14 תשובות
בתור אחת מנהריה לא נראה לי ששווה לעבור לזה
היו לי ילדים בכיתה שהלכו לשם וחזרו אחרי שנה
אנונימית
שואל השאלה:
למה?
וקשה להתקבל לשם?
אנונימית
שואל השאלה:
ועם את יודעת אז עד איזה שעות לומדים?
אנונימית
בעקרון הדבר היחיד הטוב שיש למסלול הזה להציא זה מספר היחידות חוץ מזה הכול חרטא לא למדתי בנהריה אבל הייתי במסלול הזה וממליצה בחום לא ללכת למסלול
אני לא לומד שם, אבל אצלי בטכני סבבה ואני כן ממליץ ללכת לשם
שואל השאלה:
באיזה טכני אתה?
אנונימית
שואל השאלה:
והמבחני קבלה שיש זה אותם מבחנים בכל הטכני?
אנונימית
זה פחות או יותר אותם מבחנים אבל לא כדאי לך ללכת למסלול הזה מנסיון שלי לא שווה בכלל
שואל השאלה:
למה? מה רע? אם את/ה יכול/ה להגיד
אנונימית
(אני בת) טוב הסיבה העיקרית שהמסלול הזה קיים כי אין הרבה ביקוש למערך הטכני בחיל האוויר (תשימי לב שרוב המסלולים הצבאים זה של חיל חימוש, מערך הטכני של החיל האוויר ומערך הטכני של חיל הים וגם בצבא מי שמסרב תפקיד אז יש סיכוי שהוא יגיע לטכני חיל האויר וגם מי שישב בכלא בגלל סירוב יש סיכוי שהוא גם יגיע לטכני אז אם אומרים לך שהם רוצים אנשים איכותיים זה סתם חרטא הם מקבלים כול אחד למקם הזה) המערך הזה מורכב בעיקר מטכנאים עיקר ואם את שוחר (מישהי שבמסלול צבאי) כנכנסת למסלול את חותמת על חוזה שבין התר את מחוייבת רק למערך הטכני (התפקידים היחידים שתוכלי לעשות שהם לא בטכני זה תפקידים התנדבותי כמו טיס\חובלים\בגלל שאת בת אז גם לוחמה) ואת גם חותמת על משהו שנקרא שנת ר שאם הטכני רוצה הוא משאיר אותך עוד זמן בטכני.
זה שני הדברים הרעים פה קודם זה סוגר לך מלא אופציות שיכול להיות שממש מתאימות לך יותר מהטכני, דבר שני נראה לך הגיוני להחתים ילד בן 15 על סיכוי שישאירו אותו עוד בטכני?
קודם כל, אפשר לצאת מהמערך הטכני לקרבי, יש פנימיות שמחתימות לקבע להרבה יותר משנה גם לילד בכיתה ח לא מכריחים אף אחד ללכת לשם.
וממתי מקבלים את כולם? ביום שעשיתי את המבחנים היו 11 כיתות של נבחנים ורק 7 כיתות קיבלו
אני אעשה סדר בדברים שלי למסלול לא מקבלים את כולם, אבל בצבא עצמו מקבלים את כולם (כול מי שסירב תפקיד ביום הגיוס יש סיכוי שהוא ילך למערך הטכני, ומי שישב בכלא צבאי בגלל סירוב תפקיד גם לו יש סיכוי גדול ללכת למערך) ותמיד אמרו שמחפשים אנשים איכותים למערך וזה בולשיט כי המערך יקבל את כולם בלי הגבלה של קבא ודפר תיקים משטרה לא תיקים במשטרה.
אני מכירה פנימייה אחד שחתמו בה לשלוש שנים והיא נסגרה (יש עוד בתי ספר והם לשנה).
נכון שלא מכריחים ללכת לשם אבל מנסיים לפתות לבוא למסלול לדוגמא בחיל האוויר תמיד מראים מטוס ממריא פעולות שהטייס עושה וכו, יש רק סרטון אחד שמראה באמת את מערך הטכני ולא מטוסים עפים וכול הדברים האלה, תמיד המסלול רוצה להראות שהוא מסלול טוב שיבאו ילדים לשם הם מייפים את דברים ואני מכירה את זה טוב מאוד כי הייתי בערבי חשיפה למסלול ותמיד הם אותו דבר ותמיד הם לא מסבירים מה זה מערך הטכני. לא מאשימה אותם הם צריכים אנשים למערך ובצדק. הם גם מחפשים אנשים עם מגמות מסויימות כמו אליקטרוניקה אבל שעשה את מגמה בדרכ ירצה ללכת למשהו יותר זוהר כמו חיל המודיעין או בכלל לא לעסוק במגמה ולהיות בתפקידים טובים אחרים. אז מה עושים במצב כזה? פותחים מסלול, גורמים לו להיראות יפה ואז מי שבא למסלול אז סוגריים לו את אופקציות חוץ מערך הטכני ומקומות התנדבותיים כמו טייס\חובלים\יחידות
מובחרות.
ואתה טועה אי אפשר לצאת לקרבי מהטכני אפשר רק אם יוצאים מהמסלול או שיוצאים לקרבי התנדבותי (חובלים\טיס\וכו) או להילחם במשך דיי הרבה זמן על קרבי כי הטכני לא מוותרים על אנשים במיוחד על שוחרים שחתמו על הסכם שהם מחוייבים לטכני.
המערך הטכני יודע לעשות טוב מאוד פרסומת.
ואני אספר לך גם סיפור קצר בין הסיבות היחידות שהמדריכים שלי נהיו מדריכים כי זה התפקיד שלא דרש מהם להיות ממש במערך הטעני (הסיבה השנייה זה כי הדרכה זה עיינין אותם) לא פעם ולא פעמיים שמעתי שהמדריכים שלי אמרו בצורה ישירה או אכיפה שהטכני זה חרא מקום לדוגמא מכר שלי דיבר עם המדריכה והיא פשוט אמרה שהתפקידים עבודה שחורה אבל מה שעושים אותם כפיים זה האנשים, ומדריך שני (שנהפך להיות מפקד השלוחה) אמר במפורש שטכני הוא חרא.