6 תשובות
תספר להוריה ליועצת בית ספר למחנכת שלה
אם ידעת שהיא כזאת דיכאונית היית צריך לשמור לעצמך את כל הדברים הקשים האלה..
בכל מקרה אצה לא צריך לחזור אליה רק כי היא לא יציבה... תדבר עם חברות שלה ותדאג שתיהיה לה סביבה תומכת
ותמשיך לדאוג לה בכל מקרה
שואל השאלה:
אין עם מי לדבר
היא לא תלמידה בכלל
אנונימי
ספר להורים שלה
אנונימית
תסמס לאמא שלה במהירות שאתה והבת שלה נפרדו ושאתה חושש לחייה ושתבדוק מה איתה (:
אנונימי יקר,

אני מתארת לעצמי כמה מלחיץ ומפחיד המצב שאתה נמצא בו כרגע, וכמה הוא מורכב. מתוך דבריך נראה לי שאתה דואג מאוד לחברתך לשעבר ואולי עדיין מרגיש אחריות כלפיה, ומצד שני אני שומעת בדברים שלך גם עייפות ותסכול מההתמודדות עם המצב הנפשי שלה. נדמה לי שעל פי שנפרדת ממנה, אתה לא מרגיש שהעול הכבד הזה ירד מכתפיך, אולי אפילו להיפך.

אני חושבת שאכן חשוב שתהיה שם בשבילה עד כמה שאתה יכול, באופן מכיל ולא שיפוטי. ומצד שני, אני מאמינה שגם בשבילך וגם בשבילה חשוב שאתה לא תהיה הגורם היחיד בסביבה. אני לא יודעת אם היא נמצאת בטיפול, אבל אם לא אז כדאי לנסות לעודד אותה לפנות לטיפול, ובנוסף אולי כדאי לפנות לעזרה של הורים או מישהו חיצוני כמו עובדת סוציאלית. בכל מקרה, אם אתה רואה סכנה קונקרטית שהיא תתאבד או תפגע בעצמה באופן רציני, פנה למשטרה ולהורים שלה ואל תשאיר אותה לבד.
אני מצרפת כאן מאמר קצר המכיל כמה כמה קווים מנחים מועילים לסיוע לאדם אובדני: http://www.sahar.org.il/?categoryId=63071&itemId=129270

בנוסף להצעות הכלליות האלה, אני רוצה להציע עוד כתובת לפנות אליה, שיכולה אולי להקל ולעזור. אני מתנדבת בעמותת סה"ר (סיוע והקשבה ברשת) ואני רוצה להזמין אותך להגיע לדבר עם אחד המתנדבים או המתנדבות בצ'ט האישי והאנונימי באתר שלנו. דרך השיחה בצ'ט תוכל לפרוק את הדברים שעוברים עליך בתוך ההתמודדות המורכבת הזאת, וגם להתייעץ יותר לעומק לגבי דרכי פעולה. בנוסף, אני רצה להציע לך להפנות גם את חברתך לשעבר לצ'ט, שם היא תוכל לשתף את המצוקה שלה ולזכות למענה חם, מכיל ולא שיפוטי.
הצ'ט פעיל כל ערב (מלבד שישי) בין 21:00 לחצות. אנו מחכים לשניכם.

שלך,
מתנדבת סה"ר
http://www.sahar.org.il/
מתנדבי עמותת סה"ר מומחית סטיפס
באותו הנושא: