצב ותדמיין את האופציות של מה היית יכול לעשות. הכל מתחיל מתרגול, לא הכל בא בטבעי.
ונכון שיש המון גברים בעולם אבל אתה יודע מה מייחד כמעט כל אחד מהם? שהם עצמם, הם דומים במראה אבל לא דומים במראה, האופי שלהם שונה אך דומה מאוד. הם מצליחים כי הם עצמם, ברגע שאתה מתבייש בעצמך אתה מפסיד נקודות ולא רק אצל אחרים, גם במשחק של עצמך.
ואמרת שאתה יכול להיות אלים, התפרצויות זעם?
אתה יודע מה הן הבעיות, שזה צעד ענק וחשוב רק עכשיו צריך לאט לאט לעזור לבנות את עצמך מחדש.
אנונימית
הכל מסתכם בכמה אתה מתרגל ומנסה, גם אם אין הצלחה הניסיון מקנה לך מיומנות ואת המיומנות הזאת אתה יכול לנטב לדרכים אחרות להתמודד עם הבעיה.
ואני בטוחה במאה אחוז שאתה מסוגל, ולמה אני בטוחה? כי אם אתה מקבל טיפול, מדבר על הבעיות ושואל- זה אומר שאתה רוצה להשתפר, שיש לך את הרצון ובגלל זה אתה יכול ואתה תצליח.
אנונימית
שואל השאלה:
אבל זה עניין של מנטליות... אני לא אשתנה אף פעם... השאלה היא אם יש בנות שאין להן בעיה עם מישהו שהוא אלים ולא תמיד הכי נחמד... זה פשוט חלק מהאופי והאישיות שלי.. גם אם אני אהיה לבד כל החיים אני בחיים לא אשתנה... אני לא בן אדם מושלם ואני בחיים לא אהיה...
שואל השאלה:
אני באופן כללי מתעצבן הרבה, קשה לי לחייך לאנשים ולהיות נחמד, זה פשוט לא אני, יכול להיות שיש לי תכונות חיוביות אחרות, אני בן אדם שמאוד אוהב ללמוד דברים חדשים, אני קורא ספרים, אבל הבעיה שמנטליות זה מנטליות, אני בחיים לא אשתנה... זה חלק ממני... אנשים בדרך כלל לא משתנים..

אני גם סבלתי מהרבה אלימות ויחס שלילי בחיים שלי.. ואני כבר די רגיל לזה.. לא היו לי קשרים עם נשים חוץ מכמה ידידות שהייתי איתן בקשר לטווח קצר.. ועם רובן לא הסתדרתי והקשר היה גרוע.. וחלק התנתק כי הקשר נשכח כזה עם הזמן...
אתה לא צריך להיות מושלם כדי שיתחברו אלייך, אתה צריך להיות עצמך, האופי היחודי של הבן אדם זה מה שמושך אחרים.
מנטליות אומנם באמת לא תשתנה אבל התנהגות כן, ואתה כבר יודע מה הסיבות למה יש בנות שמתרחקות ממך וזו ההזדמנות שלך לקחת את זה למקום חיובי, או לפחות ליותר חיובי ממקודם ולהרים את עצמך משם, לנסות דורש אנרגיות וסיבולת אבל זה מה שעושה את החיים האלה שווים, אם תמיד נשב ולא נעשה כלום (וכשאמרתי שדברים טובים קורים מעצמם לא התכוונתי לזה, התכוונתי שאם אתה חיי את חייך, נהנה מהם כי אלה החיים שלך ומגיע לך להיות מאושר אתה תמשוך אליך את הדברים הטובים כי הדבר הראשון שאתה צריך שיהיה ברשימת הטו דו שלך בראש זה שאתה קודם כל תהיה בסדר עם עצמך, עם כל הפאקים ועם כל הדברים הטובים, כל חלק משלים את עצמו).
אני חושבת שדברים רעים שקורים הם שיעורים שהחיים מנסים ללמד אותך, זה יכול להשמע מאוד דבילי ואני די בטוחה שזה לא "יכול" אלא פשוט נשמע..
אני לא יודעת מה עברת ואני בטוחה שזה היה המון.. אבל אם הגעת למקום שאתה נמצא בו עכשיו, אם הצלחת להחזיק עד היום אין שום סיבה שאתה לא תצליח בכל מה שתרצה. כי אתה חזק בין אם אתה מאמין או לא, אם יש דברים שאתה רוצה לשנות או לשפר, תעשה את זה! וגם אם לא תצליח אתה תלמד יותר על עצמך בין אם זה לטוב או לרע.

אנונימית
שואל השאלה:
אני מסכים ב100% במה שאת אומרת אבל אני לא חושב שאני אשתנה בשביל בנות אחרות או אנשים אחרים... אני חושב שאני צריך להיות מודע לחסרונות ולהדגיש אותם אם צריך - כי כנות זה דבר חשוב ואי אפשר להציג רק את הדברים הטובים... זה פשוט לא יהיה אמיתי...

אמרתי לידידה שלי לשעבר 1000 פעמים שאני אשתנה ואפסיק להיות עצבני - ולא הייתה פעם אחת שעמדתי מאחורי המילים שלי. אני בחיים לא אשתנה. אני לא יכול להבטיח הבטחות שלא יכול לקיימן.
אתה לא צריך להשתנות בשביל אחרים, אתה צריך להשתנות בשביל עצמך, אם אתה מרגיש שאתה לא מספיק שלם עם עצמך שאתה יכול להיות יותר טוב ממה שאתה עכשיו אז אל תהסס.
וכן מודעות עצמית זה דבר חשוב, אבל לא צריך ללכת overboard עם זה, להחמיר עם עצמך יכול לפגוע בך בדיוק כמו שחוסר מודעות יכולה.
ברור שלהבטיח הבטחות שאתה לא עומד מאחוריהן זה פשוט בזבוז של זמן, אז אל תבטיח, תעשה. מעשים אומרים הרבה יותר מאשר מילים, אם אתה רוצה מספיק אל תגיד שאתה תעשה, פשוט תעשה את זה.
אנונימית
שואל השאלה:
אני לא אעשה דברים שאני לא יכול לעשותם. אני חושב שעדיף להניח את הקלפים על השולחן. אני לא אשתנה בשביל אנשים אחרים גם כאשר אהיה לבד כל החיים...
אבל מי אמר שאתה לא יכול? אתה לעצמך?
עדיף לוותר מאשר לנסות? פה הנקודה שאתה צריך להגיד לעצמך רגע, אני מוותר על להיות שלם עם עצמי, למה?
מודעות עצמית לא הולכת יד ביד עם לוותר, אתה יכול לנצל את החסרונות שלך ולהפיק מהם תועלת חיובית.
אבל אני לא יכולה להגיד לך לעשות את זה ואת זה ואת זה אם הרצון שלך לא מספיק חזק...
אנונימית