7 תשובות
שלום רב
לא ברור מתוכן השאלה האם הפרידה היא סופית ולא ניתנת להחזרה , במידה והיא סופית, המלצתי היא להתמקד במילוי רגשי אחר, זאת אומרת , להתמלאות במערכת יחסים חדשה ומוצלחת ועל ידי כך את תתמלאי בסיפוק זוגי חדש והזיכרונות ייעלמו מאליהם,
בנוסף לכך, הזמן הוא הרופא הטוב ביותר , אלוקים ברא לנו את השכחה כי בלעדי השכחה לא היינו יכולים לחיות מכיוון שהיינו זוכרים את כל הצרות, האכזבות והמועקות שאנו חווים במהלך חיינו.
השיטה הטובה ביותר היא למצוא כמה שיותר מהר אהבה חדשה
האהבה החדשה תעסיק אותך ותמלא אותך ותשכיח את המחשבות הקודמות.

גם אם לא מדובר באהבת חייך חשוב לנסות למצוא כמה שיותר מהר חבר חדש
ולהתמסר אליו.
אין דרך למחוק את זה. אין איזושהי פעולה שאת צריכה לעשות שתמחוק אותו. את תחשבי עליו ותאהבי אותו עד שתמצאי מישהו חדש:) מנסיון אני רק ממליצה- לא לפגוש אותו יותר, לא לדבר איתו, ולא לבכות.
יקירתי, לא ניתן למחוק מהלב חוויות וזכרונות.
חישבי על הדברים שקיבלתי מאותו אדם.
מה למדת מאותה תקופה ולאן היית רוצה לצמוח מפה ואילך.
לעיתים מדובר בתלות שהתפתחה במהלך הזמן וזה בדיוק הזמן ללמוד ליצור זוגיות עם עצמנו מתוך כל מה שקיבלנו מהתקופה הקודמת.
ותמיד צריך לזכור שיש אנשים שמגיעים לחיינו לתקופה מסויימת כדי להעניק לנו את מה שאנחנו צריכים לאותה תקופה וברגע שאדם זה מיצה את תפקידו בחיינו הוא ממשיך הלאה ויוצא מחיינו.
אז כדי לאפשר פרידה יותר קלה נדרשת הבנה כי בזה תם חלקו וכמובן חשוב להודות בליבנו לאותו אדם על מה שקיבלנו ממנו ומכאן להמשיך הלאה. הזמן כבר יעשה את שלו.
להתחבר לדברים הרבים שהוא נתן לך ושחלקתם ביחד. שהיו תמיד שלכם, ברוח ובנפש. את הזכרונות אין למחוק. מחבקים אותם, כי הם חלק מאיתנו. פרידה היא סוג של מוות, והיא קשה. באותה נשימה היא גם מחזקת אותנו, פותחת פתח להזדמנויות, לצמיחה, לכוונים אחרים. קחי איתך את העבר לכוון העתיד. תודי על הביחד והמשיכי קדימה.
אם את שואלת אותי, לדעתי, אי אפשר למחוק מהלב בן אדם שאהבת כ"כ הרבה זמן ושחלקת איתו מלא זמן! הוא תמיד ישאר בפינה קטנה וחמה בליבך.. בחיים לא תשכחי אותו.. תאמיני לי! זה קרה לי וגם אני ניסיתי שבועות וחודשים לנסות למחוק אותו מליבי אבל אי אפשר! את חייבת להמשיך הלאה.. ואם את לא מסוגלת.. אז הזמן יעשה את שלו:) בהצלחה!