11 תשובות
אם את במשפחה חרדית או דתייה ממש ואת חושבת שהם יכעסו עדיף שתגידי להם אחרי שיהיה לך בית משלך כי את סתם תסבלי וזה..
היי, רני דתלש... ומכיר כת מה שאת עוברת... המשפחה שלי גם דתית ואני בחרתי אחרת... כל הכבוד, זה לא קל.
את מוזמנת אלי לפרטי אם תרצי לדבר על זה או משהו
אני חוזר בשאלה אמנם עברו כמה שנים אבל עדין.
מוזמנת לשלוח לי הודעה אנסה לעזור.
את כתבת 'תכתבו לי פה כל דבר' גם את האמת? האחת האבסולוטית היחידה בעולם? אם תרצי אמשיך, אם לא, אל תקבלי. אל תקראי שוב.
בואי נגיד ככה, ראשית, למי אין נפילות ומי לא התרחק, כולנו בני אדם, הקב''ה מבין את החוטא והשאיר לו פתח לתשובה, אבל, בינתיים הוא מתרחק ממנו, עד שיחזור, לא חבל?
1. אל תחליטי, עבירה שיש עמה תכנון, שבאה לאחר מחשבה-הופכת כבר ל 'מזיד' למה לך?
2. אל תצהירי-אל 'תבטיחי' כלום לעצמך או לאחרים.-גם נדר את צריכה על עצמך?
3. גם אם עזבת את הדרך הזו, הדבר מוכר לקב''ה וידוע, אל תדאגי ממנו, הוא מרשה 'לבדוק' לתור לחפש לחקור, את כבר גדולה ובוגרת ועומדת על דעתך, זכותך ואפילו חובתך, לנהל אורח חיים לאחר בדיקה וחקירה וחיפוש. ולא לקבל כעובדה מוגמרת שנכפתה עליך. אבל סוד קטן? -בסוף החיפוש את צריכה להאמין בו, ככה הוא אמר.. הנה: וְיָדַעְתָּ הַיּוֹם וַהֲשֵׁבֹתָ אֶל לְבָבֶךָ כִּי יְהוָה הוּא הָאֱלֹהִים בַּשָּׁמַיִם מִמַּעַל וְעַל הָאָרֶץ מִתָּחַת אֵין עוֹד.
4. הקושי של עול תורה ומצוות ידוע ומובן לקב''ה, אז אם ישנה מצווה אחת קשה במיוחד אל תעזבי הכל, אלא אותה בלבד, נניח.
5. זה לא סוף העולם, אם תחליטי לעזוב נניח מצוות מסויימות, אבל עדיין לא תתריסי בעבירות במזיד כמו נסיעה בשבת. אכילת טריפה, הדלקת אש וכו'..
6. הרבה אנשים חילונים יצאו למסע חיפוש רוחני במקדשים טמאים בכל העולם, ורק למסקנה אחת הגיעו- הבינו- כִּ֤י יְהֹוָה֙ ה֣וּא הָֽאֱלֹהִ֔ים
7. גם אם תצאי לדרך אחרת, זמנית, אל תשכחי שעדיין הוא אב רחום וחנון שומע תפילת כל פה, ותמיד תעדיפי לברוח איליו. כמו שכתב רבי שלמה אבן גבירול. וְאִם תְּבַקֵּשׁ לַעֲוֹנִי, אֶברַח מִמֶּךָּ אֵלֶיךָ / וְאֶתְכַּסֶּה מֵחֲמָתְךָ בְּצִלֶּךָ.
כתבת פה 'אבל אני יודעת שזה מה שאני רוצה ומה שמתאים לי.' את יודעת אולי מה את רוצה, אבל לא מה 'מתאים' לך, כי זה טרם קרה.
לכן אומר הקב''ה בסוף תגיע אלי, אתה מעדיף עם סיבובים?
אני כותבת לך את מה שלדעת תורה נכון, אז אפשר לייפיף לך את המציאות, אבל.. בסוף כולם חוזרים איליו.
אנונימית
מה יש? היא אמרה שהיא צריכה תמיכה, היא רשמה שהיא יודעת מה מתאים לה אז למה לנסות לשכנע אותה משהו שהיא כבר מודעת אליה שלא טוב עבורה.
את עושה את הצעד הנכון. תביני את זה רק אחרי שתהיי כמה ימים/שבועות בחוץ.
אנונימי
שואל השאלה:
זה לא שעכשיו אני מורדת ולא מאמינה באלוהים, אני כן מאמינה, וכן מודה לו לפעמים על מה שקורה לי בחיים למרות שהחיים שלי דיי חרא עכשיו. זה לא שאני עושה דווקא ומחללת שבת, אני לא מנסה למרוד
אני רק רוצה להיות אני, ואני מאמינה שאפשר להיות דתי בלב ומספיק רק להאמין.
ובשביל להיות מחובר לאלוהים אתה צריך להיות עצמך. מה אני יכולה לעשות? קשה לי עם הדת.
ואני מאמינה שזה קשה בגלל שעברתי חיים קשים ובגלל שפעם חללתי שבת מול אמא שלי קיבלתי על זה צרחות נורא קשות שגרמו לי לפגוע בעצמי...
אז אני מצטערת, זה לא חיים.
אנונימית
את לא צריכה להצטער על כלום.
כל הכבוד לך!
אם את יודעת מה מתאים לך ואת הולכת בדרך הזאת - אז שאפו!
זה בהחלט מרשים ואת תהיי מרוצה מהמהלך הזה בגלל שהוא באמת בא ממך. הוא בא ממקום מאוד אמיתי!
אפשר להאמין גם בלי להיות במערכת הדתית.
אנונימי
אתם פשוט תומכים בזה שהיא הורסת את עצמה.
תקשיבי, אני ממש לא באה לשפוט ואני מקווה שעדיין תקראי את זה. דווקא בתקופות קשות את צריכה לחייך ולהבין שהקדוש ברוך הוא מביא לך נסיונות כי בסופו של דבר אחרי הקושי באה הישועה. את כנראה גדלת בסביבה שקצת הקשתה עליך ויותר אמרה לך מה לעשות מאשר להסביר לך למה עושים את הדברים ובשביל מה. התורה היא תורת חיים בסך הכל, בקרוב מאוד המשיח יבוא נשארו בערך 220 שנה שמתוכם צריך לחשב את בוא המשיח. חבל שתפספסי את הרכבת אחרי 17 שנה שבו הקפדת. אל תזרקי את הכל לפח. קשה להיות לבד בהתחזקות את צריכה להיות בסביבה תומכת, תלכי לשיעורי תורה. אפילו רק תנסי פעם אחת לראות אם מתאים לך. תשאלי שאלות באתרים כמו הידברות או אורלנוער הם יכולים לכוון אותך. אני מקווה מאוד ש תקשיבי לי ואני אצרף לך קטע קטן שאני ממש ממש אשמח אם תשמעי, הוא קצר. אני מקווה שתעשי את הדבר הנכון שזה ללכת בדרך של ה' יתברך ולא להיכנע לעולם הגשמי הזה. הכל הוא רק מבחן פה. פה הקדוש ברוך הוא רואה מי עסוק בלהתעסק כל היום בבנות מסיבות ואלכוהול לבין מי שהולך בדרכו כמו נסיך. יצר הרע מנסה להוריד אותך למטה ועכשיו. בדיוק עכשיו זה הזמן שלך להפוך הכל ולצאת גדולה יותר מאי פעם. אני אשמח אם תדברי איתי אם תרצי. בהצלחה לך אחות.
באותו הנושא: